Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos akarok lenni, de...

Öngyilkos akarok lenni, de nem akarok öngyilkos lenni?

Figyelt kérdés

Tudom fura mondat...

Állandóan- éjjel nappal-az öngyilkosságon jár az agyam. Fejből tudnék minimum 5 halálos tervet, eszközök is van hozzá...A fura az, hogy semmi okom nincs rá, "csupán" állandó késztetést érzek arra hogy megöljem magam...énidegen az egész gondolat, mégse tudom kontrollálni. Néha jó érzés a tudat, hogy meg tudnám ölni magam, máskor viszont félek, hogy tényleg megteszem...

A kérdés az lenne, hogy ezzel hová lehet fordulni tb alapon? Háziorvos és majd továbbküld? Hogyan lehet eljutni szakemberhez?

(És egyáltalán mi lehet ez az egész..?)

Előre is köszi a válaszokat.

20/n



2018. febr. 21. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:
31%

A válaszom is furi lesz, de ha okos vagy, akkor megérted. Én arra szoktam gondolni, hogy megmászom a Himaláját. De azt is tudom, hogy NEM KELL megtennem, ezek csak gondolatok.

Háziorvos a pszichiátriára fog beutalni, amit nem nagyon javaslok.

2018. febr. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet kenyszergondolat is. En ajanlom a pszichiatriat - az elottem szoloval ellentetben.
2018. febr. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is a pszichiátriát ajánlom.

Nagyon rossz, amikor csak erre bírsz gondolni, és tapasztalatból mondom, hogy ez nem ugyanaz a kategória, hogy megmásszam-e a Himaláját vagy sem.


22/N

2018. febr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!