Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyám altatókat, meg ilyen...

Anyám altatókat, meg ilyen Xanaxokat szed, mert állítólag nem tud aludni és idegeskedik miattunk. Már a munkáját se látja el emiatt a szarok miatt és azt is rám keni?

Figyelt kérdés

Csúszok az egyetemen és kikészült. Illetve most a tesómnak is rosszul mennek a vizsgái, mindenből bukott, eddig egy tárgya van meg.

Rlkezdett altatókat szedni, meg lement a háziorvoshoz az meg valami Xamaxot írt neki. Most meg elvolt egy pszichiáterhez, hogy a családja az oka, azért kell neki szedni ilyeneket, tuti kijött a lányân a depresszió, öröklődik tuti, ott is írtak neki valamit. Ez magánorvos, de már nem tudom követni, hogy mit szed. Kómás, meg tök undorító szaga is lett ezektől.

Ma szóltak neki a munkahelyén, hogy bealszik kihagy betűteket. Természetesen vezetni is miattunk nem tud.

A munkahelyére is folyton betelefonál, hogy "rosszabbul lett a lánya, nem megy dolgozni. A magántanítvanyait is ezzel a címszóval mondja le. Van egy sejtésem, hogy a háziorvosnak is ezt kamuzta, hogy" beteg a lánya, azért aggódik", meg múltkor valami ilyet magyarázott a telefonba is.

Múltkor nekem konstantálta, hogy "elvisz engem magánorvoshoz, meg rövid ideig kellene nekem is szedni ezeket".

Én nem idegeskedem a csúszás miatt, természetesen engem is bántott.


De túlzás amitt művel és főleg, mert ránk keni. Azt ssed amit, akar, de kinyírja magát. Most meg azt hallgatom, hogy szerinte nekem mit kéne szednem.


2018. jún. 13. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem teljesen jogosan készült ki anyukád, hogy a testvéred minden vizsgáján megbukott. Az nem derült ki, a te helyzeted mennyire rossz, de gondolom az sem fényes.

Az jogos, hogy nem kéne altatókat és nyugtatókat szednie, ezek semmit nem oldanak meg, és rá is lehet szokni nagyon könnyen. Üljetek le egy családként, és beszéljétek meg a problémákat, különben anyukád még jobban ki fog készülni.

Valószínűleg a te viselkedéseddel sem lehet minden rendben, a stílusodból is ez jött le. Gyanítom te sem tanulsz jól, és a feltételezett depressziód miatt gondolja, hogy nem tanulsz, és ezért csúszol.

A testvéreddel össze kéne szedni magatokat, a tanulásra fókuszálni, akkor talán anyukátok is megnyugodna kicsit.

2018. jún. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Mi a kérdés?
2018. jún. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

"mert állítólag nem tud aludni és idegeskedik miattunk"

"azt is rám keni" --> "Csúszok az egyetemen és kikészült";"mindenből bukott"

"elvolt egy pszichiáterhez...ott is írtak neki valamit"


Lepontozhattok megint nyugodtan. :)

Egyértelmű, hogy az anya belebetegedett a rosszul teljesített tanulmányaitokba, és félt titeket. Mentális beteg. De te erre még belerúgsz kettőt, ahelyett, hogy segítenétek neki felépülni, támogatni, beszélni a pszichiáterével. Amit amúgy nem ajánlok, mert úgyis gyógyszert ír fel. Keresni kell neki egy pszichológust, aki beszélget vele a témáról, és nem szokik rá a bogyókra. Mert hogy "rád keni" a baját, mert téged amúgy tök nem izgat az hogy csúszol. Őt viszont igen. Azért hallgatod azt hogy neked mit kéne szedni, mert nyilvánvaló, hogy azt hiszi problémád van, amit kezelni kell. Neked nyilván nincs semmi bajod, de mivel az ő elméje már nem lát tisztán, ezért próbálja meg helyrehozni így a ti életeteket, amit szerinte elb***tatok. De ezért még nem támadni kell őt, hanem segíteni rajta.

2018. jún. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

74 %-os nagyon belelendult. Latvanyosan csak az anyaval tud azonosulni, valoszinuleg o maga is mentalis beteg szulo es ezert nem tudja objektiven nezni az egesz kerdest. Ez teljesen nyilvanvalo.

