Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy valakinél...

Létezik olyan, hogy valakinél a skizofrénia mind3 fajtája megvan?

Figyelt kérdés

Negatív:

- eltompult érzelmek (az érzelmek csökkent kifejezése)

- nem megfelelő érzelmek (nevetés, miközben rémisztő képekről beszél)

- a beszéd megváltozása (egyhangú, monoton beszédhang)


Pozitív:

- hallucinációk

- delúziók (téves eszmék)


Kognitív:

- nem sikerül a bejövő információ feldolgozása

- nehézzé válik odafigyelni valamire

- memóriazavarok alakulnak ki.


Ha valakinél mindhárom fajta jelen tud lenni, akkor azzal baj van? Érdemes félni tőle?

A barátaim ugyanis már éve óta mondják nekem, hogy ijesztő személyiségem van, akár vidám vagyok, akár szomorú. Én nem tartom magam annak, mágis a felsoroltak közül mindegyik jellemző rám. (nem miattuk néztem utána, csak kíváncsiságból és meglepett, hogy erre jutottam)


2018. jan. 23. 17:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Na ha álmodban van ilyen akkor az nagyobb valószínűséggel ALVÁSZAVAR
2018. jan. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Kamasz vagy, dúlnak a hormonok. Ennyi, ne aggódt túl. Sportolj, tanulj az majd elvonja a figyelmed
2018. jan. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

A "szellemesből" a legelsőt 7 évesen éltem át, viszont ott egy mesebeli vámpírt képzeltem, amint jön felém, vicsorogva, majd megjelent egy felhúzható műfogsor is (amit máig nem értek), meg rengeteg féreg. Ezeknek a külsejére is emlékszem, mintha csak tegnap lett volna. Világosék körvonalaik voltak, enyhe neonos beütéssel. Annyira átjárt az érzés (akkor még féltem, mert előtte nem történt ilyen), hogy lerohantam az földszintre, felkeltettem anyát és sírva elmondtam neki, hogy egy vámpír van a szobámban, mire ő annyit mondott, hogy vámpírok nem léteznek és visszaaludt. Én meg pityeregve fölmentem vissza, az emeletre. Utána már nem láttam őket. Sok ilyen eset volt már, és nem tudom, miért. Mondjuk, nem is ezen van a hangsúly, csak, hogy tisztázzuk ezt a hallucinációs dolgot. És nem, semmi köze a horrorfilmekhez, meg ilyenekhez, meg az álmokhoz se, mert általában, ha nem álmosok semmit, akkor kelek fel és látom ezeket. Egyszer nem tudtam eldönteni, hogy megtörtént e, vagy sem, mikor az ágyon fekve azt éreztem, mintha valaki rálépett volna. Vagy, amikor rátettem a kispárnára a fejem és alatta kaparászást hallottam. Vagy, amikor sötétben ülök az ágyon, mondjuk zenét hallgatok fülesről és tisztán érzem, hogy van mellettem valaki, és azt is érzem, ahogy az "orrából..." fújja ki a levegőt. Mintha konkrét személy lenne mellettem. 7 évesen igencsak utáltam a vámpírokat, mivel "bántották a vérfarkasokat, és azokat meg szerettem".

És az első válaszolótól kérdezném: Ha nem nekem kell osztályozgatnom magam, akkor mégis kinek?? Akartak már pszichológushoz, elmegyógyintézetbe is küldeni, mégse tették, mert nem. Holott hányszor "fenyegettek" már ezekkel.


Dúlnak a hormonok, alvászavar? Na, ezt már elhiszem, ugyanis borzasztó keveset alszom, van, hogy semmit és úgy kelek hajnali 5-kor.

Amúgy sportolok: futópad, kézi súlyzó, tollaslabda, kosárlabda. Tanulás is megy, életcélom is van.

Ja, és lány vagyok. Mondjuk nem tudom, ez mennyire számít, de na.

És mi van a többivel, úgy egyébként? Mert nem ez a legnagyobb gond.

2018. jan. 23. 21:15
 14/21 anonim ***** válasza:
Felállítottam a diagnózist: Special snowflake syndrome. Minden tünete jellemző rád.
2018. jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
a többi betudható a kamaszkorodnak. Szinte teljesen biztos vagyok benne hogy nem vagy skizofrén!
2018. jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

létezik olyan skizofrén beteg, akinek van betegségtudata, ez a nagyon ritka, és jó eset, mert belátják a kezelés szükségességét. A skizofrénia nem hasadt személyt jelent, ahogy korábban valaki írta, köze nincsen hozzá.


sajnos sokszor már gyerekkorban megjelennek a hallucinációk, ilyen hasonló szörnyek formájában, legalábbis olvastam már ilyen esettanulmányt.


kérdező, ha ez mind igaz, amit leírtál, és tényleg nem egyszerű rémálmokról van szó, hanem valódi hallucinációkról, akkor el kell menned pszichiáterhez, meg agyi kivizsgálásra, kérd a szüleid támogatását.


Önmagad diagnosztizálása nem fog menni, a nővérem skizofréniájának diagnosztizálásához is kellett 5-6 év, miközben folyamatosan orvoshoz járt.

2018. jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
NEM vagy skizofrén
2018. jan. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

A szüleimmel nem beszélek ilyenekről, mert ne hiszik el és manapság meg már nem is érdekli őket. Egy csomószor fenyegettek már, hogy pszichológushoz, meg elmegyógyintézetbe küldenek, mert sokszor vagyok agresszív (ami szintén más okokból van, de közrejátszhat ez az "álskizofrénia" is). Mégse vittek még el.

Egyébként tegnap este szintén láttam ezt- azt, vizont nem volt olyan durva, így amint "befejeződött", már aludtam is vissza. Amúy sokszor komolyan azt hiszem, hogy én valami médium leszek majd :D De persze, biztosan nem. Csak sokszor tényleg olyan, mintha szellemeket látnék, idegen hangokat hallok, általában beképzelem, hogy valaki a nevemen szólít. (egyszerűen csak meghallom a nevem)

Mindenesetre köszönöm a válaszokat.

2018. jan. 26. 22:50
 19/21 A kérdező kommentje:

Utánanéztem, mi az a különleges hópehely szindróma, és szeritnem meg egyáltalán nem jellemez. Legalábbis, én olyanokat olvastam róla, hogy az ebben szenvedő emberek különlegesnek hiszik magukat, mintha csak holmi gyenge egoisták lennének, általában az elkényeztetett gyerekeket érinti.

Én nem vagyok sem elkényeztetett, sem különleges bánásmódot követelő. Válaszoló, elárulnád, hogyan jutottál erre a következtetésre?

2018. jan. 26. 23:06
 20/21 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nem 3 fajta, hanem 3 tünetegyüttes, az első kettő szerintem sok skizóra igaz. Ez nem egy hasadt tudatállapot, és sokuknak van betegségtudata. Csak a durvább, pl. hallucináló, paranoiás, stb. betegeknek nincsen, ill. sokan azt hiszik, már nem kell gyógyszer nekik, ha már jobban vannak. Az, hogy nincs betegségtudatuk, és ez tudathasadás, vagy hogy mind hallucinálnak, ezek csak téves sztereotípiák.
2018. márc. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!