Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan emberekkel szeretnék...

Olyan emberekkel szeretnék beszélgetni akiknél egy első pánikroham után előjött egy mindennapos nagyon erős, folyamatos szorongás, különböző testi tünetekkel, halálfélelemmel. Hogy küzdöttétek le ezt?

Figyelt kérdés
Minden napos testi tüneteim vannak, eddig szivszurkálás, nyomás volt jellemzőbb, most viszont jött a hányinger és a kisebb fizikai aktivitásra is előjövő nehézlégzés. Reggel felkelés után a legrosszabb, akkor eleve ahogy kinyotom a szemem jön a semmiböl a gyomorideg a magas pulzus, és ébredés után egy két órával lesz elviselhetőbb.Borzasztó érzés!!!a világ teljesen megváltozott körülöttem, nem tudok tervezni, normálisan gondolkodni..eljárni a barátokkal. Ez az állapot a folyamatos erős szorongással együtt korlátozza a mindennapi normális életvitelem. Akik átélték már ezt és tudják miről beszélek írjanak!:(

2018. ápr. 27. 10:06
1 2
 11/14 anonim válasza:
Egy átlag napomat irtad le kb. Annyi a kulonbseg h en nem felek betegsegektol. Az egyetlen, ami megnyugtat az az a gondolat,hogy egyszer minden elmulik. Addig meg akar ki is ptobalhatok barmit. Vegulis nincs vesziteni valom,es lehet,hogy meg jo is kisul a dologbol. Setalj,turazz sokat. Reggelente nekem is ritka szxr,de en szinte azonnal bekapcsolok valamit ami keszulodes kozben eltereli a gondolataimat es megnyugszom.
2018. ápr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi válaszokat!:)
2018. ápr. 28. 21:25
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem javaslom a pszichiátriát. Telitömnek legális droggal amiről az életben nem fogsz tudni leállni és majd azoktól leszel rosszul. Sajnos azok nem gyógyítanak meg csak ideig óráig elfedik a problémát. Pszichológussal viszont talán érdemes beszelgetni. Könnyebb úgy túljutni valami ha közben valaki fogja a kezed. De pszichológusból is nehéz jót kifogni. Sajnls ezt a harcot mimdenkinek magának kell megvívnia. A neten van sok pszichológus előadása nekem sokat segített a végighallgatásuk. Pl. Feldmár András, Popper Péter, Szendi Gábor, Almássy Kitti, Pál Feri atya, Szendi Gábor, Csernus Imre....veszteni valód nimcs vele. A másik a gondolkodásodat kellene megváltoztatni. Mert minél többet foglalkozol a pánikkal meg szorongással annál rosszabn lesz. Egyszerűen magadra hozod a rontást éa bevonzod az egészet. Próbáld elterelni a gondolataidat és a pillanatra fókuszálj. Ne kepzeld el a jövőt meg ne keseregj a múlton. Ne kepzeld el hogy leszel rosszul itt meg ott mert akkor tényleg rosszul leszel. Rajtam egy hatalmas nagy trauma.változtatott. mikor kénytelen vtam átélni a legmélyebb félelmeimet is. És itt vagyok...és még mindig élek. Persze szorongok még néha.és vannak nehéz napok. De ez a szituáció megmutatta, hogy nincs velem semmi gond. Vészhelyzetben helyt tudtam állni és érdekes módon akkor nem volt pánikrohamom. Ezt az egészet a saját gondolataid csinalják. Próbáld irányítani őket!
2018. ápr. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Akinek életében volt pánikkal kapcsolatos problémája az mind tudja mit érzel.Én is.Élhetetlen volt az életem.Reggel roham,este roham,napközben folyamatos félelem,szorongás.Szerintem fizikailag neked sincs bajod,hisz minden tünet erre a szemét pánikra utal.Én kétszer jártam meg.Az első nem volt vészes,de mikor másodjára lecsapott majdnem beledöglöttem.Én orvos nélkül másztam ki belőle.Pár hónap alatt teljesen magam mögött tudtam.
2018. ápr. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!