Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ájulás érzet pánikbetegség és...

Ájulás érzet pánikbetegség és generalizált szorongás miatt? Nektek volt már ilyen?

Figyelt kérdés
Az elmúlt időszakban elég rosszul viseltem a meleget. Pánikbeteg vagyok és szorongó. Egy pár hónapja elkezdtem csökkenteni a gyógyszerem (citapram 20 mg), de aztán a meleg meg valószínű az elvonás együtt tettek róla, hogy megint emeljem. Viszont most megfigyeltem, hogy az elmúlt napokban egyre többet esik le a cukrom (van kéznél mérő) és már szédelgek akkor is amikor nem esik épp le. A pánikbetegségbe sajnos már elég "gyakorlott" vagyok ( 6 éve tart), de ennyire még sosem voltam padlón. Nektek volt már hasonló? Állandó halálfélelem és folyamatos rosszullét.... Vérnyomásom tökéletes, Szaturációm szintén. Előre is köszönöm a válaszokat

2017. aug. 28. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Volt. Egyszer úgy dőltem el, mint a rohadt nád, pofával a betonra. És 8x utaztam rohammentőben pánikrohammal. Aztán meguntam és kigyógyítottam magam ebből a sátáni nyavalyából.
2017. aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Volt ám ... Hogy rohadjon meg ! Gyógyszerrel jól vagy amúgy ? Vagy a citapram mellett is ilyen az állapotod? Régóta szeded?
2017. aug. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem a citalopram igazából segített. Az elején meg pláne, mert azóta csak nagyon ritkán volt rohamom. Már lassan 4 éve szedem, ezért gondoltam, hogy le kéne lassan tenni.....de esélytelen. Amikor elkezdtem csökkenteni, azonnal támadott a roham. Nekem a gyógyszer mellett igazából a köztes állapot volt mindig a kemény, nem is maga a roham. Sokszor szarul voltam, meg szorongtam, féltem különböző marhaságoktól, hogy meg fogok halni, de ilyen ájulás érzet nem volt soha. Voltak jobb és rosszabb időszakok, álltalában a meleg ami megvisel.
2017. aug. 29. 08:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne hagyd abba. Én tíz évig szedtem vagy több,de normális életet éltem. Most nem szedem ,de nem vagyok jól sajnos. Ez nem függőség,hanem a pánikbetegség jött újra elő. Napi egy szem gyógyszer miatt nem leszel hülye . Bocs hogy ezt írom ,de a gyógyszer ellenesek bele beszélik az emberbe ,hogy hülye lesz meg egyebek.Mintha a vérnyomás csökkentő vagy pulzus csökkentő gyógyszer olyan jó lenne. Pedig azt sem lehet elhagyni ha kell az élethez. Nem beszélve arról ,ha nem kezelik ezt a betegséget számos testi tünetet produkál

.Nos melyik a jobb ? Egy szem citapram vagy helyette vérnyomás gyógyszer ,gyomor gyógyszer , vízhajtó ? Ha jól vagy ne hagyd abba,élj rendes életet.

2017. aug. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazából már letettem róla, hogy abbahagyom. Nem is ezen aggódom. Inkább nem tudom eldöntetni, hogy ezek a szédüléses, ájulásos dolgok mitől vannak. Azt tudom, hogy a dózis emelésénél megint újra meg kell szoknom, de az elején nem volt ilyen.... úgy értem, voltak rosszulléteim, meg kóvályogtam is tőle, de messze nem voltam ájulás határán. Aztán emiatt meg elkezdtem agyalni, hogy más is lehet...... és végem van tőle. Szóval megint magamat készítem ki. Egyébként nagyon köszönöm a válaszokat, már amikor olvasom, sokkal jobban vagyok....de ezt csak az tudja aki járt már ilyen cipőben. Köszönöm
2017. aug. 29. 11:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen valóban nem tudja egy kívülálló .... Valószínű ,hogy az emelés miatt vagy furcsán. De ez eltűnik ha beáll a hatása. Ne hallgas senkire úgy tedd ahogy neked jó. Függőség meg nem igaz ,mert nekem nyáron egyáltalán nem kellett,de a téli szurkulet a hideg elhozza a tüneteket . Egyik napról a másikra le lehet tenni ,ha jól vagy meg sem érzed. Ha egy agyi anyagot nem tudsz előállítani azt pótolni kell,pl aki cukorbeteg nem teheti le a gyógyszert. Mivel a lélek nem látható mint a hasnyálmirigy vagy a vércukorszint ,így könnyű azt mondani hogy tedd le a gyógyszert. Pedig csak rosszabb lesz. Úgyis érezni fogod ha jól vagy ,de ezt ne olyan mondja meg akinek fogalma sincs arról mi ez az állapot. Üdv egy 20 éves gyakorlattal rendelkező.
2017. aug. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ. Nagyon sokat segített. Köszönöm
2017. aug. 30. 18:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Gyakori jelensèg, amit leírtál. Sajnos, èn sem tudom letenni a gyógyszert, mert azonnal visszaesek. De mindemellett teljes èrtèkű èletet èlek. Vagyis próbálok:)
2017. aug. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem az evel alatt ennyire durva sosem volt. Csak azért ijedtem meg, mert a rosszulléteim és még a kóválygásom sem voltak soha ennyire durvák. Annyira szédülök, hogy szinte kettős látásom van.
2017. aug. 31. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!