Az anyanak nem a gyerekei miatt kell xanaxozni, hanem mar alapbol mentalis beteg volt. Ha a gyerekei nem tanulnak jol, akkor azert a szuloi hatteret erdemes lenne megnezni. Tipikusan itt is a gyerekek az aldozatai a mentalis beteg szulonek es bem forditva. Csak rajuk keni a felelosseget, lelkifurdalast ebreszt bennuk. 74 %-os eros ellentmondasban van sajat magaval, mert szerinte tamogatni kene a szulot (mint egy felnott), de ugyanakkor meg gyerekkent kezeli a kerdezot (milyen a "viselkedese" - ilyet egy 10 evesre mondunk, nem egy foiskolasra). Tipikus mergezo szulo hozzaallas: gyerekkent kezelni, de elvarni, hogy ami a szulo erdeke abban felnott legyen a gyereke.

Kerdezo en a helyetekben a tesoddal minel elobb elkoltoznek otthonrol, dolgozni kell a suli mellett es valahogy felzarkozni a suliban. Ez a mergezo kornyezet nem tesz jot nektek. Probaljatok meg jobban tanulni, de azt ne kajaljatok be hogy anyatok miattatok keszult ki.

74 %-os meg inkabb gondolkozz el hogy miert pontoznak le. Talan azert mert nincs igazad. Ja hogy erre nem is gondoltal?

2018. jún. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amugy az ilyen szulo olyan, hogyha elkoltoznenek a gyerekei es tegyuk fel tok sikeresek lennenek, akkor azon "keszulne ki" hogy elkoltoztek. Az ilyen mindig kitalal valamit, hogy a masikra kenje a sajat felelosseget. Holott ahol kettobol ket gyerek bukdacsol, ott valami gaz van a szulokkel. Tehat az egesz pont forditva van: a szulo teszi tonkre a gyerekeit es nem a gyerekei ot. De ezt egy ilyen szulo soha el nem ismerne.

Fuggetlenedjetek tole amilyen hamar csak lehet. A problemaiban attol lehet segiteni neki, de ti nem fogjatok tudni megoldani helyette.

2018. jún. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Én meg azt látom hogy a mérgező szülő kategória most a menő. Milyen álszent vagyok, hogy azt mondom segítsenek az anyjukon, hogy megpróbálnak vele nem bogyókat szedetni, hanem elküldeni pszichológushoz?

És nem, nem vagyok mentális beteg anyuka, a kérdező korosztálya vagyok. De ebben a történetben nyilvánvaló, hogy a gyerek nem törődik a szülőjével. Igen, rossz lehet nekik, hogy a rokonok előtt "le vannak járatva" de ettől függetlenül nem csak azt kéne nézni, hogy na lejárat minket mindenhol, hanem hogy az anyjuk aki felnevelte őket segítségre szorul. De úgy látszik itt a szülőt csak utálni lehet.

2018. jún. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem arrol van szo, hogy "meno" (Istenem de gyerekes vagy...) a mergezo szulo tema manapsag, hanem arrol, hogy vegre beszelnek errol, mig regen nem is lehetett errol hallani, mint jelensegrol.

Ha meg tenyleg foiskolas koru vagy (szerintem max gimis), akkor még rohejesebb az egesz allaspontod a nulla elettapasztalatoddal. A kerdezo es a testvere sajnos mar megtapasztalt dolgokat, veled ellentetben. Ala se tudod tamasztani semmivel amit itt osszehordasz. En be is fejeztem ezt itt veled 74 %-os.

2018. jún. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Milyen dolgokat tapasztalt meg, a leégetést, hogy az anyja ideggyenge? :D

Olyat én is kaptam már, túléltem, felnőtt vagyok, huszas éveim közepén. Még mindig nem értem mi a röhejes, az hogy nem azt tanácsolom cuccolj, és költözz el, hanem azt hogy vidd pszichológushoz anyádat? :D Azta. Tényleg nem vagyok menő. :(

2018. jún. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Én vagyok az 1. kommentelő, sem a 3.-at, sem a többit nem én írtam. Amúgy le lehet pontozni, de a pofámról lesülne a bőr, ha bukdácsolnék egyetemen a szüleim pénzén.
2018. jún. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Domd ki a kápszikat azt mond neki hogy meg ne lassad tobbet a narkotikumokat
2018. jún. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!