Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Végleg letettem az antidepress...

Niceszisz kérdése:

Végleg letettem az antidepresszánst. Meddig tart az elvonási tünet?

Figyelt kérdés

Antidepresszánst szedek 2013 óta. Régen sokkal durvább volt a helyzetem mert nemcsak antidepit szedtem, hanem nyugtatókat is mellé elég komoly szinten. Rivotrilt leginkább.

A rivotrilt 1 éve SIKERÜLT véglegesen letenni fokozatosan. Fél évig remegett a kezem napi szinten, aztán egyszercsak végleg elmúlt az is. Kitisztultam tőle teljesen.

Ami most jön az hab a tortán.

Yarocent szedtem antidepiből. Évekig scippa20mg/nap. Azt orvosi kezeles mellett lecsökkentettük scippa15mg/ nap majd scippa10mg/nap. Ekkor gyógyszert váltottunk mert teljesen kipusztította a szexuális vágyak iránti érdeklődésemet. 1 hónapig szedtem Brintellix 5mg-ot. Attol mindennap hányingerem volt így váltottunk sertalin 50mg/nap. Attol szintén szexuális problémáim voltak így váltottunk yarocenre. És itt bukik ki a történet.

Yarocen 15mgot keményen 1 napig szedtem be. És most lett elegem. Este vettem be az első szemet es reggel úgy jöttsm be dolgozni mint akit egy kerti lapáttal fejbe vágtak. ÁLLJ! elegem van.

1 honap mulva kell visszamennem orvoshoz.

2 napja nem szedem az antidepit.

Reméltem hogy könnyű sztori lesz de tévedtem.

Ma beértsm munkahelyre dolgozni de már reggdl furcsán éreztem magamat. Amit észlelek egyelőre az erős szívdobogás(nem mellkasszúrás) hanem olxan mint aki lesprintelt 2kmt-t. Plusz kézremegés!. A rivotrilnál "csak" kezremeges volt enyhe szinten.

Szerintetek lesz e ennél roszabb és vagy micsináljak? Ha így marad talán tudom kezelni. Csak roszabb ne legyen. És meddig tart?

Előre is koszonom a válaszokat.



2018. márc. 2. 10:18
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Én Prozacot szedtem jó pár évig a pánikbetegségemre, amire használt is, viszont az egyetem alatt fokozódó stressz miatt generalizált szorongásom lett a Prozac mellett is. Ebben az időszakban olyan rosszul voltam, hogy úgy láttam, hogy ez a gyógyszer nekem se árt, se használ, mert mindenhogy sz^rul vagyok, ráadásul a szorongásom mellé egy 'középsúlyos depressziót' is sikerült kihordanom, és egyik napról a másikra leraktam (senkivel nem konzultáltam erről). Nagyon nagy szerencsém volt, mert elvonási tünetek nem jelentkeztek, szépen eltelt a hatóanyag felezési ideje, majd 1 hónap...2 hónap stb., a depresszióm kezdett elmúlni, én meg nagyon boldog és büszke voltam, hogy már nem szedem. Viszont ahogy telt az idő a generalizált szorongásom visszatért, ráadásul erősebb lett, mint előtte volt. Ekkor mentem el a dokimhoz, aki felírt egy új gyógyszert, ami segített ezen az alapbetegségen is, és elmondta, hogy a Prozacot (és úgy amúgy egyik antidepresszánst sem) célszerű azonnal vagy gyors léptékben leadni, merthogy idő kell az agyunknak, amíg a hosszan megszokott 'hormonális' hatás után újra tudja termelni a szerotonint. (Ennyit értettem meg belole).


Fentiek miatt azt gondolom (bár azt ki kell emelnem, hogy nem vagyok orvos!), hogy szedd a csökkentett adagodat, amíg ez így jól esik, ha úgy érzed, hogy nincsenek durva tüneteid. Ha pedig valami olyat tapasztalsz, ami már nem fér bele, akkor picit magasabb dózisban folytasd a csökkentett adagolást, hogy az agyad szép lassan vissza tudjon állni a normális funkcionáláshoz.


