Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszanst mikor?

Antidepresszanst mikor?

Figyelt kérdés

Mikor erdemes bevenni? En estere elalvas elott gondoltam, mert nagyon felek minden ilyen gyogyszertol, parszor vettem be nyugtatot, amig el nem aludtam nagyon feltem.

Escitilt kaptam, 10mg-osat, de negyed szemet kell szednem, utana meg felet. Eros szorongasra, generalizalt szorongasra kaptam, panikolok, izgulok aggodok ha kell ha nem, minden egyes nap, volt panikrohamom is, de az fel eve utoljara.


2018. aug. 15. 13:41
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
36%
Ha irreverzibilis kemiai kasztraciora es toxikus agykarosodasra (neurotoxicitas) vagysz nyugodtan szedjed. Ezek a szerek nem biztonsagosak. Tobb ismerosom van aki antidepresszans miatt permanensen rokkant es/vagy mar halott. Eleg 1-2 szem ahhoz hogy egy eletre agyserult maradj.
2018. aug. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Hülyeség.
2018. aug. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
53%

Egyebkent jelenleg szakmabeliek es karosultak altali peticio folyik hogy a PSSD es egyeb karosodasok szerepeljenek minden mergezo "antidepresszans" betegtajekoztatojan:


[link]


Ajanlom tanulmanyozasra a valodi hatasokat, szinten peticio:


[link]

2018. aug. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
12-es magam is erintett vagyok igy szerencsere tobb informaciom van a temaban mint neked.
2018. aug. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Az antidepresszánsok egyáltalán nem "biztonságos" szerek. Ezt a pszichiáterek mondják, mert az orvoslátogató gyógyszerészektől, és a főnökeiktől, akik szintén a gyógyszergyártók továbbképzéseire járnak, úgy hallják.


Kifejezetten károsak, több a mellékhatásuk, mint amire valóban jók. A szorongásra ideig óráig hatnak valamit, aztán egyre nagyobb adag nyugtatók kellenek az antidepresszánsok mellékhatásai miatt.


Én ezt azét merem kijelenteni, mert elhittem, amit a pszichiátria állít (az áltudományos, soha be nem bizonyított állítólagos "agyi anyagcserezavart", amit gyógyszerrel lehet gyógyítani). Sajnos 15 évig szedtem ezeket.


Egy éve nem szedek semmit, nagyon nehezen sikerült leszoktatnom magam, minden orvosi segítség nélkül. Azóta vagyok jól, amióta nem szedek semmilyen pszichiátriai szert, és visszakaptam az életem, amit elvettek a dilibogyók.

2018. aug. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
53%
15-os szerencses vagy nagyon hogy maradando egeszsegkarosodas nelkul tulelted az "antidepresszans kezelest". Sajnos ahogy sok ezer karosult esete bizonyitja nem mindenki ilyen szerencses:(
2018. aug. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Agykarosodas? Mit takar?

Ne riogassatok. :D meg szeretnek gyogyulni, de igy nem merem beszedni.. meggyogyulni meg magamtol nem fogok. 1 eve kinlodok az eros szorongassal, mar tonkreteszi a fiatalsagomat. A betegsegektol felek, igen szuper tudjuk az okat, de nem lettem vele elorebb, nem tudom hogy kell feldolgozni. Azt se tudom miert lettem ennyire szorongos, hogy panikrohamaim lettek, mikor soha nem volt ram jellemzo.

2018. aug. 16. 09:22
 18/34 anonim ***** válasza:
53%
Szia!Szerintem a linkekbol kiderul mit takar.Te dontesz hogy felvallalod-e. Ezerfele egeszseges alternativa van.
2018. aug. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Igen, ez szuper, hogy mindig megjelenik egy ilyen okostóni, aki nem gondol bele, hogy egy szorongó, halálfélelemmel küzdő embert riogat éppen. Figyu kérdező nézz úgy ezekre az antidepi gyógyszerekre, mint mankóra. Amikre támaszkodhatsz, amíg megvan ez a betegséged. Ez az escilin is jó, de vedd figyelembe, hogy az elején nyomni kell a xanax-ot mellé, mert kell kb. 3 hét, mire kifejti a hatását. Utána viszont fokozatosan hagyd el a xanax-ot, nehogy rajta maradj a szeren mert nagyon hozzá tud szokni a szervezet.

Ha menet közben bármilyen furcsaságot tapasztalsz, akkor azonnal menj a dokihoz vele. Illetve próbálj ezen az antidepin sem rajtamaradni, hanem rendszeresen, legalább negyedévente konzultálj a dokival. Ha bármiféle furcsaságot tapasztalnál magadon, akkor szintén azonnal irány az orvos (nem javulnak a tünetek 3 hét után sem, feldobottság érzésed van, vagy öngyilkossági gondolataid).

Persze megpróbálhatod alternatívaként azt is, hogy elkezdesz keményen edzeni, legalább napi másfél órát. Nekem egy hónap alatt drasztikusan javított a közérzetemen. Baromi jó érzés, amikor szinte remegve feláll az ember a futópadra és minden baja van, aztán 15 perc múlva egyszercsak lenyugszol, aztán egyre relaxáltabb vagy és már csak a futásra koncentrálsz. Ha mellé még valami zene is megy, az meg kifejezetten szórakoztató. Kezdj olyan 6,5 km/órás sebességgel és próbálj meg végigkocogni olyan 20 percet. Ha az elején nem megy egyben, akkor tarts 1 perces pihenőket. Utána pedig mehet némi súlyzós edzés. Kérdd az elején egy személyi edző segítségét.

2018. aug. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Az edzessel az a bajom, hogy ha kimerulok, es jon az erosebb szivdobogas az is megijeszt. De nem tudom..amig rendszeresen heti 3 alkalommal jartam hip-hopozni, akkor semmi lelki bajom nem volt, sot, hiztam is (nagyon vekony vagyok).

Nyugtatot szedtem 1 hetig, meg januarban, Ataraxot, arrol siman lejottem, bar csak estere vettem be 1 szemet.

Ebbol az antidepibol negyed szemet kell szednem, utana meg felet. Igy is durva mellekhatasokra szamithatok?

2018. aug. 16. 11:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!