Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez kapcsolódhat a kényszerbete...

Ez kapcsolódhat a kényszerbetegségemhez, vagy annál már súlyosabb a helyzet?

Figyelt kérdés

Tini korom óta vannak kényszeres gondolataim, de nem okoztak sosem nagyobb gondot, mert elhesegettem õket.

Az elmúlt egy éveb romokban hevert az életem és jelenleg még ennél is rosszabbak a körülmények, így elkezdtem félni mindentõl, ami csak történhet, vagy eszembe jut, olykor szituációktól, emberektõl is. A félelem/ szorongás hatására pánik beteg lettem, ami nem feltétlen rohamokkal jelentkezik, hanem mindennapos szorongás, nehézlégzés, megmagyarázhatatlan stressz, rossz közérzet, feszültség formájában.

A lényeg a lényeg, hogy kb egy hónapja egyre sūrūbben, azt érzem, mintha motoszkálna valami a fülemben, amirõl tudom jól, hogy nincs is ott, de én beképzelem magamnak, ezért mindig kipucolom a fülem, hátha az segít, de nem múlik el. Zavar és nem tudom megszokni. Pedig tudom jól, hogy ez az én agyszüleményem, de valamiért mégis érzem és folyton befeszülök tõle, hogy múljon el, rám hozza a pánikot.

Van olyan, hogy néha, amikor ezt érzem, akkor az az érzés jön mellé, hogy sírnom kell, mert nem bírom és mindenbõl elegem van.

21/L


2018. jan. 6. 19:32
 1/7 A kérdező kommentje:
*évben
2018. jan. 6. 19:34
 2/7 Zoli780806 ***** válasza:
:(
2018. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most még ettõl a szomorú szmájlitól is megilyedtem, hogy súlyos beteg vagyok.

Erre már csak egy elkeseredett fejet lehet vágni, nincs kiút. :(

2018. jan. 6. 19:40
 4/7 Zoli780806 ***** válasza:

bocs


tessék:


:D

2018. jan. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Kár, hogy elhessegetted a kényszeres gondolataid ilyen hosszú ideig, amikor orvoshoz is fordulhattál volna vele. De most sem késő. Menj el a háziorvosodhoz, és beszéljétek meg a problémádat. Ő majd elmondja, mit tegyél, a továbbiakban. Gyógyulj meg mielőbb.

2018. jan. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Először is lehet, hogy tényleg van a füledben valami kosz, ki lehet mosatni fül-orr gégésznél.


Másrészt olvastam neten, hogy kényszeres betegségeknél segíthet a relaxáció, meditáció. Nem kell túlbonyolítani, elég ha lefekszel, vagy törökülésben leülsz és tudatosan a be- és kilégzésre figyelsz. Hasi légzés is hasznos lehet ilyenkor, általában nem így lélegzünk, hanem felületesebb mellkasi légzéssel. Hasi légzéskor belélegzéskor a hasadnak kifelé kell domborodni, kilégzéskor pedig visszahúzódnia, hogy rásegítsen hogy kipréselődjön a levegő tüdődön keresztül.

2018. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ki is próbáltam a fent leírt relaxációt, tényleg jó. Bármikor amikor szoronganál napközben, tudatosan lélegezz mélyeket ki és be. Nekem egy másfajta kényszerbetegségem van, amire nem is nagyon találtam eddig neten, csak nemrég. Ún. „sensorimotor obsession”.

Nekem a torkom az érzékeny pontom, a feszültség oda megy.

Akit érdekel egy jó cikk:

[link]

2018. jan. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!