Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha depressziós...

Mit tegyek ha depressziós vagyok de anyukámnak nincs pénze pszichológusra?

Figyelt kérdés

16 vagyok. Beszéltem erről anyával (szerintem ő is depredsziós,legalábbis biztos az vol) es megmondta hogy nincs pénzünk erre. Ráadásil ennek az egésznek már testi tünetei is vannak.

Kihez forduljak? Iskolapszichológusunk nincsen.



2018. dec. 1. 23:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

#10

Nem olyan komoly?

Szuicid hajlam? Vágod mit jelent?


Menj el egy szakemberhez, ha már bántottad magad elképzelhető hogy pszichiáterhez fog küldeni.

2018. dec. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Tavaly volt egy elég béna öngyilkossági kísérletem. Lényegében tényleg kísérleteztem hogy meg fogok -e halni.

Megvannak az okok, elméletileg gyermekkori sebek,traumák. Amik nem olyan komolyak,de mégis elegek ahhoz hogy elrontsák az életem. Benne lehet az is,hogy általánosban sokszor kiközösítettek,és rengeteget csesztettek.

Az egyik válaszoló komolyabb tünetekre gondolt, valószìnűleg pánikohamokra gondoltál? Azok nincsenek,bár iskolában szinte egyfolytában szorongok.


Nem mondom hogy ez a világ legnagyobb problémája,de szeretnék normális lelkivilágot. Mindennél jobban.


Viszont a háziorvosnak nem szeretnék erről beszélni. Nem értem miért, de keptelen lennék kitálalni neki ha esetleg rákérdezne.. a kék vonalat lehet felhívom. Az is lehet hogy elmegyek dolgozni hétvégenként hogy legyen pénzem rá.

2018. dec. 2. 14:33
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

16 vagy és szuicid hajlamok... babám ne a netről diagnosztizáld magad, mert annak mindig az a vége, hogy halálos beteg vagy... :D

Alap esetben a jó családi háttér illetve jó barátok teljes mértékben kiválthatják az idegen pszichológust...

Nincs senki akivel a lelked megoszthatnád? 16 évesen erre van szükséged és nem egy agyturkászra... hidd el ismerem őket, voltam is nem egyszer, de neked más kell ;)

2018. dec. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"16 vagy és szuicid hajlamok... babám ne a netről diagnosztizáld magad, mert annak mindig az a vége, hogy halálos beteg vagy... :D"

Ez öngyilkosságot jelent nem pedig halálos betegséget. Nem értem az öngyilkosság miért lenne korfüggő. És nem a netről diagnosztizálom magam,nem kell a net ahhoz hogy tudjam ha meg akarok halni.

És kétlem hogy ismernéd az összes pszichológust. Van akinek bevált.

A barátaimnak nem tudok erről beszélni mert nem értik milyen. 1 ember van aki megért, de ő is csak azér mert hasonló dolgokon ment/megy keresztül.

2018. dec. 2. 20:38
 15/21 A kérdező kommentje:

A depresszió vagy barmilyen más betegség,lelkiállapot nem korfüggő. Ez az egész nem arról szól hogy hány éves vagyok, és tinédzserként is tudsz depressziós lenni. Nem is értem az ilyen embereket akik azt vallják hogy ilyen fiatalon semmi bajod nem lehet stb..

Bocsánat de most felhúztam magam .

2018. dec. 2. 20:41
 16/21 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértelek én kapcsolatfüggő vagyok a legutóbbi barátnőm elvesztése 3 évig gyötört . Az emberek kiskorom óta gonoszkodtak velem és ezektől úgy összetörtem hogy azt sem tudom ki vagyok. 20/L éves koromra csak a 40%-át ismerem az önképemből mert az évek alatt elvesztett darabjaimat . Beteges voltam ,csonkítottam magam lelkileg, ma már nem érzek örömöt nem tudok + érzelemmel beszélni egy köszönömöt úgy mondok hogy közben nincs bennem élet . Az egyetlen segítségem az volt aki belém szeretett és elmondta ki vagyok valójában azóta nem érzek csontig hatoló fájdalmakat és ritkábban vagyok beteg , innen is köszönöm neki !
2018. dec. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom ami veled történt. Remélem meggyógyul majd a lelked és újra egész lehetsz. Innen is szurkolok.
2018. dec. 3. 00:22
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ingyenes is van,körzeti.Hàziorvosodtól érdeklődj.

