Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Végleg letettem az antidepress...

Niceszisz kérdése:

Végleg letettem az antidepresszánst. Meddig tart az elvonási tünet?

Figyelt kérdés

Antidepresszánst szedek 2013 óta. Régen sokkal durvább volt a helyzetem mert nemcsak antidepit szedtem, hanem nyugtatókat is mellé elég komoly szinten. Rivotrilt leginkább.

A rivotrilt 1 éve SIKERÜLT véglegesen letenni fokozatosan. Fél évig remegett a kezem napi szinten, aztán egyszercsak végleg elmúlt az is. Kitisztultam tőle teljesen.

Ami most jön az hab a tortán.

Yarocent szedtem antidepiből. Évekig scippa20mg/nap. Azt orvosi kezeles mellett lecsökkentettük scippa15mg/ nap majd scippa10mg/nap. Ekkor gyógyszert váltottunk mert teljesen kipusztította a szexuális vágyak iránti érdeklődésemet. 1 hónapig szedtem Brintellix 5mg-ot. Attol mindennap hányingerem volt így váltottunk sertalin 50mg/nap. Attol szintén szexuális problémáim voltak így váltottunk yarocenre. És itt bukik ki a történet.

Yarocen 15mgot keményen 1 napig szedtem be. És most lett elegem. Este vettem be az első szemet es reggel úgy jöttsm be dolgozni mint akit egy kerti lapáttal fejbe vágtak. ÁLLJ! elegem van.

1 honap mulva kell visszamennem orvoshoz.

2 napja nem szedem az antidepit.

Reméltem hogy könnyű sztori lesz de tévedtem.

Ma beértsm munkahelyre dolgozni de már reggdl furcsán éreztem magamat. Amit észlelek egyelőre az erős szívdobogás(nem mellkasszúrás) hanem olxan mint aki lesprintelt 2kmt-t. Plusz kézremegés!. A rivotrilnál "csak" kezremeges volt enyhe szinten.

Szerintetek lesz e ennél roszabb és vagy micsináljak? Ha így marad talán tudom kezelni. Csak roszabb ne legyen. És meddig tart?

Előre is koszonom a válaszokat.



2018. márc. 2. 10:18
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Marcius 27 megyek cissza orvoshoz akkor feltetlenul irok mit mondott a doki. A doki még nem tudja hogy nem szedem a gyogyszereket. Bocsi a helyesirasi hibakert. Bevan fáslizva a kezem es nehezen tudom pötyögni a telót.
2018. márc. 19. 14:27
 22/29 A kérdező kommentje:
Amíg nem vagyok bitang szarul, nem nyúlok gyógyszerhez. Amugy nem dobtam ki a kukába. Vész esetere van otthon 2 doboz yarocen15mg...
2018. márc. 19. 14:31
 23/29 A kérdező kommentje:

Még az jutott az eszembe hogy sokkal jobb hogy TÉL van es nem.pedig nyar. Ugyanis engem a hideg megnyugtat! Ez olyan amikor egy rettsntő hisztis 5eves gyereket a csap alá dunak és hideg vizzel leöntik :)

Tegnap este elkezdett remegni a kezem.de nagyon. Levetkoztem es egy bugyiba kiálltam az erkélyre :) 10percet alltam éreztem a hideg friss levegőt. Nem erdekelt ha megfázok csak az hogy lenyugodjak. Annyira jól lehűtött. A kezremegés is megszűnt mert csak arra tudtam koncentrálni hogy hideg van és nem izzad a tenyerem es annyira jól esett. Bejöttem a szobába felvettem a pizsit és este 9tol reggel6ig aludtam . (Akkor keltett az ébreaztő) próbáld ki. Csak nehogy megfázz. Kulonben ezt mar máskor is tapasztaltam. Nyaron a nagy hőségbe gyógyszerrel vagy anelkul is minden bajom van a melegtol :)

2018. márc. 19. 14:39
 24/29 A kérdező kommentje:
Egyebkent amikor elkezdtem letenni gyogyszert nem.volt korulottem semmi gond. Most kicsit.problemas a parkapcsolatom... istenem erről van szó..ha minden jol működikkörülötted akkor gyenge elvonasi tunetek vannak, azonban! Amint beüt a baj egyből felerősödnek az elvonási tünetek. :( de nem adom fel mert en küzdök. Ez van végig kell csinálni! Nincs mese...nagxon megbántsm hogy valaha is elkezdtem szedni ezeket a szarokat.
2018. márc. 19. 14:53
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, amugy ezt en is eszrevettem, hogy ha minden jo korulottem, akkor konnyebben mennek a dolgok (pl. Rivotril elhagyasa), bar en neha akkor is kitalalok valami hulyeseget :D

Viszont fel kell keszulni, hogy nem lehet mindig minden a legjobban, es minden erzelmet meg kell elnunk, koztuk neha a rosszakat is. En probalok ezekre is felkeszulni az antidepi elhagyashoz, es keresek majd olyan kapaszkodokat is, mint neked a tel!:)


Gratulalok az eddigiekhez! Varjuk a fejlemenyeket :)

2018. márc. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Holnap este megyek az orvoshoz. Drukkoljatok! :)
2018. márc. 26. 13:43
 27/29 A kérdező kommentje:

Újra itt!. Március3. Van. 1 hónapja nem szedem az antidepresszánst. Tünetek: néha hányinger, napi 1-2 x fordul elő erősebb szívdobogás, azonban ez gyorsan elmúlik magától, és kézremegés.

Ujabb élmények: sokkal bátrabb vagyok az életben, döntéshozatalban bármilyen témakörben.

A hirtelen fellangoló agresszivitásom és hiperaktivitásom megszűnt.

Pánikroham es depressziós tünetek nem jelentkeztek. Az orvosom ajanlotta a valeriánát. 1 honap mulva megyek vissza kontrollra. :)

A párkapcsolatomnak lőttek, és munkahelyet valtottam egyéb okokból.

Ejszaka jól alszom.

2018. ápr. 3. 10:43
 28/29 A kérdező kommentje:
Április 3.át akartam írni. :) repül az idő...
2018. ápr. 3. 10:44
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a kapcsolatodat de ez van. Nagyon ügyes vagy, csak így tovább. Pozitív gondolkodás és csakis előre nézni.
2018. ápr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!