Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén leszek? Van okom félni?

Skizofrén leszek? Van okom félni?

Figyelt kérdés
3 évvel ezelőtt kezdődött hogy elkezdtem irreális dolgokon agyalni pl hogy mivan ha nem létezik a világ vagy egyáltalán miért létezik mivan a halál után van e isten stbstb nagyon durván beleastam magam ezekbe a témákba és nem egyszer már majdnem pánik rohamot kaptam úgy féltem ezektől a gondolatoktol,rendesen úgy erzetem hogy kezdek megőrülni, jártam akkor orvosnál és azt mondta ezek kényszergondolatok. Tartott ez kb fél évig azután elmúlt magától meg persze pszichológus segítségével. és semmi bajom nem volt el voltam foglalva más dolgokkal időm se lett volna ilyeneken agyalni.De most megint túl sok volt a szabadidőm és megint jöttek a gondolatok,hogy mivan ha halucinalom csak a világot vagy mivan ha őrült vagyok csak nem tudok róla, és ezek a gondolatok ha felbukkannak elkezdek szorongani tőlük de nagyon erősen.Mar kezdtem jobban lenni, mikor találtam cikkeket a skizofréniarol és elkezdtem olvasgatni róla és bepanikoltam teljesen hogy az leszek.Nem halucinalok,nem hallok hangokat.De ezek a kényszergondolataim annyira irreálisak hogy nagyon félek hogy nem vagyok normális és most kezdődik a skizofrénia, olvastam hogy sok embernél így kezdődik hogy rossz hangulat, levertség stb. Rettentően félek ettől hogy az leszek, szerintetek van rá esély?? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2018. jún. 30. 01:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés annyira illik rám, hogy megnéztem nem-e én írtam ki. :D :D

A doki szerint ez abszolút csak kenyszergondolatok.

S soha de soha nem leszek skizofrén.

Még is szinte mindenen kattogok én is azok közül, amiket leírtál itt.

2020. aug. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!