Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha a 16 éves...

Mit csináljak ha a 16 éves lányom edzésfüggő lett?

Figyelt kérdés
A lányom most 16 éves.14 éves korában kezdett el beszélni arról hogy ő olyan testet akar mint egy fitness modellé.Akkor leültem vele beszélni erről hogy ez mennyire irreális és ők nagyon komoly áldozatokat hoznak azért hogy megfeleljenek másoknak.Akkor azt hittem megértette ezt de azóta mióta bekerült gimibe nagyon betegesen viselkedik.Mi eddig magyarosan főztünk és ő kijelentette ilyen szemét xarokat nem eszik meg ő csak rizst, csirkét és zöldséget hajlandó enni.Mi mondtuk neki hogy ezt felejtse el mert nem akarjuk hogy egyoldalúan táplálkozzon.Ezután elkezdett jól tanulni és korrepetálni másokat amiből ezeket megveszi vagy elcserélni a napi uzsonnáját rizsre/csirkére az egyik osztálytársával.Mivel nagyon bunkón viselkedett mostanába ezért nem engedjük hogy edzőtermbe járjon viszont minden nap valamikor hajnal környékén(1-3órakor) felkel és edz keményen mert neki olyat pitcha kell mint amilyen jen selternek van.Ezért csak fenékre edz szinte napi min 1 órát.Mit tehetnénk?Éjjel nem tudunk egész végig felette őrködni.
2018. febr. 1. 18:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Kedves szülő,

Van bármi fogalmad arról, hogy a lányod étrendje mit tartalmaz, hogy milyen tápanyagokat, vitaminokat, ásványi anyagokat visz be?

Vagy csak osztod a dumát, hogy nem akarod, hogy egyoldalúan étkezzen, miközben fogalmad sincs róla?

A parizeres szendvics az nem egyoldalú? Vagy akkor már végképp nem, ha néha gépsonka megy helyette?

Jól tanul, tesz a testéért, jobb lenne ha inkább büszke lennél rá...

24/F

2018. febr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Semmit nem kell csinálni, hagyjátok békén. Nem csinál semmi rosszat, bár nem egészslges, hogy éjszaka edz, de ez is miattatok van, mertmáskor nem hagyjátok. Egyébként jó, hogy ennyire céltuatos és szeretné elérni az álmait.
2018. febr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Édes Istenem...

Szerinted a csirke (fehérje), rizs (szénhidrát) és zöldségek (vitamin) egyoldalú táplálkozás lenne?

Bezzeg a jó kis zsíros olajos magyaros kaják a sok édességgel az aztán biztos nem egyoldalú...

Amúgy a kérdésre válaszolva én inkább szegény lányodat sajnálom, valószínűleg 18 évesen majd költözik is el tőletek.

2018. febr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Jobban örülnél ha 150+ lenne és 10 percet se tudna sétálni ? 200-as vérnyomás mellet ?


"Mi eddig magyarosan főztünk és ő kijelentette ilyen szemét xarokat nem eszik meg"

Na ja az én szüleim is. Minden csupa zsir, cukor meg olaj. Már bocs de megértem a lányt.


Én pl abszolút nem fogyasztok cukrot.

Lehet röhögni, de az érdugaszoló csendes gyilkos becenevet nem tőlem kapta. Na a zsír hasonlóan "jót tesz" az ereknek.

2018. febr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Jól tanul, korrepetál, igyekszik egészségesen étkezni, edz. Én sem értem mi bajotok, más szülő örülne.
2018. febr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálj? Támogasd. Támogasd, hogy tesz az egészségéért, és nem tesped a gép előtt egésznap. Támogasd a tanulásban,a korrepetálásban. Támogasd az étrendjében.

Jobban örülnél, ha drogozna, bulizni járna, és szarul tanulna? Ugye, hogy nem..

Az meg ne fájjon, hogy szép feneket akar, melyik lány ne akarna?! :) csinos is, okos is, egy főnyeremény. Ne keserítsd meg az életét!!!

2018. febr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Talán kommunikálni kéne vele
2018. febr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kössetek kompromisszumot.

Nem kéne ennyire szigorúnak lennie magával, hogy csak rizs, csirke, zöldség.

Viszont az nem egészséges, amit ti csináltok, hogy csak magyaros kaja.

Keressetek együtt egészségesebb ételeket. Főzzetek változatosabban.

Engedjétek mozogni, ne tiltsátok, hogy ne éjjel kelljen neki titokban.

A formás fenékkel sincs semmi gond :)

2018. febr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Te hány kilo vagy? Lehet nem akar tunya lenni. Inkább örülnél h szeretne egészséges lenni, nem malac ,szivbetegen,szarrá zabálva magát,egész nap tévét bámulva mint a magyar átlag...
2018. febr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
Kedves aggodó szülő!Egyet kell,hogy értsek a többiekkel.Semmi probléma nincs a gyerekkel.Egészségesen akar élni,viszont 16 évesen kellene még tisztelni a szülőket...tehát nem "szarozhatja" le az ételt amit az anyja készit.Viszont az nagyon nagy butaság volt,hogy eltiltották az edzőteremtől...kell a mozgás,és sajnos igaza van,hogy sok szemetet eszünk nap mint nap.Legyen rá büszke,a lánya helyes uton van!
2018. febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!