Akàrcsak fogorvos,úgy pszichiàter is van akinél nem kell fiztni.Csak akkor nem vàlogathatsz.Azt kell elfogadni,akit kapsz.

2018. dec. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem bántásból...de ahogy ìrtad a tüneteket az tènyleg egyèrtelmű másolás az internetről ...ami nem baj ...nyilván nem akartál hülyèn fogalmazni ...

A depresszió az egyfajta önsajnáltatás is ...ès nem kell hùrrogni mert èn is voltam depressziós pontosan tudom miről beszélek...ès nem a pszichológus fog rajtad segìteni hanem te magad...mit vársz a pszichológustól mit fog csinálni?

Nekem is akkor változott meg az èletem amikor befejeztem az önsajnáltatást ès tettem amit kellett...nem volt könnyű ...kicsit sem....iskola mellett dolgoztam hajtottak egèsznap mint állat de nem is volt időm suicid gondolatokra...állj fel ès menj tovább

2018. dec. 4. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nem bántásból,de szerintem nem voltál depressziós.

"Nem bántásból...de ahogy ìrtad a tüneteket az tènyleg egyèrtelmű másolás az internetről ..." WOW ! Lehet hogy tényleg azok a tünetek vannak nálam amit a neten írnak?! LEHETSÉGES EZ?! NEEM biztos nem, csak unatkozott és nyomott egy crtl+c ctrl+v -t és kiírt egy kérdést mert annyira unatkozott a nyomorék .



"ami nem baj ...nyilván nem akartál hülyèn fogalmazni ... " ha akarod megfogalmazon neked összefüggő szövegként.

Nincs erőm semmihez. Sem kimozdulni,sem barátokkal találkozni. Mindig úgy érzem hogy csak sajnálnak,azért barákoznak velem. Nem tudok koncentrálni.. a legapróbb feladatok fákdalmassá válnak. Céltalannak érzem magam,nincs motivációm,elvislhetetlen ez az üresség. Néha ramjön ,hogy csináljak valamit,menjek ki találkozzak emberekkel, de olyan gyorsan elmúlik...

Minden ami örömöt okozott eltűnt. Már csak teher, és kötelesség az egész.


"A depresszió az egyfajta önsajnáltatás is" tényleg? Szóval szerinted akik depressziósok csak önsajnáltanak. Akik öngyilkosok leszenk,ugyanezek mi? Nem arról beszélek aki divatból vagdossa magát, hanem arról aki mosolyogva szenved mert fél tenni azért hogy jobb legyen. És mi van ha sajnálom magam? Mi van ha sajnálom az egész helyzetet amibe kerültem, sajnálom hogy úgy érzem én okoztam magamnak,de utálom magam amiert én vagyok ilyen helyzetben. Akkor mi van?


"Nekem is akkor változott meg az èletem amikor befejeztem az önsajnáltatást ès tettem amit kellett...nem volt könnyű ...kicsit sem....iskola mellett dolgoztam hajtottak egèsznap mint állat de nem is volt időm suicid gondolatokra...állj fel ès menj tovább"

Nagyon ügyes vagy,bár ebből is látszik hogy nem érted miről beszélsz. A szuicid gondolatok nem idő kérdése, beférkőznek az agyadba akkor is amikor ezernyi dolgod van, és koncentrálnod kéne. Én teszem a dolgom amit muszáj. De nem érzem magam boldognak,céltalan es üres vagyok,egy értéktelen semmi.

És persze mondhatod hogy sajnáltatom magam,de az ilyen emberek miatt tart itt a depresszió és az öngyilkossági ráta ahol. Mert tudod mit éreztem azután ,hogy elmondtam anyának hogy egy évig minden nap azt hajtogattam hogy meg akarok halni,és simán kiléptem egy forgamlas útra behunyt szemmel, hátha elüt valami? SZÉGYENT. Szégyent éreztem hogy gyenge vagyok, hogy defektes,amikor évekig mem mondtam senkinek semmit,szégyent éreztem hogy sajnáltatom magam.

Jobban tetted volna ha csak tovább görgetsz,kedves valaszoló.

2018. dec. 4. 11:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!