Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszanst mikor?

Antidepresszanst mikor?

Figyelt kérdés

Mikor erdemes bevenni? En estere elalvas elott gondoltam, mert nagyon felek minden ilyen gyogyszertol, parszor vettem be nyugtatot, amig el nem aludtam nagyon feltem.

Escitilt kaptam, 10mg-osat, de negyed szemet kell szednem, utana meg felet. Eros szorongasra, generalizalt szorongasra kaptam, panikolok, izgulok aggodok ha kell ha nem, minden egyes nap, volt panikrohamom is, de az fel eve utoljara.


2018. aug. 15. 13:41
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Egyebkent a feldobottsag erzes miert mellekhatas, miert gond ha jelen van? Pont ez a lenyege nem? Hogy jo kedve legyen az embernek.
2018. aug. 16. 11:01
 22/34 anonim ***** válasza:
19-es. A valos veszelyekre valo figyelmeztezes nem egyenlo a riogatassal. Az informacio mar adott, de van aki a sajat karan szeretne tanulni, csak akkor mar keso lesz. Dontse el mindenki maga. Barcsak valaki engem figyelmeztetett volna annak idejen!
2018. aug. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Neked milyen panaszaid lettek?
2018. aug. 16. 11:15
 24/34 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom, hogy ram gondolsz-e, de agyserules, PSSD. Nekem tok mindegy, mit szedsz de legalabb tudjal ezekrol mielott dontesz.
2018. aug. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Es az agyserules milyen tunetekkel jart?
2018. aug. 16. 11:22
 26/34 A kérdező kommentje:
Es milyen gyogyszert szedtel?
2018. aug. 16. 11:22
 27/34 anonim ***** válasza:
62%

Nem klasszikus agysérülés az, hanem nyilván fel tudja borítani ez is az agy kémiai egyensúlyát (mint ahogy maga a szorongásos betegség is az agy felborult kémiai egyensúlyának köszönhető).

A riogatónak annyit mondanék, hogy akkor legalább javasolj valami alternatívát, amiben bizakodhat a kérdező, hogy enyhülést hozhat a kínjaira.

A feldobottság érzés azért nem olyan jó kedves kérdező, mert az is egy abnormális állapot. Nem csak simán nyugodt és jókedvű vagy, hanem túlzottan, rendellenesen feldobott. Szaknyelven mániás állapotnak hívják. Talán ismerős a mániás depresszió vagy a bipoláris zavar. Na ez a betegség ugye azt takarja, hogy váltogatják egymást a lehangolt és a feldobott periódusok. Ettől ne félj, neked nem ez a bajod, csak ugye a tablettának lehet ilyen mellékhatása, hogy túlságosan feldob.

Igen a mozgás erős szívdobogás érzést okozhat, de ne foglalkozz vele, csak fuss tovább. Majd elmúlik. Nekem is elmúlt, hiába jött rám a pánikroham én csak futottam tovább, ami nem öl meg az megerősít alapon. Hát nem ölt meg. Riasztóak a tünetek, de nyugi nem fogsz meghalni. Fiatal vagy és erős a szervezeted.

2018. aug. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

14-es

Mivel én is érintve vagyok, egyáltalán nincs több tapasznyalatod.

2018. aug. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
53%
Szoval PSSD-ben volnal erintett? Akkor nyilvan vicceltel amikor ugy tettel hogy fogalmad sincs a temarol.
2018. aug. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
27-es annyira "nem klasszikus" hogy QEEG/SPECT-el kimutathato, sulyosabb esetben MRI-vel is.
2018. aug. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!