Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért rosszabb a depresszió...

Miért rosszabb a depresszió reggel, mint este?

Figyelt kérdés
Reggel tiszta kóma vagyok, zombi üzemmód, alig bírok mozogni. Napközben enyhül, de nem az igazi. Este elég jól vagyok, éjfél körül meg már vidáman pörgök. Reggel meg kezdődik elölről pedig alszok eleget. Más is van így?

2018. jan. 8. 13:16
1 2
 11/13 xxxcsillag ***** válasza:
Sziasztok! Régen küzködök depresszióval.Hol jobb, hol rosszabb.Tudnátok ajánlani egy jó szakembert.Előre is köszönöm
2022. szept. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mert ez ilyen...


Tudományosan bizonyított. Nem tudok szakirodalmat és nem tudom az okát, de általánosan is megfigyelt tény, hogy a depresszió reggel a legrosszabb és a nap során egyre enyhül.


Nekem is így van egyébként, én este 6 körül kezdek magamhoz térni, este 10-re meg elviselhető az állapotom.


Nyilván ez az általános, itt lehetett kivételekről olvasni.


9-es válasza különösen nehezen érthető, hiszen ő egy speciális helyzetről ír:

"Depresszió fordítva működik."


Nem.


"Ugyanilyen vagyok, engem nyomaszt a tudat, hogy reggel van, új nap, az emberek mennek a munkába- kényszer. Ha gyógyszert is szedsz reggel még bőven tart a hatása."


Tehát itt saját magának ellent mond, szerinte is reggel rosszabb. A gyógyszer hatása meg nálam egyáltalán nincs már meg reggel.


"Én ha éjszakás voltam, reggel mentem haza, az boldogított hogy akkor fekszek le, mikor más dolgozni megy :)"


Tehát fordított életet élt az éjszakás műszakokban, neki is akkor lett jobb, amikor eljött a nap vége (ami történetesen nála ilyenkor reggel volt) és mehetett lefeküdni.


Egyébként igen, belegondolva, az elég biztató szokott lenni számomra is, hogy végre vége a napnak, jöhet a fekvés, alvás.

2022. szept. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Elnézést, angolul találtam egyelőre csak vmit.


[link]


Miért lesz jobb a depresszió este (éjjel)?


Egy pszichoterapeuta válasza (Amy E. Brown) véleménye:

"Many ( though not all) people struggling with depression experience a diurnal change of mood. That is, their depression is worse at a certain time of day.


In my clinical experience, people with depression often feel worst in the morning and better as the day goes on.


Others have reported the opposite - they feel worse as the day goes on and experience their worst moods in the evening or night."


"Sok (bár nem minden) depresszióval küzdő embernél a hangulat napszakos változása tapasztalható. Vagyis a depressziójuk egy bizonyos napszakban rosszabb.


Klinikai tapasztalataim szerint a depressziós emberek gyakran reggel érzik magukat a legrosszabbul, és a nap előrehaladtával egyre jobban.


Mások ennek ellenkezőjéről számoltak be - a nap előrehaladtával rosszabbul érzik magukat, és a legrosszabb hangulatukat este vagy éjszaka tapasztalják."


Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

2022. szept. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!