Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak szerintem para, hogy...

Csak szerintem para, hogy mindenféle elmebeteg él (het) körülöttünk?

Figyelt kérdés
Bipolárisok,skizofrének,nárcisztikusok, pszichopaták...stb. Olyan emberek akik már vendégeskedtek pszichiátrián hosszabb-rövidebb ideig most pedig itt élnek velünk. Én az ilyeneket nem engedném vissza a társadalomba. Ma ezen gondolkodtam és teljesen kiválasztott.

2018. dec. 10. 22:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én próbálok nem személyeskedni.

Tudod, mondjuk a bipolárisok között rengeteg olyan ember van, aki a betegségétől függetlenül intelligens, kedves, jószándékú, és attól, hogy bipoláris depresszióban szenved, még ugyanúgy lehet hasznos tagja a társadalomnak, és ugyanúgy lehet egy értékes személy, mint bárki más, akinek nincs ilyen diagnózisa. Ez a betegség egyébként gyógyszerekkel és terápiával már egészen jól kezelhető. És sok híres ember küzd/küzdött bipoláris depresszióval, például Hemingway is, aki sokat adott a világnak, és az irodalom egyik kiemelkedő alakja.

A skizofrénia is jól kezelhető már antipszichotikumokkal, és a tévhitekkel ellentétben a legtöbb skizofrén teljesen ártalmatlan, és a megfelelő gyógyszerek mellett ők is képesek tünetmentesek lenni.

A pszichopatákat pedig számos esetben fel sem ismered. Ők gyakran pont azok az emberek, akikről a legkevésbé sem gondolnád. Közvetlenek, jó arcok, szimpatikusak, magas pozíciókban ülnek, és tudatosítják, hogy ha a remek életüket meg akarják őrizni, nem nyírhatnak ki senkit. :))

Persze vannak elvetemült, valóban veszélyes és agresszív pszichopaták és szociopaták is, akik köztünk élnek, és ez tényleg ijesztő. Őket sajnos nem igazán lehet kiszűrni, gyakran csak utólag derül ki róluk (miután már véghezvittek valami szörnyűséget), hogy nem épelméjűek. Viszont ezek az emberek rengeteg esetben származnak nagyon rossz családból, nagyon rossz körülmények közül. Szerintem jelentősen csökkenteni lehetne a számukat, ha minél több ember számára lehetővé tennénk, hogy rendezett körülmények között, jó családban nőhessen fel, hiteles felnőtteket látva maga előtt példaként.


Mindazonáltal én úgy látom, hogy az sokkal inkább para, ahogyan a témáról gondolkodsz, kérdező. A mentálisan beteg embereknek elfogadásra és megértésre van szükségük, nem arra, hogy kb. beszámíthatatlan őrülteknek legyenek elkönyvelve, akiket el kell zárni a világtól. Igen, vannak köztük ilyenek is, ez tény és való. De az, hogy valakit kezeltek pszichiátrián, korántsem jelenti azt, hogy őrült lenne, akit nem lehet visszaengedni a társadalomba. És az a gond, hogy nem vagy egyedül ezzel a véleményeddel. Nem is hinnéd, mennyien állnak még hozzá hasonlóan a pszichés betegségekhez, mennyien hiszik ketyósoknak azokat, akik gyógyszereket szednek, és könyvelik el bolondokházának a pszichiátriákat. Ez elég veszélyes, mert sokan pontosan a magadfajták miatt nem mernek orvoshoz fordulni például a depressziójukkal vagy a szuicid késztetéseikkel. Azt hiszik, hogy akkor ők is "bolondoknak" számítanak majd, így inkább szenvednek, aztán végül vagy öngyilkosok lesznek, vagy öngyilkossági kísérlettel kerülnek be a zártra, vagy "csak" leélnek egy egész életet boldogtalanul, depressziósan, szenvedve. Jó, most durván általánosítottam, persze.


Bocs, ha TL;DR lett, mindenesetre pár pszichológiával foglalkozó könyvet el kéne olvasnod. Valószínűleg változna a véleményed a témáról.

2018. dec. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A pszichiátrián nem csak veszélyes emberek vannak,hanem többnyire olyanok,akik nem bírnak megbirkózni az élet kihívásaival,és idővel összeomlanak.

A többségük ártalmatlan.


A valódi pszichopaták,akitől félni kell,szabad lábon mászkálnak,és nagyon jól veszik az akadályokat.

2018. dec. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Párom bipoláris, így ez nekem személyes sértés. Tökéletesebb párt nem is kívánhatnék. A legjobban és legmélyebben tudnak szeretni. Ők másra nem vágynak, csak hogy fogadják el őket. Nagyon nehéz nekik talpon maradni az ilyenek miatt mint te. Sokkal több lelkierőre van szükségük. Ők nem veszélyesek a társadalomra. Olvass légyszíves mielőtt baromságot írsz, és légy olyan kedves állj le az idióta filmekről. Azok építették be a köztudatba ez sok marhaságot.
2018. dec. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!