Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak depresszió ellen?

Mit csináljak depresszió ellen?

Figyelt kérdés

2 és fél éve nem találok munkát, a napok, a honapok évek összefolytak nekem, nem tudok aludni. Mert nem tudom magam mivel lefárasztani. Allandóan a gép előtt gubasztok, vagy ha tudnak adni a szüleim pénzt elmegyek edzésre.

Sehol nem kapok munkát ahova elég az érettségi oda, a dilpomásokat veszik fel.

Ahol elég. a szakmunkás. oda őket.de maga az érettségi bizonyitvány semmit nem ér.

ÉS korhoz kötötték a tanulást, 24 éves vagyok nem tanulhatok nappalin, estin meg sehogyan sem indul az a képzés ami engem érdekel, csak nappalin.

És egyszerűen nem birom ,. nem birom azt hogy mindenki felkell 6 kor, és 8ra mennek valahova iskolába, munakehlyre, én pedig kiestem ebből, teljesen ráment az egészségemre, naponta 30 önéeltrajzot adok be, de nagyon szükösek, mert jogsim sincs. Pénzbe kerül.

Munkanélküli hivatalba még nyáron voltam regisztrálva egy ilyen fiataloknak szóló, programba is bekerültem, de mai napig nem inditották el a gépi forgácsoló tanfolyamot amire én jelentkeztem.

Fizetős tanfolyamon meg 480 ezer forintba kerülne.

Nem találoma kiutat, teljesen, éjszakázni nem éjszakázhatok mert, epilepsziás vagyok, de nappal dolgoznék akár 12 órába is nekem, mindegy csak legyen napirendem, legyen az hogy reggel elmegyek valahova, ennyit kérnék, és sehol semmi. Senki nem segit.

Mit tudtok tanácsolni?

24/F


2018. jan. 25. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom, merre laksz, de a kereskedelemben mindig vannak üres állások mostanában, ráadásul a bérek is emelkedtek a multiknál.

24 évesen 2 és fél éve nem találsz munkát, ott valami gáz van. Miből élsz egyáltalán?

Milyen munkahelyekre jelentkezel? Hol dolgoztál korábban, milyen munkatapasztalataid vannak?

2018. jan. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

19 évesen érettségiztem,le 20 évesen kaptam ki a bizonyitványt , utána nem vettek fel egyetemre , majd apám betett egy gyárba, dolgozni külsős céghez ahol lehúztam egy jó másfél 2 évet, csak az megszűnt mivel jórészét gépesitették, és már csak 1-2 targoncás dolgozik ott.

22 éves koromig dolgoztam, de az nem nevezhető ugymond kamion pakolói , bálázó munkakörben dolgoztam., eddig.

22 éves korom óta ülök teljesen itthon.

Mivel pont azért, nincs munaktpasztalatom, se papirom, ezért sehova nem kellek.

Biztonsági őrködtem decmberebn majd jött a rendőr, hogy hol a papír mondtam nincs, erre hazaküldött, mert úgy nem dolgozhatok.

Kereskedelembe is papír kell.

Okjva szembesültem hogy 25 éves korig ingyenes, idén szeptemberben én már 24 voltam vagyis az idei tanévben ami 2017 szeptemberében indult és azt mondták nem mehetek, 2 éves képzésre, mert jövőre töltöm a 25t, estin meg inditják csak nappalin.

2018. jan. 25. 20:27
 3/5 A kérdező kommentje:

Szüleim tartanak el ők is nehezen sokszor nincs pénz.

De multiknál is probálkoztam, 3 műszakosok vannak csak gyárakban, énmeg nem mehetk , mert epilepsziás vagyok.

Nagyon rossz ez igy.

2 éve nem élek egyáltalán szinte,

2018. jan. 25. 20:29
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Ha napi 30 önéletrajzot elküldenél kereskedelembe/vendéglátásba akkor már másnap telefonközpontosnak éreznéd magad olyan munkaerőhiány van. Ha bemész valahova és közlöd hogy munkát keresel kb berántanak az ajtón és senkit sem érdekel a végzettséged. Ha esetedben nem így van aķkor biztos hogy nem az az oka hogy nincs okj-d, ez viszont nem derül ki pontosan.
2018. jan. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem válaszoltál, hogy merre élsz. De az biztos, hogy az ország néhány területét leszámítva olyan munkaerőhiány van, hogy csak az nem dolgozik, aki nem akar.

Kereskedelemben többnyire tényleg nem szükséges a szakirányú végzettség, betanítanak pár nap alatt, és a nagyobb cégeknél még jól is lehet keresni (pl. Aldi, Lidl), és éjszakázni sem kell.

De amelyik gyárban három műszakos munkát hirdetnek, ott is lehet, hogy felvesznek két műszakra, mert annyira nincs ember. Ha látsz hirdetést, hívd fel telefonon, és próbálj meg valamilyen vezetővel beszélni, hogy megoldható-e.

Sok helyen pedig eleve két műszakra hirdetnek. Olyan hirdetéseket is láttam már többet, hogy még szálláslehetőség is van díjmentesen (az egyik cégnél meg még ebéd is, bár ott a fizetés átlagos).

Sokszor keresnek betanított munkásokat is (kertészeti munkákra, építkezésekre stb.), pl. láttam már hirdetést kőműves mellé segédmunkásnak napi 10 ezerért.

Gyorsétkezőkbe szintén folyamatosan szoktak keresni munkaerőt, nagyobbakba és kisebbekbe is.

Szóval szerintem köss kompromisszumot magaddal: ideiglenesen vállalj el valami ilyesmit, amíg össze tudsz szedni annyi pénzt, hogy letedd a jogsit (azzal pedig már rengeteg sofőr állás megnyílik előtted), ill. egy normális okj-re is meglesz a tandíj előbb-utóbb. Egyébként biztos találsz olcsóbb tanfolyamot is, ha nem ragaszkodsz kifejezetten egyetlen egyhez... Sok jó szakma van, ami érdekelhet.

A munkaügyi központokban sajnos nem nagyon lehet segítséget várni, csak magára számíthat az ember.

2018. jan. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!