Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinaljak depresszio...

Mit csinaljak depresszio ellen ongyilkossagi gobdolatok ellen?

Figyelt kérdés

26-leszek, 5 eve ulok itthon,nem talalok munkat,erettsegim van csak,gyarban dolgoztam de a kozeget nem birtam.

Szuleim nem tudnak segiteni,tanulas penzbe kerul, es otthon ulok ennyi eve. Nincsen kerekparom se semmi. Normalis egymuszakos munkakrol,vissza sem jeleznek,sehonnan sem.

Hogyan lehet ebbol kitorni?

Mindemhez vegzettseg kell,de igy depressziosan nem megy a tanulas, pszichologus meg penzbe kerul. Tud valaki segiteni?

Nincsenek se barataim,se tarsam,se baratnom se senki.


2018. jan. 29. 19:12
 1/6 A kérdező kommentje:
26 fiu vagyok egyebkent
2018. jan. 29. 19:12
 2/6 anonim ***** válasza:
Pszichologúsnál voltál?
2018. jan. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csutortokon megyek eloszor,de csak egyszeri alkalom lesz,mert draga,es tobb penzem nincs
2018. jan. 29. 19:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A pszichológus nem kerül pénzbe ha nem magánhoz mész.

Ezt csak egyetlen dologgal fogod tudni leküzdeni mégpedig azzal hogy magadra erőlteted hogy igenis ki kell mozdulni.

Először is egy rutin kell az életedben .

Felkelsz 8kor, ha kell és más elfoglaltságot nem találsz kitakarítod egy kávé vagy tea után a lakást, elmosogatsz , kimosod a függönyöket, főzöl valami finomat , ebedelsz egyet, ha esetleg van kutyád elmész sétálni vele kimentek a boltba akar egy innivaló miatt, lényegtelen csak mozogj.

Haza mész, ebedelsz , megnezel egy filmet bongeszel a neten, kicsi hangsúlyt fektess magadra, fesd Kína lábadon a kormod csinálj arcápolást .

Ezek mind olyan dolgok amiket el lehet osztani a hét folyamán .

És millió olyan programot tudok meg mondani ami szükséges ahoz hogy ki tudj törni ebből a nyomorúságból amiben van.

Tapasztalatból beszélek !

Ha tudok segíteni irj.

2018. jan. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Ez esetben mivel most látom hogy fiú vagy, a koromfestest hagyd el :D
2018. jan. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Oké, én halál depressziós voltam, az ágyból sem keltem ki, mondván minek.Így jöttem ki belőle: Először is kell egy napi rutin, amit elvégzel hóban-fagyban-viharban. Ebben legyen házi munka, sport, tanulás, kikapcsolódás, de akkor is csinálni kell, ha a hátad közepére sem kívánod. Aztán egy füzetbe írd össze a céljaidat + amíg nincs munka B tervet is, pl megtanulsz egy idegen nyelvet. Mindezek közben kötelező jelleggel ki kell mozdulni, emberek közé menni, ez lehet a parkban, piacon sétálás, beszélgetés is, vagy ingyenes szabadtéri programok.
2018. jan. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!