Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A tanult tehetetlenséget,...

A tanult tehetetlenséget, hogy lehet lekűzdeni?

Figyelt kérdés

Mi az ellenszere.

Olyan helyzetben vagyok, hogy ami másnak könnyen megy azt én meg sem próbálom,mert úgy sem sikerülne.


Mindenhez úgy állok hozzá,hogy nekem ez nem megy, úgy se sikerülne. Nem is próbálom meg.

Iszonyatosan le vagyok maradva ebből kifolyólag a koromhoz és a korosztályomhoz képest.


Azt érzem,hogy nem tudok kimászni abból a helyzetből amiben vagyok. Nem látok kiutat,nem kapok segítséget.

Holott másoknak ilyen a hétköznap.

Ettől csak még kevesebben érzem magam, hogy én azt sem tudom megoldani amit mások.


A pszichológusok meg nem segítettek.



2017. okt. 26. 10:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Illetve megtanultunk egy komplett (nem is akármilyen) nyelvet, a felnőttek meg alig képesek elsajátítani egy újat, sokkal könnyebbet. Én is tanult tehetetlennek gondolom magamat. Nem haladok semerre mert félek a kudarctól a beégéstől, (illetve a korombeli elvárásoktól, amit nem sajátítottam még el vagy elfelejtettem, amit nagyon megalázóan tudok átélni)sokkal büszkébben nézek a fiatalkori önmagamra, nem tudom mi történik egyes emberekkel ha felnőnek, köztük velem is. :S
2017. nov. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nem haladok semerre mert félek a kudarctól a beégéstől, (illetve a korombeli elvárásoktól, amit nem sajátítottam még el vagy elfelejtettem, amit nagyon megalázóan tudok átélni)s


Ez én is írhattam volna.


Miquel

töketlenebb vagyok, mint akkor. Egy rakás szerencsétlenség vagyok. Én nem szeretem magam.

2017. dec. 27. 16:26
 13/13 anonim ***** válasza:

Visszaterve a gyerek mellett allasrol. Azert kell ott lenni vele, mert meg kicsi es semmilyen, de semmilyen tapasztalata nincs. Ebbol kifolyolag onmagara veszelyes dolgokat csinalnak, pl. beleny a darazsfeszekbe. De meg egy macska is megtanulja, amikor eloszor kap el egy darazsat, h masodszorra mar nem fog utana ugralni, mert megcsipi.


Igen, melletted nincs ott valaki, mert te mar az alapokat tudod. Mellettd sajat magadnak kell ott allni, egyszeruen csak l kell hatarozni. Fogadd el, hogy egy ideig tanulni fogsz, nylvan nem iskolai modon, hanem tapasztalatot szerzel. Senki nem varja l senkitol, hogy olyan dologban sikeres legyen mar elso alkalommal, amit soha nem csinalt.

Szerintem elso korben el kellene menni dolgozni gy gyarba, ahol mondjuk osszeszerelsz. Babralni, szerelgetni meg a nok si szeretnek. Itszerzel egy kis tapasztalatot, plsz elkezdesz beszelgetni emberekkel. Tudtad, hogy egy uj munkahelyen, meg egy olyan szemelynek is, akinek van az adott teruleten tapasztalata, atlagosan fel ev, mig kiismeri, mi/ki hogyan mukodik, kivel mit hogyan lehet elerni, tenni? Tehat az atlagos beilleszkedes min. 6 ho!! Irodaban is!


Nincs mas valasztasod, el kell fogadni, hogy mindenki maskeppen mukodik. Mindenki jo valamiben, de meg kell talalni, miben. Nagyn fontos, h ne masokhoz mert magad, hanem magadhoz.

Ha pl. elmesz kulfoldre, ne azt nezd, h a tobbiek milyen jo beszelik a nyelvet, hanem azt, hogy te egy evvel azelott meg egy rohadt szot nem tudtal, most meg vicceket meselsz.



Neked milyen vegzettseged van, vagy miben van munkatapasztalatod? Milyen mnkat vegeznel szivesen?

2018. júl. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!