Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Állandóan öngyilko...

Mit tegyek? Állandóan öngyilkosságon jár az eszem.

Figyelt kérdés
Már kiskoromban is nagyon foglalkoztatott a halál gondolata. Akkor olyan 9 lehettem. Mára már 17 vagyok, és már 2x is próbálkoztam öngyilkossággal. 12 éve járok pszichológushoz, pszichiáterhez, még gyógyszereket is szedek. Voltam a zárt osztályon és a pszichiátrián is egyaránt. Nem vagyok depressziós, mindig jókedvem van. Akkor miért gondolok a halálra?! 17L
2018. nov. 21. 08:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Feltettem 4 kérdést, abból 3-ra nem kaptam választ. (tulajdonképpen a 4.-re sem, de a "nem történt semmi tragédia"-t talán betudhatjuk a válásra vonatkozó válasznak)


Na, akkor most még egyet:

mi a "vonzó" számodra a halálban? Ugye azt tudod, hogy ha meghalsz, akkor utána már nem leszel?

Vagy ez egy "játék", hogy figyeljenek rád?

2018. nov. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Dehogyis. Ilyennel nem szórakozom. Fogalmam sincs mi a vonzó a halálban... Talán a nyugalom.
2018. nov. 22. 16:32
 13/18 anonim ***** válasza:

Nyugalom? Halál után nincs semmi. Nem érzel semmit, se idegességet, se nyugalmat.

Megszűntél létezni, vissza nem állítható folyamat.

2018. nov. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, és egyébként rendben van az életed?

A suliban tudsz úgy teljesíteni, ahogyan azt elvárod magadtól? Nem hiányzol sokat?

Az osztálytársaiddal jól kijössz, nem közösítenek ki? Van olyan ember az életedben, akit a barátodnak tudsz nevezni?

Hogyan viszonyulsz a környezetedhez?

A szüleiddel milyen a kapcsolatod? Szereted őket?

Úgy gondolod, hogy anyagi és érzelmi szempontból nem szenvedsz, szenvedtél hiányt semmiben?

Nincsenek problémák az étvágyaddal? Nem vagy étvágytalan?

Tudsz aludni?

Milyen az önértékelésed? Mi jut eszedbe, ha magadra gondolsz?

Milyen diagnózist, diagnózisokat kaptál?

Tudsz olyan hozzátartozóról, felmenőről, aki valamilyen mentális betegségben szenvedett?

Miközben elfog a halálvágy, mit szoktál érezni?

És úgy általánosságban milyen a közérzeted?


Bocsánat, nem szeretnélek faggatni, és nem várom el, hogy ezekre válaszolj, de érdekes lenne, ha megtennéd, viszont ha már magadnak megválaszolod ezeket a kérdéseket, talán azzal is juthatsz valamire.

2018. nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Pár kérdést kiemelnék. A mamám skizofrén, öngyilkos akart lenni nem egyszer, illetve a mamám tesói mind kinyírták magukat. Suliba nem járok (magántanuló vagyok), így alig kell bemennem. Havi max 1x. De mikor jártam rendszeresen, nagyon rossz tanuló voltam, hiába tanultam. Illetve ki is közösítettek, nem voltak barátaim a suliban. Sokat bántottak, szekáltak és meg akartak verni. Gyilkossággal is fenyegettek már meg. Nagyjából ennyi...
2018. nov. 22. 18:28
 16/18 anonim ***** válasza:

#14

Pedig de, ha valaki kiír egy kérdést, hogy mit tegyen, akkor vállalnia kell a nyilvánosságot és a faggatózást - különben nem tudunk segíteni.

Pláne, ha azt kérdezi, mit tegyen - utána meg sajnos nem oszt meg szinte semmilyen infót magáról.

2018. nov. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
gondolom antidepresszánst szedsz, attól nem vagy depis most
2018. nov. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#16, jogos, amit mondasz, és ha én kiírnék egy kérdést, magam is így állnék hozzá, de nem érzek rá késztetést, hogy bárkit is faggassak, inkább csak a segítőkészség beszélt belőlem az előbb.


Kérdező, de ez alapján nem vagy te jól egyáltalán, és úgy tűnik, szuicid hajlamokat is örököltél.

Nem mondanám, hogy rendben van az életed.

Talán az általad leírtakban kellene elkezdened keresgélni a halálvágyad kiváltóokait.

2018. nov. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!