Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha skizofréniával lettem...

Ha skizofréniával lettem diagnosztizálva, de már majdnem 4 hónapja nem szedem a gyógyszeremet, és tökéletesen jól vagyok, akkor lehet, hogy félre diagnosztizáltak?

Figyelt kérdés
2018. szept. 23. 01:45
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Tiaprid: kb 6-7 hónap, nem emlékszem, mert kb 7 éve volt

Olanzapin: 4 hónap, 5 hónap max

2018. nov. 4. 10:41
 32/35 anonim ***** válasza:
77%

Félre szerintem nem diagnosztizáltak, hiszen te magad írtad, hogy hallucináltál, voltak tipikusan a skizofrénekre jellemző pszichotikus tüneteid.

Nem szólok bele, de én azért a te helyedben meghallgatnám erről még egy másik pszichiáter véleményét is.

Teljesen jóindulatúan kérdezem: nem tartasz attól, hogy a jelenlegi hozzáállásod a tipikusan skizofrénekre jellemző nulla betegségtudat következménye? Mármint nem merült fel benned ennek lehetősége egyszer sem?


Egyébként van úgy, hogy valakit félrediagnosztizálnak, én konkrétan két embert is ismerek, akit skizofréniával diagnosztizáltak. Az egyikükről kiderült, hogy bipoláris, a másiknak nem tudom a pontos diagnózisát, csak azt, hogy sokmindennek titulálták már őt az orvosok, viszont azóta is csak antidepresszánst meg nyugtatót szed, antipszichotikumot nem.

Az a baj, hogy nagyon nehéz téma ez, és sajnos gyakran még a szakemberek is belekeverednek. Nagy rajtuk a nyomás, a rendelő dugig van betegekkel, nincs túl sok idejük, ezért próbálnak minél hamarabb rád sütni valamit, hogy aztán jöhessen a következő páciens. Számos betegség okozhat hallucinációkat, nemcsak a skizofrénia. Hallucinálhatsz te mániás depressziósként vagy borderként is, de akár egy "sima" súlyos depresszió is okozhat ilyen tüneteket, és csupán amiatt nem sorolom tovább, mert akkor holnap reggelig is írhatnám.

Mindenesetre a szakemberek sem merülnek bele túlságosan a részletekbe, és nem igazán próbálják kibogozni a dolgokat. Ami nem feltétlenül az ő hibájuk. Az egész egészségügy pocsék Magyarországon, a TB-s orvosok túlterheltek, és a tudásukhoz képest alulfizetettek. És ha valaki nem szeretné, hogy a gatyája is rámenjen a magánorvosra, kénytelen ezzel megelégedni.

Így aztán hamar rámondják boldog-boldogtalanra, hogy skizo, amint meghallják, hogy érzékcsalódásai vannak, és megdobják antipszichotikumokkal, nem törődve azzal, hogy még X más betegség kísérőtünete is lehet a hallucinálás. És nem állítom, biztos rengeteg esetben ez jogos, de azért valószínűnek tartom, hogy néhány pácienst félrediagnosztizálnak így.

2018. nov. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagy skizofrén. Néha normális ha valaki hallucinál. Régen ezt sámannak hívták és tisztelték ma meg skizofrennek hívják es gyógyszert adnak rá. Vicces nem? A hiba nem az, hogy hallucinálsz, hanem az ha elmeséled másoknak. ☺ én is látokcnéha dolgokat. Élénk a fantaziám.....de nem mesélem el senkinek. 😉
2019. ápr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
36%

Nekem is skizofréniát állapítottak meg. Téveszmém volt, hanghallás stb.

Egy ilyan 2,5 évig tartó epizódom volt, aminél téveszme volt. 15 éve.

2 éve tartott már mikor orvoshoz mentem. Kb fél éves kezelés után múlt el a téveszme és 13 éve nem tért vissza. Hanghallásra nem hatott. Már 1 éve szedtem ugyanazt a gyógyszert, ugyanazt az adagot, mikor kicsit csökkent a hanghallás. Utána 1 év alatt ritkává vált, de teljesen sosem múlt el.

Antipszichotikumot orvosi javaslatra hagytam el kb 10 éve, lassú csökkentéssel. Kb 2 évig szedtem.

Mivel csak ritkán hallok hangot és ez nem zavar, mást sem zavar, hisz nem más hallja, így nem kell szednem rá gyógyszert.

Elvették a skizofrènia diagot 3 év után.

A kezeletlen pszichotikus időszakban munkaképes voltam.

Gyógyszerrel még het 1-4 napos munka is kínszenvedés volt. Nem tudtam teljes munkaidőben dolgozni.

2022. jan. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
A gyógyszer elhagyásának az a kockázata, hogy idővel enyhébb vagy akár súlyosabb formában is visszatérhetnek a tünetek. Van aki 2 év után esik vissza gyógyszer nélkül, van aki szinte azonnal.
2022. jan. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!