Én a nyáron szándékozom megpróbálni a mostani gyógyszerem csökkentését, szóval nagyon szorítok neked! :)


Jó egészséget kívánok! :))

2018. márc. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Szia. Szerintem maradj a fokozatosság mellett. Én is most csökkentem felezve, majd két -3 naponta bevenni. Most ott járok hogy cymbalta 25-ös két naponta. Szerencsére nem érzek semmi negatívat.
2018. márc. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

"Viszont ahogy telt az idő a generalizált szorongásom visszatért, ráadásul erősebb lett, mint előtte volt. Ekkor mentem el a dokimhoz, aki felírt egy új gyógyszert, ami segített ezen az alapbetegségen is. "


1 dologra lennék kíváncsi. Az az hogy mi volt az oka amiért visszatért az alapbetegsége? Tehát amire gondolok:

a, vagy azért tért vissza mert hirtelen tette le a gyógyszert?

b, azért tért vissza mert olyan élethelyzetbe került, ami rákényszerített hogy újabban megint gyógyszert kell szedjél?


Én ugy tudom hogy aki leteszi ezeket a gyógyszereket, 3 dolog történhez utána. 1. Minden happy minden megszűnik semmi probléma nincsen.(legszerencsésebb) 2. Visszatér az alapbetegség 3. Elvonási tünetek jönnek elő( ez még a jobbik eset lehet talán)


Magamról: március 5.e van. Március 1. Óta nen szedem az antidepresszánst. Amit tapasztalok eddig: hiperaktivitás, gyakori erős szívdobogás, kézremegés, izomfájdalom mintha izomlázam lenne, hányinger ( ez tegnap kezdődött és ugy egesz nap tart) fejfájás, étvágytalanság. Ezeken kivül éjszaka teljesen jól alszok, munkahelyen és otthon továbbra is képes vagyok helytállni. Ha ez így marad egy darabig, ( ezekkel a tünetekkel) akkor képes vagyok arra, hogy ne nyúljak a gyógyszerhez. Ha roszabbodik akkor kénytelen vagyok csökkentve adagolni.

2018. márc. 5. 13:40
 14/29 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nem tudom hogy olvassa e valaki amit írok.

Március 1 óta nem szedem a gyógyszert. Március 9. Van.

Az elvonasi tüneteim fent állnak de valamivel enyhültek. Nem tudom hogy lehetséges ez ilyen gyorsan?

Érdekesség:

Tegnap megittam 1 doboz sört az este folyamán. Úgy kicsapott mintha 3 üveg vodkát burkoltam volna be. Ez mitől lehet?

2018. márc. 9. 07:30
 15/29 anonim ***** válasza:

Én is hamarosan tervezem a paroxetin elhagyását. 20 mg-ot szedek, orvosom szerint csináljam úgy, hogy 20-20-10-20-20-10 és így tovább majd egy hónap múlva az egyik 20-at cseréljem ki 10-re. A 10 fél tablettát jelent.

Nagyon szurkolok neked, kitartást. Én követni foglak itt, ha még frissítesz.

2018. márc. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Kedves 15ös valaszolo.

Miert csökkented úgy hogy 20 20 10 20!? Miert kell visszatérni a 20mg-ra ha már elkezdted szedni a 10eset?

Rólam: március 12 van. Március 1. Óta nem szedem a gyógyszert. A tüneteim fent állnak de gyengébbek. Ritkabban van kezremegés és erős szívdobogás. A napi hanyinger azóta is fent áll de tűrhető. Újabb tünet: viszketés. A testemen m8ndenhol. Labam, nyakam, combom, hasam stb. Egyik pillanatrol a masikra elkezd viszketni es alig birom abbahagyni a vakarást. Nincs bőrbetegségem.

