Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Apámon nagyon elhatalmasodott...

Apámon nagyon elhatalmasodott a depresszió. Hogyan segíthetnék? Mit tegyek? Mit mondjak neki? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Már jó ideje nagyon rosszul érzi magát. Fel is ismerte, hogy depressziós. Dokihoz van időpontja már, de 3 hét múlva. De már az öngyilkosságot emlegeti jó ideje.

Egyedül lakik, párja jelenleg nincs, egy-két szomszéddal úgy ahogy jó a kapcsolata, de felületes. Legtöbb régi barátja is hasonló helyzetben van.

Állása már évek óta nincs, eddig üzletelgetett ezzel-azzal, de már az sem megy, nincs az embereknek pénze.

Nincs türelme semmihez, kimozdulni sincs kedve. Beszélgetni se akar, mert elkezd vmilyen problémáról beszélni, és konkrétumokat nem mond, csak általánosságban fogalmaz.

Nem tudja magát elfoglalni sem, mert nincs türelme, kedve a dolgokhoz. És ráadásul minden balul sikerül neki, ha bele is fog valamibe. Tehát csak folyamatosan az újabb bajok jönnek elő. Minden elromlik, csomó mindent meg kéne javítani.

Ráadásul a foci VB-n is felhúzta magát, mert nagyon szereti, de az sem az igazi most, és a tv is bedöglött.

Nem tudom, hogy hogy segíthetnék neki. Főleg azt nem, hogy mit mondjak... Nálunk a családban sosem volt divat a "lelkizés".

És én sem érzem olyan magabiztosnak és jókedvűnek magam. Szóval legszívesebben azt mondanám, hogy ne gondolja, hogy nekem olyan könnyű... De ezt mégsem mondhatom, mert még jobban lenyomja a hangulatát.


Nem egyszerű ember, nem nagyon hallgat másokra.

Szóval mit mondjak neki, hogyan segítsek? 3hét még nagyon messze van...


2010. jún. 17. 12:42
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Köszi, de ha százszor írsz, akkor sem tűnsz okosabbnak, csak okoskodónak...

Tudom, mi az hogy depresszió, te ezek szerint nem.

Ha odanyomnék neki x milliót akár (feltéve, ha lenne, és megtehetném), akkor is depressziós maradna. Érted??

2010. jún. 17. 14:02
 22/35 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem neki kell lóvét szereznie, hiszen már próbálkozott de nem ment!


A te hozzátartozód, hát te segíts rajta, és ne lepasszold az orvosnak, akiknek a többsége csak üzletet lát a páciensekben.


Nem a pénz körül forog a világ? Lehet igazad van


De én fogadnék arra, hogy apád problémáját és depresszióját megoldaná az, ha tudná hogy a jövő hónapban be van fizetve az összes rezsije!!

És abban is, hogy az orvos nem fogja megoldani a dolgot..


Lehet hogy a gyerekek világában nem minden a pénz körül forog, mert ott van apa meg anya..


De a valódi életben ha nincs pénzed, akkor eláshatod magad mert senkit sem fog érdekelni a nyomorod..


Nézz körbe az aluljárókban hány élő halottat látsz akik valaha ugyanolyan emberek voltak mint bárki más.


Pénz nélkül oda lehet jutni..


Úgyhogy ne mond hogy a pénz nem minden, mert ha azok amik ott mocorognak a sarokban a hugyos takarók alatt szerinted többet jelentenek egy kupac szarnál, és az a valami, nem pedig a pénz akkor előbb utóbb te is ott fogsz kikötni valamelyik takaró alatt..


Úgyhogy nem kell itt jönni az álszent szöveggel hogy a pénz nem minden, be kell látni őszintén, hogy de


A pénz az úr, és az is volt mindíg mióta világ a világ.


Az uralkodók sem véletlenül adóztatnak, a hatalmuk a pénzből van.


A Pénz hatalom!

És akinek hatalma van, az sosem depressziós.

2010. jún. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Nem írta a kérdező, hogy hány éves, de egyáltalán nem törvényszerű hogy pénzzel ki tudná húzni a hozzátartozóját a depresszióból, ha pl. neki sincs..
2010. jún. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Honnan szeded, hogy nincs befizetve a rezsije?
2010. jún. 17. 14:09
 25/35 anonim ***** válasza:

ma 14:02


- miért vagy ebben ilyen biztos?


- kiváncsi lennék az indokokra..



Mondhatsz okoskodónak, gondolom ezzel háládat fejezed ki azért, hogy itt tépem a pofámat a problémáidra.


De az indokaidra komolyan kiváncsi lennék..

2010. jún. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

ma 14:09


Hát afféle megérzés, de te meg konkrétan tudod, hogy be van?

Ellenőrizted is?

Nem tartozik semerre?

2010. jún. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Szóval kérdező én azért elgondolkodnék, hogy mégis mi van ha ennek a hülye sokszor írónak esetleg igaza van, és már csak kiváncsiságból is utána néznék annak, hogy nincsenek e tartozásai...
2010. jún. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Pénzzel veszel társaságot mondjuk? Hiába jössz ezzel a pénz témával... Nem tudok neki adni, mivel nem vett fel engem sem. És az sem oldana meg semmit, ha odaadnék neki havi x ezer forintot. Attól még ugyanúgy kedvetlen lenne, és nem foglalná el magát.


És súlyos depressziósoknak igen is segítsége van orvosra is.

2010. jún. 17. 14:14
 29/35 A kérdező kommentje:
Nincsenek tartozásai, hidd el.
2010. jún. 17. 14:15
 30/35 anonim ***** válasza:

Ne kezdj el te is általánosságban beszélni kérdező!


Társaságot meg igenis pénzzel veszel, csak közvetve


Ugyanis ha nincs pénzed akkor nem tudsz elmenni egy kirándulásra, vagy egy szinházba vagy akárhova is ahol emberek megfordulnak és ismerkednek..


De tovább megyek, ha nincs pénzed még fel sem tudsz öltözni normálisan, és mindenki egy szakadt csövesnek néz, undorodik tőled és nagy ívbe kikerül..


Akkor? Nem pénzzel veszel társaságot?



De most konkrétan utánanéztél, hogy nem tartozik e?



Mert ha ez kizárható ok, akkor van még egy ok ami problémás szokott lenni a férfiaknál..


A merevedési zavar.


De ha ezzel sincs gond, akkor lehetséges valamilyen titkolt betegség, amiről mondjuk tudja hogy végzetes.



Az én környezetemben ilyenek szoktak előfordulni..

2010. jún. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!