Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontintól és Helextől kialaku...

Frontintól és Helextől kialakulhat alvászavar?

Figyelt kérdés

Masfel honapja szedem, este 0.5 Frontin es 0.5 Helex. Nagyon durva szorongasom van egy trauma miatt ami ejszaka jon ki, remalmok, paraszomniak kisereteben es abban nyilvanul meg, hogy ha el is alszom akkor hajnalban magamhoz terek es onnantol csak forgolodok.

Kb eleinte hatott a benzo, aludtam is tole, de javareszt alvaszavaraim vannak ugyanugy.

Gondolom lehet mellekhatasa a szernek az alvasritmus felborulasa.

Jarok fizetos trauma pszichologushoz ugyhogy az alap gondot kezeljuk.


2018. nov. 11. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Iigen, lehet a mellékhatása. Éppen ezért mindenképp mondd az orvosodnak, hogy másik gyógyszert írjon. 2-4 hét a hozzászokási idő és olyankor jellemzőbb inkább, utána már nem.
2018. nov. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%
Igen, ki. Az is lehet, hogy már hozzászoktál és nem hat, ezt hívják toleranciának. Amúgy melyik okos írta fel a frontin mellé a Helexet? Mindkettő benzodiazepin, ezért olyan, mintha 2 frontint, vagy 2 helexet vennél be.
2018. nov. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyik (Frontin) az elalvást segíti, másik (Helex) az átalvást. Azért nem hat már, mert hozzászokott a szervezeted, ilyenkor emelni kell elvileg az adagon, bár hogyha jót akarsz magadnak, inkább ne... Ezeket 4 hetes használatra tálalták fel.
2018. nov. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Bakker marha jo .

Ennyi szedes utan magamtol azert lerakhatom ugye?

Amugy par napos szuneteket neha beiktattam..

A Helexet 2 hete irta fel a doki az atalvas miatt.

3 napig ataludtam tole majd alvaszavarom lett ismet.

Az a baj, hogy ezek a szerek nelkul a trauma annyira betolakodik az elmembe ejszaka, hogy egyszeruen vagy egesz ejszaka tarto folytatolagos remalmaim vannak jo kis paraszomniaval keverve (ejszakai menekules panikrohammal vagy ejszakai felrettenes vagy valosagos remalmok ahol mindig uldoznek es meg akarnak olni)

Ha ezeket a sz@rokat szedem akkor legalabb a leirtak nincsenek jelen.

Patthelyzet.

Amugy a pszichiater irta fel ezeket, mert mire hozza kerultem, annyira kikeszultem az alvashianytol hogy mar autot se tudtam vezetni ..

2018. nov. 11. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!