Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha a 16 éves...

Mit csináljak ha a 16 éves lányom edzésfüggő lett?

Figyelt kérdés
A lányom most 16 éves.14 éves korában kezdett el beszélni arról hogy ő olyan testet akar mint egy fitness modellé.Akkor leültem vele beszélni erről hogy ez mennyire irreális és ők nagyon komoly áldozatokat hoznak azért hogy megfeleljenek másoknak.Akkor azt hittem megértette ezt de azóta mióta bekerült gimibe nagyon betegesen viselkedik.Mi eddig magyarosan főztünk és ő kijelentette ilyen szemét xarokat nem eszik meg ő csak rizst, csirkét és zöldséget hajlandó enni.Mi mondtuk neki hogy ezt felejtse el mert nem akarjuk hogy egyoldalúan táplálkozzon.Ezután elkezdett jól tanulni és korrepetálni másokat amiből ezeket megveszi vagy elcserélni a napi uzsonnáját rizsre/csirkére az egyik osztálytársával.Mivel nagyon bunkón viselkedett mostanába ezért nem engedjük hogy edzőtermbe járjon viszont minden nap valamikor hajnal környékén(1-3órakor) felkel és edz keményen mert neki olyat pitcha kell mint amilyen jen selternek van.Ezért csak fenékre edz szinte napi min 1 órát.Mit tehetnénk?Éjjel nem tudunk egész végig felette őrködni.
2018. febr. 1. 18:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, ez csak trollkérdés. Nem láttam még szülőt, aki a saját tinédzser lánya "pitcháját" emlegeti, még azok között sem, akik - írásuk alapján - igencsak a sor végén álltak IQ-osztáskor. A rizs-csirke-zöldség kombó sokkal egészségesebb, mint az általad magyarosnak nevezett konyha, az meg, hogy a nyomorult kölyök a ti idióta tiltásotok miatt kialvatlan, végképp no comment. Hadd járjon edzeni, inkább kössetek vele kompromisszumot, hogy támogatjátok az étkezésében is, de ne csak a külalakjáért sportoljon, hanem az egészsége legyen az első.
2018. febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Legtöbb szülő örülne, hogy ilyen a gyereke. Egészséges és az akar maradni, amiért tesz is. Sőt még mostanában jól is tanul.


Ne tiltsd neki az edzést és az egészséges életet.

2018. febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem olvastam el a krédéedet nagyon, De mi lenne ha nem adnál a lányodnak pénzt? és akkor nem tudna eljárni edzeni és nem lenne edzésfüggő. vagy Dolgozik a lányod?

Én se kaptam a szüleimtől pénzt, anno. pedig élsprotoló voltam, de pénzhiány miatt abba kellett hagynom, mivel az apám meghalt amikor 16 voltam.

2018. febr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Utolsó; a kérdéseidre a válasz a kiírt kérdésemben van.Nem nem adok nemi pénzt de ezt úgy oldja meg hogy másokat korrepetál ebből fedezi az ennivalóit és hajlalban edz otthon.Egyébként kizárólag rizst, húst és párolt zöldséget eszik .
2018. febr. 1. 19:52
 15/18 anonim ***** válasza:
A szülőknek semmi sem jó, ha nincs célja a gyereknek az a baj, ha van akkor az még nagyobb baj. Ha szân időt a tanulásra akkor miért tiltod? Jobb az neked ha miattatok kialvatlan. Ő így érzi jól magát, és téged ez zavar? Te mennyi erőfeszítést teszel hogy megtaláld vele a közös hangot? Főzz egészségesen vagy hagyd hogy a gyereked máshol egyen, nem kell neketek követnetek, de neki sem titeket.
2018. febr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

24 évesen esetleg elkérhetem a lányod telefonszámát? Nem budapesti?

Örülj neki, hogy így táplálkozik.

2018. febr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Most már csak megnéztem, ki a fene az a Jen Selter.:-) Ilyen segghez genetika is kell, vagy két jól irányzott szilikonpárnácska.
2018. febr. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Ha valaki, hát én tuti nem vagyok fitnessmániás, kb. Kólan, pogácsán, meg bő zsírban sütött kajákon élek, a legtöbb zöldséget utálom, de még szerintem is hülyén viselkedsz xD

Hagyd, had kövesse a saját életmódját, ha anyagilag is fedezni tudja, akkor egy árva szavad nem lehet rá. Ő a gyereked, nem a klónod vagy rabszolgád, és ez az egyik olyan dolog, amibe nincs beleszólásod. Idővel egyre több ilyen lesz, szóval tanuld meg normálisan kezelni a döntéseit, különben csak elcseszed az életét, mire bedug majd egy olcsó öregotthonba, ahol kiszáradásban halsz meg :P

2018. febr. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!