Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális kimerültség miatt...

Mentális kimerültség miatt lehet iskolából napot kivenni?

Figyelt kérdés

Egyre inkább érzem a mentális kimerültség jeleit, kaptam is már nem egy helyről hogy pihennem/aludnom kellene, de már egy ideje nem voltam beteg, fizikailag teljesen egészséges vagyok (gondolom a vitaminok miatt), emiatt az orvos sem tudna kiírni, iskola mellett pedig lehetetlenség pihenni.

Napi 8-9 óráim vannak, és ez csak a minimum, erre jönnek még rá a különórák, úgy is este 6-7 (néha 5) fele érek haza hogy az edzést abbahagytam már egy ideje. Emiatt átlagosan hajnali 4 körül szoktam kelni tanulni, ami ment is egy darabig, nagyjából másfél évig, de úgy érzem kezd elfogyni az energiám. Már hónapok óta tart ez az egész, állandó hányinger, fejfájás, émelygés, betűket tévesztek, nehezen koncentrálok, egyre nehezebben kelek, ingerült vagyok, máskor meg teljesen "üresnek" érzem magam, és ami a legrosszabb, pár hete kezdődött de mostanában egyre gyakoribb, szinte minden nap rámtör a sírógörcs annak ellenére hogy a magánéletemben minden a legnagyobb rendben van. De egyszerűen hiányzik az életem, úgy érzem mintha elveszett volna a szabadságom és csak egy mókuskerékben futnék, összemosódnak a napok, nem tudom már olyan jól tartani az ütemet.

Egyre fáradtabbnak érzem magam de a szüleim szerint csak túlreagálom és lógni akarok, pedig elég jó tanuló vagyok és alapvetően szeretek/szerettem is tanulni.

Kimerültség adhat a háziorvos igazolást pár napra? Mert ennek így semmi értelme, egyszerűen már nem is akar fogni az agyam, alig tudok ténylegesen tanulni. Ami idáig aggasztott, mert ha most nem megy akkor mi lesz egyetemen, de már ott tartok hogy igazából nem is érdekel, annyi biztos hogy most nagyon nem vagyok rendben és nem akarom hogy rosszabb legyen a helyzet.



2017. dec. 8. 05:59
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
52%

"Én egyetemen tanítok..."


A saját egyetemi tanáraim tapasztalatairól írtam.


„Az elvárások miatt lesznek amnorexiások."


Az iskolai elvárások ugyanazok mindenkivel szemben (kivéve az SNI-s, stb. gyerekeket), mégsem lesz mindenki anorexiás. És nem hiszem, hogy az iskola ki tudna alakítani egy egészséges értékrendet a szülők értékrendje ellenében. Ha a szülők maximalisták, a tanár hiába mondja, hogy nem baj, ha nem leszel ötös/négyes/hármas, bele fog betegedni a gyerek hosszú távon, hogy nem tud mindenből egyformán jó lenni, hogy nem tud megfelelni a szüleinek 12 éven át.


"A normális az lenne, hogy egy középiskolában még az 5-ös szintet is bárki teljesíteni tudja az összes tárgyból"


Miért lenne erre szükség? Legfeljebb az általános iskolára mondanám ezt, mert ott valóban alapdolgokat tanítanak. De a középiskolában egy csomó olyasmit is, amire csak akkor lesz szüksége az embernek (ha egyáltalán), ha az adott tantárgyat egyetemi szinten is tanulni fogja - amúgy csak annyi értelme van, hogy edzi vele az agyát. Márpedig szerintem valahogy azért különbséget kéne tenni köztük, ha már van öt osztályzat... Aki csak annyit tanul meg, amennyi a hétköznapi élethez kell, az már ötöst kapjon? Akkor hányast adjunk annak, akihez a deriválás is eljutott? Vagy mindent faragjunk le a tananyagból, ami nem kell a hétköznapi élethez? Akkor mi legyen a különbség az általános iskola meg a középiskola között?

2017. dec. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
35%

"Valóban jobb lenne otthonról hozni, de ha ez nem történik meg (mert pl .a szülőt annyira túlterhelik a munkahelyek, hogy nem tud eleget a gyerekkel foglalkozni, a gyerekre vigyázó dadus, bölcsis néni meg nem igazán érzi magáénak a faladatot)akkor viszont az iskola feladata ennek kialakítása. Csak sajnos az iskola sem érzi magáénak. A tanárok régen „nevelők” is voltak, ma nem. És ez baj."


Meg régen a szülők(! akiknek a legnagyobb hatásuk lehet a gyerekre), a dadus, meg a bölcsis néni is nevelők voltak, eleve úgy került a gyerek tanár kezébe. Manapság viszont a legegyszerűbb mindent a tanárokra fogni, kevesen jutnak el odáig a gondolkodásban, hogy a bölcsis néni szerepét is lássák. Ez is baj.

2017. dec. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!