Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan gyógyíthatom meg enyhe...

Hogyan gyógyíthatom meg enyhe -biszexuális aberrációmat?

Figyelt kérdés
Biszexualitás, Hajlam, Betegség, gyógyítás, Pszichológia

2018. szept. 17. 13:20
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Ja és az ugyanolyan ha mesterségesen megtermékenyítenek valakit, vagy béranya az már egyből nem lesz az egyik szülő "real" gyereke. De tényleg én nem bántani akarok senkit ha valaki így boldog én szívből örülök neki, csak én így nem tudnék az lenni nekem fontos a hova tartozás én feleséget akarok és gyerekeket.
2018. szept. 17. 17:51
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

#8 és #15 vagyok.

Azért tettem fel ezeket a "hülye" kérdéseket, mert létezik egyfajta mentális betegség is, amelyet könnyű összekeverni a homo/biszexualitással.

Nevezetesen a kényszerbetegségnek (obszesszív-kompulzív zavar, ocd) létezik egy ilyen formája is. Ennek a betegségnek az a lényege, hogy kényszergondolataid vannak, amelyeket nem tudsz eltüntetni, elhessegetni, kellemetlen gondolatok, amelyek folyton ott vannak, próbálsz ellenük tenni, de csak annál rosszabb lesz. Ez komoly szorongást okoz és nagyon megnehezíti a normális életet. A kényszergondolat témája bármi lehet: piszkosság, baktériumok, betegségek, természeti katasztrófák, meghal egy rokonod, és lehet akár a homoszexualitás is. Természetesen ezt nem választja az ember! Többnyire úgy kezdődik, hogy egy amúgy hetero embernek valami teljesen ártalmatlan dologról hirtelen bevillan, hogy "lehet, hogy én igazából meleg vagyok?" Ettől aztán pánikba esik, elkezdi figyelgetni az embereket, hogy kihez vonzódik, kihez nem, folyamatosan "teszteli magát", hogy a férfiakra vagy a nőkre izgul jobban. Minden gondolatát ez foglalja le. Továbbá nagyon igyekszik, hogy még véletlenül se tűnhessen melegnek, gondosan kerül minden olyan szitut, ahol ennek lehetősége akár csak véletlenül is felmerülhet (pl. ha fiú, akkor nem eszik banánt, mert ettől is már beindulnak az asszociációk...). Mindeközben érzi az illető, hogy ez nem oké, ez nem ő, de mégis bizonytalan.

Leszögezném, hogy ez nem valódi homoszexualitás, de még csak nem is biszexualitás! Sőt, valójában semmi köze nincs hozzá, egyszerűen annyi, hogy itt ez jelenik meg kényszergondolatként. Kevesen tudják, hogy ilyen is létezik, sokáig én se tudtam... én ebben szenvedek. Csak akkor tudtam meg, mi ez, amikor találtam a neten egy ugyanilyen problémával küszködő embert, aki aztán mutatott forrásanyagokat is... addig simán azt hittem, hogy leszbikussá változtam, vagy mindig is az voltam, csak nem tudtam róla :-o

Kérdező, elképzelhető, hogy hasonló a történet veled is? Vagy ebből nem ismersz magadra?

2018. szept. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Nagyon sok minden stimmel. Ha valóban ez lenne a bajom van erre valami megoldás ?
2018. szept. 17. 18:25
 24/34 anonim ***** válasza:
Na és hol vannak azok a kutatások, amikkel érvelsz? Kértem hozzá egy megbízható forrást tőled már az előző kommentemben is, de nem kaptam. Így baromi könnyű "érvelni". Mostantól minden mondatomat úgy kezdem, hogy "kutatások kimutatták", és akkor mindig automatikusan nekem lesz igazam.
2018. szept. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
2018. szept. 17. 18:30
 26/34 A kérdező kommentje:
Csak egy a sok közül. Ne mondd már, hogy nem logikus.
2018. szept. 17. 18:31
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

OCD-re van megoldás. Pszichiáterhez kell menni és a legtöbb esetben gyógyszert is kell szedni, de a leghatékonyabb a kognitív viselkedésterápia. Ennek során megtanulod, hogyan élhetsz együtt a nemkívánatos gondolatokkal. Jaja, együtt élni velük... ezeket a gondolatokat ugyanis nem igazán lehet 100%-osan eltüntetni, majd eltűnik akkor, ha neki úgy tartja kedve :-/ viszont az ilyen gondolatokat az gyengíti leginkább, ha elfogadod, hogy vannak és nem foglalkozol velük! Ez az elején nehéz, de aztán egyre könnyebb lesz.

Én csak gyógyszert szedek, terápiára nem jártam, azt a részét megoldottam magamnak :-) de sokkal hatásosabb, ha terápián is részt veszel.

Végül pedig itt egy link egy angol nyelvű cikkhez, amely nagyszerűen összehasonlítja az ocd-t a valódi homoszexualitással :-)

[link]

2018. szept. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Ez a cikk, amit linkeltél, a homoszexualitásról szól. Te a kérdésben még biszexuális voltál. Most akkor melyik vagy?


Amúgy meg: [link]

Most akkor melyik cikk igaz, és melyik nem? Ismersz személyesen bárkit, aki vele azonos neművel van kapcsolatban? Mert lehet, hogy inkább az alapján kellene ítélni, mint ilyen vallásos propaganda alapján (ha már te is liberális propagandáztál korábban).

2018. szept. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Én izgulok a nőkre nagyon erősen és szerelmes is voltam már többször is nőbe ezt biztosan tudom, több érv van az mellett, hogy betegség mint hogy nem, de nem zárom ki azt sem, hogy a végén neked lesz igazad. Ne légy indulatos.
2018. szept. 17. 18:51
 30/34 anonim ***** válasza:

Nem tudnak megállapodni: Kutatások kimutatták, hogy az azonos neműekhez vonzódok sokkal többször váltanak partnert, itt dőlt is két pontod szinte KÉPTELENEK MONOGÁMIÁRA, ebből következik, hogy sokkal nagyobb eséllyel kapnak el nemi betegséget és igen van kutatás erre is ezért kevesebb a várható élettartam.



Erre van egy tök jó megoldás. TE nem csalod meg a TE SAJÁT párodat, és máris nem kell foglalkoznod a statisztikákkal.

2018. szept. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!