Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez panikbetegseg lehet?

Ez panikbetegseg lehet?

Figyelt kérdés

Olyan mintha kaosz lenne a fejemben. Mintha megijednek a sajat gondolataimtol. Nem mindig van ez, altalaban csak akkor jelentkezik, mikor nem csinalok semmit, vagy ra gondolok. Aludni is rosszul alszok, sokszor felebredek ejszaka, kuszak az almaim, de nem vagyok faradtabb, mint maskor.

Mikor ramjon ez a remulethullam, barhova nezek mindentol megijedek. Mintha kezdene elmenni az eszem. Es ilyenkor erzem, hogy jon a panikroham, es egyre kozelebb van, es ha nem zokkentem ki magam, akkor be is kovetkezik. Ilyen haromszor volt, hogy elerte a tetopontjat.

Illetve olyan, mintha minden erzelmem tripla olyan erosen futna at rajtam. Ha szomoru vagyok, mondhatni magamat temetem, ha nevetek, akkor nehez visszafogni a nevetest.

Nem ertem, ok nelkul miert tornek ram ilyenek?

Mikor igazi panikhelyzet van, azt meg nehezebben kezelem, minden bajom van.

Ami fontos, hogy autoimmun gyulladas van a pajzsmirigyemben, illetve hipochonderseggel jartam pszichologushoz.

Elvagyok keseredve, hogy nem ertem mi zajlik a fejemben, miert vannak ilyen gondolataim, miert vagyok gorcsos, miert ijedek meg meg a gondolatoktol is?

Panikbetegseg? Vege lesz ennek valaha?

20/L



2018. febr. 2. 18:24
1 2
 1/11 Punisher 62 ***** válasza:
Menj el dokihoz,van rá gyógymód.
2018. febr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Voltam haziorvosnal, o nyugtatot irt fel (Atarax), azt csak ejszakara szedtem mert nagyon almositott, pszichiatriara meg 2 het mulvara kaptam idopontot.

Addig meg tulelek. Eleg szr erzes...

2018. febr. 2. 18:39
 3/11 A kérdező kommentje:

Ha elvont, durva, veres kepet latok szinten ramtor ez a "sokkos allapot", ami megijeszt, es erzem, hogy kezdek panikolni. Olyan, mint valami mas tudatallapot, vagy mintha almodnek, olyan nagyon ijedt, remult, sokkos erzes. Mikor mindent maskepp latok korulottem, mindenre kijon az "uss vagy fuss" erzes. De csak akkor ha eppen elkap ez a hullam. Ha jol vagyok, akkor tok jol vagyok.

Ez egyaltalan panikbetegseg?

2018. febr. 2. 18:45
 4/11 anonim ***** válasza:

Túl sokat vagy egyedül. Gondolom bent a lakásban is.

Velem is most ez a helyzet.

Bármint nálam nem pánikbetegség, de nehezebben fog az agyam. Elvontnak érzem magam.


De nem találok programot kimozdulásra. Pedig szeretnék. De egyedül, inkább nem.

2018. febr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez nem pánikbetegség.
2018. febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor mi?
2018. febr. 2. 18:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Már leveleztünk, írtam, hogy extrém érzékeny az idegrendszered. Nem baj, hogy mástól is megkérdezted, de amiket én javasoltam azok továbbra is érvényesek.
2018. febr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, hogy bipoláris vagy.
2018. febr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Csak kivancsi voltam, hogy valaki atelt e pont ilyen zavart. Attol fuggetlenul igen, hasznos dolgokat irtal le, amit itt is nagyon szepen koszonok!! :)


A bipolaris az kicsit mas. Nekem a hangulatommal semmi baj, az a bajom, hogy ijedezek. Foleg ha latok, hallok valami furat.

2018. febr. 2. 23:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Rosszak az idegeid szerintem. Ez több mindentől lehet. Lehet akár a pajzsmirigy gyulladástól is. Lehet magnézium, B vitamin hiánytól, vagy simán hajlamod van rá. Ebből kialakulhat pánikbetegség, szorongás. Jó úton jársz, mert írod, ha kizökkented magad ebből a közelgő pánikból, akkor meg tudod előzni. Ezt kellene továbbfejlesztened, akár szakembert is igénybe vehetsz.
2018. febr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!