Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Indokolatlan hiszti és dühroham?

Indokolatlan hiszti és dühroham?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Mostanában állandóan hisztirohamot szoktam kapni, elkezdek sírni, ha bántanak. Nehéz megfogalmazni, ez leginkább akkor szokott előjönni, ha anya csesz le. Van egy kisebb húgom (14), ő sportol, iskolában is egész jól teljesít, mindig őt dícsérik meg. Én, aki itthon sokat takarít, mosogat, vasal, suliban is jobb vagyok sosem dícsér, mindig csak lecsesz, hogy már megint mi nem jó, miért sminkelek ennyit, minek műköröm, stb pedig ezeket mind saját magam fizetem, diákmunkával keresem meg rá a pénzt, tehát nem is az van hogy tőle kérek kéthetente 6ezret a körmösre...de lényeg a lényeg, szinte minden nap leszid valamiért, amik után elmondja ha nem tetszik ami itt van el lehet menni. Ezek után mindig agresszív leszek, indulatos. Régebben vagdostam is magam, de mivel a hegek nem gyógyultak nagy nehezen leszoktam, most az állandó bőgés van... Apukám az ilyenekbe nem szól bele, mindig kimarad a vitákból. Mit tudok ezzel csinálni? Kellene gyógyszer ami lenyugtat? Néha magamtól is meg tudok ilyedni dührohamok alatt. Barátaim nagyon nincsenek, mert mostanában az a menő program hogy berúgnak, engem meg a szüleim nem engednek, így kicsúsztam szinte minden baráti társaságból, talán ezért is érint rosszabbul, amikor az osztálytársaim piszkálnak, ha párban kéne dolgozni nekem sosincs párom, egyedül vagyok, ilyenkor is ha hazajövök, már a buszon megy a hiszti. Szeretnék túljutni rajta, van valami ötletetek?
2018. ápr. 28. 10:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem hiszti, ha dühös vagy amiért indokolatlanul cseszegetnek. (Azt mi nyilván nem tudjuk megítélni hogy mennyire) Vagy magányos amiért kiközösítenek.

Mondjuk a dührohamokat ennyi idősen azért tudni kell kontrollálni, ha vki mentálisan egeszseges.

Én a helyedben kihasználnám ezt az időt arra, hogy olyan dolgokat csinálják amik egyedül is örömet okoznak, aztán majd úgyis változik minden. Végzel a sulival, új társaság, de addig sem depizel azon, hogy most ez van :)

2018. ápr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!