Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek milyen egy panikroham?

Nektek milyen egy panikroham?

Figyelt kérdés
Milyen surun tor ratok, kiteljesedett panikroham vagy csak panikolas, szorongas? Hogy tor ratok, hogy gyozitek le, meddig tart?

2018. júl. 3. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerencsere csak 2x volt nekem eddig. Csak ilyen panikolas szorongás fele, nem volt annyira súlyos. De mikor ram tort, azt hittem ott halok meg, a szivem majd kiugrott a helyéről, alig kaptam levegot, rázott a hideg, es ilyen fantomfajdalom szerut ereztem az egesz testemben. Kb eaz elso 15 perc volt a legrosszabb, utana kb meg fel oran keresztul fel alapbol jarkaltam a szobában, utana elmult.
2018. júl. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*fel-ala jarkaltam
2018. júl. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mmmm, finom. Teljes az ritkán tör rám, de ha igen az pusztító. 220-as vérnyomás, nem kapok levegőt, idegennek érzem magam, halálfélelmem van.
2018. júl. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Chloe110780 válasza:
Én már néha a kiteljesedett roham előtt 1 órával ézrem,hogy hamarosan lesúlyt de néha pillanatok alatt jön.Magas vérnyomás,iszonyú szédüléssel szívdobogással halálfélelem :(
2018. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Chloe110780 válasza:
Ja és lemaradt eddig csak néha néha kb havonta egyszer de 1 hete naponta.
2018. júl. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bármi kiválthatja, egy gondolatmenet, egy illat, egy hely, egy szó is akár, tényleg szinte akármi.

Ha otthon jön rám, hangosan szoktam beszélni magamhoz és mászkálni a lakásban, próbálom meggyőzni magam, hogy nem fog leállni a szívem, nem fogok meghalni, ez csak egy átmeneti állapot, ami hamarosan elmúlik.

Ha nem otthon történik, az már kellemetlenebb, ilyenkor ha van módom rá, leülök valahova, nagyokat lélegzem, próbálom leállítani a gondolataimat és várom, hogy lenyugodjak.

Általában 10-20 perc után lecseng a dolog, de előfordult már, hogy egy nap kisebb-nagyobb megszakításokkal folyamatosan jöttek rohamok.

2018. júl. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. Zavaró környezet

2. Gyors és szabálytalan pislogás

3. Szemszárazság vagy pedig könnyezik

4. Levegővétel nehezebb lesz


De szerintem még tudna fokozódni, de a 4. pontkor már általában sietek valami nyugodt helyre vagy gyújtok rá hogy elmúljon. Ha nem így tennék tuti megütök valakit aki csúnyán néz rám.

2018. júl. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
84%
Igazából mi pánikosok félünk sok mindentől. És ha valami beadja az agynak a gondolatot akkor vége. Én sok oldalon olvastam légzésgyakorlatokról, stb figyelemelterelésről. Engem hálisten egyszer vitt el a mentő, akkor is mondták hogy figyeljek a légzésemre, azóta gondolkodok hogy zacskót tartsak magamnál, mert ott is a fejembe húzták.. meg keresztapám orvos és ők is mindig mondják, hogy ne kapjam el a fonalat...pl valamiért felszökik a vérnyomás, tünet: szemkáprázás, régebben erre is rápánikoltam, de igyekszek gondolkodni, másra figyelni.. és azt vetttem észre, hogy nálam pl a pánikroham, nagyon kimerült állapotban jön leginkább.. akkor alapból szarabbul érzi magát az ember.. pszichológushoz nem mentem, gyógyszert nem szedek, csak tudom hogy engem pl a halál téma akaszt ki, tehát ha valami furát észlelek magamon akkor már a temetésem zajlik fejben stb és ezután cukkolom magam tovább, ami további tüneteket produkál és így tovább, hiába tudom, hogy na most jön a pánik, néha a félelem a nagyobb úr, de ahogy keresztapum is mondja ez fejben dől el.. ja de ha valaki mint én, nem hiszi el hogy túléli, hivja a mentőt..max. megnyugszik, bár mire kiért a mentő én lehiggadtam mert már terelődött a gondolatom, ezt még órákon át fejtegethetném..de felesleges. Ne szedjetek feleslegesen gyogyszert tényleg sokat segit az "orrodon be, szádon ki" történet, vagy egy nejlonzacsko, vagy valami brutál figyelemelterelés.
2018. júl. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!