Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia lenne? Vagy mi?

Szociális fóbia lenne? Vagy mi?

Figyelt kérdés

Már egy ideje így van,de körülbelül 8 hónapja kezdődött ,és egyre rosszabb. Ha bárki akár pár másodpercre rám néz bepánikolok, legszívesebben elfordulnék vagy eltakarnám magam. Elkezd felgyorsulni a szívverésem, félek ilyenkor. Nem tudom,hogy mitől.

Nem eszem társaságban,részben a túlsúlyom miatt,illetve nagyon zavar ha néznek evés közben,ugyanúgy stresszes leszek. A közeli barátaim előtt eszem,de ha ők néznek akkor is ideges leszek.

Illetve ha valaki - bárki - túl közel jön ,legszívesebben kilökdösném a személyes teremből. Ilyenkor hátralépek,lehajtom a fejem,elfordulok,és ha ugyanúgy közel vannak hozzám akkor olyanok fordulnak meg a fejemben,hogy elfutok,vagy megverem azt a személyt.

Amikor a barátom szüleivel legelőször találkoztam a városban ( nem direkt ) , bepánikoltam és elmentem onnan ( futva... ) . Ilyenkor sírógörcs tör rám,remegni kezdek stb.

Az is problémát okoz,ha valaki mögöttem van,tehát nézhet.

Folyton ugyanolyan hajjal mászkálok mert félek a dicsérettől,vagy a kínos szituációtól. Ez igaz a ruhákra is,szinte ugyanolyan az összes ruhám,ha valami különlegesebbet kell felvennem,stresszelek.


Egyre rosszabb és kezdek félni hogy mi lesz ebből... Valaki segítene ?



2017. szept. 1. 21:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, szociális fóbiának tűnik. Mielőbb pszichológus segítségét kellene kérned, mivel egyedül szinte lehetetlen megoldani.
2017. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!