Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bolond vagyok, mit tegyek?

Bolond vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Alapvetően normális életet élek, mérnökként dolgozom, és szeretem csinálni. Viszont rengeteg betegségem van, aminek nem tudom az okát és nem tudom lehet-e vele, egyáltalán kell-e valamit vele kezdeni.

1.Gyenge szociális képességek

2.Társas kommunikációban hamar elvesztem a fonalat

3.ADHD

4.Obszcesszív-kompulzív megbetegedés

5.balkezesség

6.Sthenolagnia

7.Tourette szindróma (tikkelés)

8.Rögeszmés-kényszeres személyiségzavar

9.reflux

10.Elhízás

11.Nagyivó

12.Falási kényszer

13.Gyakori szorongás


Amúgy szeretem a reál tudományokat, a művészet is érdekel, pacifista vagyok. Talált telefont, pénztárcát visszaadom. Az oké, hogy nem vagyok normális, de igazából jól érzem magam.



2018. jan. 18. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

A listáról szinte mindent magaménak tudhatok én is, szintén mérnökként. Bár a balkezesség nem betegség, sőt ha nem is tudományos szinten de jót jelent. A népi babona tette negatív zárójelbe.

A jószívűség sem jelent rosszat, inkább a világgal van a baj, hogy ez ritka. A tüneteket legfőképpen a szociális és egyéb beéső vivodásoknak lehet betudni, legalábbis magam részéről.

Szerintem képes vagy megszabadulni a nagyjától kis akartat erővel. 11.-12 kezdésnek csak akarat kérdése. Tudom, hogy könnyű mondani de így van. A többi pedig lelkileg lehet kezelni. Ha eldöntöd például, hogy egézségesen eszel és sportolsz valamit. Nem rögtön de idővel csökkenti a tűneteidet. A másik része a sikerélmény keresése. Ha szociálisan nem is tudod minden igényedet kielégíteni akkor keress hobbit, valamilyen célt és kezd el. Kapcsolódj ki, érezd jól magad.

Tudom, hogy kissé közhelyesen írok de hidd el tapasztalatból mondom, hogy ezek sokat segítenek, és az olyan embereknek mint mi nincs is sok választása.

2018. jan. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A 9-12 az ellen jelenleg is küzdök, de azok sokkal banálisabbak. A többit viszont úgy gondolom nem tudom megszüntetni, el is vagyok velük, csak a sok "normális" folytonos piszkálódásait kell állnom (ovitól munkahelyig bezárólag) akik úgy gondolják, ki kell szelektálniuk a selejteseket.
2018. jan. 18. 23:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mind a 13 felsorolt tulajdonság valamilyen szempontból PÓTCSELEKVÉS inkább, mint "bolondság"...
2018. jan. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%

Ezek a tünetek a boldogság utáni vágy tünetei. Nem vagy boldog, és ezért pótcselekvésekkel próbálod betömködni ezeket a természetes vágyaidat.


Nem lehet, mert ezek mind mind csak menekülések, és soha nem tudják pótolni magát a boldogságot.


A boldogság filozófiai meghatározása: A jó birtoklása, annak elvesztésének félelme nélkül.


Hogyan kezelhető? Csak egyféle képen:

"Drága Gyermek! A felszín olyan kalandokra csábít, amelyek aztán halálos örvénybe sodorhatják boldogság utáni vágyadat. Ez azt jelenti, hogy letörhetik minden olyan antennádat lelkedről, amelyekkel jelenleg még égi üzeneteket foghatsz.


Ígérni csak azt tudom, hogy ha úgy imádkozol, hogy lelked valóban Hozzám emeled, akkor lehetőséget adok olyan baráti kapcsolat létesítésére, amely Engem állíthat életed központjába sziklaként, s akire aztán építhetsz ábránd-légvár helyett biztos otthont.


De ehhez valóban komolyan kell tudnod imádkoznod. Nem miattam. Miattad! Mivel pszichés zavaraidnak oka te is vagy, ezért neked is meg kell tenned azokat a lépéseket, amelyeket megtehetsz, hogy aztán Én segíteni tudjak rajtad, neked.


Szeretetem örök törvénye az, hogy szabadságodat mindenkor tiszteletben tartom. Akkor is, ha Ellenemre használod. Előttem még bűneiben is tiszteletre méltó az ember. Igen, mert mindig van lehetősége arra, hogy elkezdje helyesen szeretni önmagát, ami az Én leghőbb vágyam is.


Megáldalak, hogy Tőlem, az ALAPTÓL indulj el a megújulás útjára."

Jézus, A HANG - könyv 597


[link]

2018. jan. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az 5-ös nem betegség, a 10-es abszolut nem ellenfél, a 11-12 is simán ugorható. Negyedét ki is lőttük.
2018. jan. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fő kérdésedre válaszolva, miszerint bolond vagy:

Egy ember mindaddig nem bolond, míg tudatában van annak, hogy az.

2018. jan. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!