Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha skizofréniával lettem...

Ha skizofréniával lettem diagnosztizálva, de már majdnem 4 hónapja nem szedem a gyógyszeremet, és tökéletesen jól vagyok, akkor lehet, hogy félre diagnosztizáltak?

Figyelt kérdés
2018. szept. 23. 01:45
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
15%

Ilyenek az önző emberek.És az önfejűek, öntörvényűek.Akik nem hajlandóak az orvossal együttműködni.De ha baj van, akkor meg rohannak hozzá, hogy rakja őket rendebe.

Az együttműködésbe az is beletartozik, hogy jelzed ha nem jó a gyógyszer, vagy sok, vagy nem jól érzed magad tőle. Az orvos nem hülye, hogy ne akarna változtatni.

De aki az orvosnál is mindent jobban tud, azzal nem lehet mire menni.

2018. nov. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Maradt a gyógyszerből, ha akarod feladok a postán egy dobozzal, szedjed, és jelezz vissza hogy érzed magad :)
2018. nov. 3. 11:10
 23/35 A kérdező kommentje:
4-szer váltottam gyógyszert, csak úgy mellékesen.
2018. nov. 3. 11:11
 24/35 A kérdező kommentje:

1. Tiaprid: égvilágon semmit se csinál

2. Riszperidon: brutális hízás

3. Abilify: non-stop bőgés, szuicid gondolatok

4: Olanzapin: tardív diszkinézia, full-on agyhalál


Válassz kedvedre.

De nyilván könnyű annak osztania az észt, aki még életében nem élte át ezeket a dolgokat. Ezért nem is hibáztatlak azért, hogy ilyen rögtön következtetéseket vonsz le.

2018. nov. 3. 11:20
 25/35 anonim ***** válasza:
40%
Az orvosok meg ilyenek... Leszedálják az embert, mellékhatásokat okoznak, és tesznek az egészre. Nekem anno meg sem említette az orvos, hogy skizofrén vagyok... Mikor később lejöttem a gyógyszerről, mert 20 kilót híztam tőle, de mást nemigen tett velem, akkor sem említette meg, és azt se, hogy szednek kéne valamit. Az egyik legjobb orvos az országban... Borzalmas volt lejönni róla, egy hónapig alig tudtam enni, napokig hányingerem volt.
2018. nov. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Nekem is volt abilify, semmit sem csinált, azt hiszem, bár állítólag lelassultam tőle. Azelőtt egy régebbi gyógyszert szedtem, ami hízlalt. Az újabbak állítólag jobbak. Hallani néha, hogy áttörést értek el. Kb. 10 éve is olvastam egyszer.
2018. nov. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Tiapridet mennyi ideig szedted?

olanzapint mennyi ideig?

2018. nov. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

22-es: Elhiheted hogy szedném, ha kellene, amit az orvos javasolna.De mivel nincs ilyen bajom, ezért ne küldd el, meg úgyis csak orvos adhatna.

Olyan helyen dolgoztam sok évig, ahol ilyen és más mentális betegségekben szenvedők éltek.Volt aki hízott a gyógyszerektől, de általában véve jól bírták.

Közvetlenül megtapasztaltam milyen tüneteket produkálnak gyógyszerszedéssel, és milyet ha nem szedik.Mert sajnos előfordult hasonló helyzet, hogy nem akarták bevenni a gyógyszert.Vagy kikerültek, és mivel nem szedték a gyógyszert, visszaestek és leépültek.

De te tudod, a te életed.

2018. nov. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Amikor találkozol egy skizofrén emberrel, akkor EGY skizofrén emberrel találkoztál. Egyáltalán nincs megszabva, ki hogyan reagál dolgokra, mik a tünetei, hány epizódja van. Egyetlen gondom, hogy 100%-ba elhiszed, vissza fogok esni.
2018. nov. 4. 10:12
 30/35 anonim ***** válasza:
szóval mennyi ideig szedted ezeket?
2018. nov. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!