Jó egeszséget kívánok! 1 hét mula újra írok:)

2018. márc. 12. 09:57
 17/29 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni egy fontos dolgot de most pótolom. Szexuális téren rengeteget javultam. Hihetetlen. Megtörtént az, ami évekig nem. Párkapcsolatban élek. A partneremmel el tudok élvezni. Van orgazmus. Évekig nem volt orgazmusom senkivel! A szexet sem kívántam. Amikor egyedül voltam 1.5 évig nem szexeltem senkivel. Nemis erdekelt nemis akartam. (26éves vagyok) a szexualis örömöket az antidepresszánsok (az összes ) kipusztította bennem.
2018. márc. 12. 10:15
 18/29 anonim ***** válasza:

13-as kommentre reagalva: en ugy erzem, hogy az alapbetegségem azért jött vissza, mert az agyam nem tudott ilyen gyorsan alkalmazkodni a megvaltozott korulmenyekhez (szerotonin hianya), és a szorongást kiváltó élethelyzet (egyetem es munka) még nem mult el, es gyakorlatilag manko nelkul maradtam.

Bar az egyetem es mellette a munka nem hirtelen jott korulmeny, de folyamatos stresszor, amire ugy latom fokozottan erzekeny vagyok.


Viszont az a velemenyem es szilard meggyozodesem, hogy ha akkor, amikor hirtelen elhagytam a Prozacot, nem all fenn semmilyen stresszelo korulmeny (pl. az egyetemet befejeztem volna), akkor az alapbetegsegem semennyire sem tert volna vissza. (Amugyis kb. honapok teltek el a hirtelen lerakas es a betegseg ujboli jelentkezese kozott).

Nekem a hirtelen elhagyas utan semmilyen kulonosebb tunetem nem volt, foleg mert ugye en elkeseredettsegemben raktam le, hogy nekem mar az sem segit, es gyakorlatilag feladtam, mert azt hittem, hogy annal az allapotnal rosszabb mar nem lehet. Mivel ugye nem foglalkoztam vele, ezert ez be is igazolodott, tenyleg nem lett rosszabb a lerakas utan, sot az az allapot (kozepes depresszio) szepen feloldodott, ahogy a gyogyszer urult, es kijott a tavasz :)


Azt gondolom, hogy a mostani tuneteid kozel felet (ha nem az egeszet) a gyogyszer lerakasa miatti aggodalom okozza, es hogy tul sokat morfondirozol ezen. Sajnos ezt a tulagyalast a legnehezebb kikapcsolni szerintem.


Viszont nagyon ugyes vagy, hogy mar ilyen regota nem szeded, es azt gondolom, hogy teljes eletmodvaltassal hosszu tavon is sikeres leszel! :)

2018. márc. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Na hogy haladsz, milyenek a napjaid?
2018. márc. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló! Pont ezt akartam mondani még hogy véleményem szerint senki ne kísérletezzen a gyógyszer elhagyásával addig amig nincs rendbe minden. Gondolok én... ha valami gubanc van az életedbe jelenleg, párkapcsolati probléma, családi szociális problémák, egyeb egeszsegugyi problémák, anyagi problémák stb. Ha barmi fent all ezek kozul ne tegyuk le a gyogyszereket csak akkor amikor minden jo korulotted meet ugy sokkal könyebb a leszokás.

Március 19.e van.

Rendesen paranoias lettem. Ez ujabb tunet lehet ? Nem tudom. Azt vettem eszre hogy amint jon az életemben valami rossz dolog az agyam egybol nehezen tudja ezt feldolgozni es egybol jonnek a tunetek sorjába.

Hétvégém nem volt túl fényes. Örültem hogy visszajottem vidékről Pestre.Reggel Kaptam a telefont hogy egyedul leszek a munkahelyen plusz a kezem nem tudom mit csinaljak vele. Fizikai munkat végzek es a jobb csuklómbaínhüvelygyulladás lett.

Megyek az uton es rendszeresen akaratom ellenére hátra nézek. Mintha bántani akarna valaki. Pedig nem.de olyan érzes. Rettenet.

Annyira félek nem tudom mitől de félek. Otthon anyámékkal nem egyezünk, munkahelyen túl sok az elvárás. A párkapcsolatom azt inkabb nem irom le szavakkal hogy milyen. Áh.

Mikor lesz ennek vége. ? Zsibbad mindkét kezem és nem tudom mikor mulik el. Amúgy meg birom.

2018. márc. 19. 14:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!