Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha depressziós...

Mit tegyek ha depressziós vagyok de anyukámnak nincs pénze pszichológusra?

Figyelt kérdés

16 vagyok. Beszéltem erről anyával (szerintem ő is depredsziós,legalábbis biztos az vol) es megmondta hogy nincs pénzünk erre. Ráadásil ennek az egésznek már testi tünetei is vannak.

Kihez forduljak? Iskolapszichológusunk nincsen.



2018. dec. 1. 23:27
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező,nem vagy te túlhajszolva? Vagy túl stresszelve? Lehet hogy csak pihenni kéne.Félrevonulni csendbe, lustàlkodni és hagyni,hogy leülepedjenek a gondolatok.De jó lehet erre egy kis séta is a ligetben,erdőben, csendben,friss levegőn.Ilyenkor az a legjobb,ha az ember először szépen lecsillapodik,pihen.Aztàn lasan elkezdi renbe szedni az érzéseit,gondolatait.

A pszichológus kérdéseket fog feltenni.Bennem semmit nem indítottak el a kérdései.Persze neked bevàlhat.

DE a kérdéseket magadnak is fel tudod tenni:Mit teszek? Miért teszem? Milyen szeretnék lenni? Hol kezdjem a vàltozàst? Stb ezer kérdést tudsz feltenni magadnak is.És biztosan segít ez is jó döntésre jutni.

Az öngyilkossàg nem jó megoldàs,mert utàna ugyanazzal a problémàval fogsz szembe kerülni később is.Ugye nem akarod több életen keresztül ugyan azt a leckét megkapni? Senki nem akarja,hogy ily módon idő előtt tàvozz ebből a vilàgból.Hisz te sem véletlenül vagy itt.Segítőink odaàt is vannak.De nem avatkoznak az életünkbe.Bizonyos helyzetekben,pl krízis helyzetek,azonban súghatnak, hogy helyes irànyt mutassanak.Azonban a zavarodott,depressziós gondolatok,az elkeseredettség megakadàlyozza,hogy meghalld a hangjukat a szívedben.

2018. dec. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!