Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a legdurvább mentális...

Mi a legdurvább mentális betegség szerintetek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit érdekesen hangzik, de nagyon szeretek ilyen lelki betegségek után olvasgatni (pl. Skizofreia, bipolaris szemelyisegzavar, nikrofilia) na az ilyen, "más" dolgokról. Nem vagyok benne biztos, hogy ezeket milyen témába sorolhatnám. Szerintetek melyik a legdurvább ilyen "betegség"? És miért azt gondolod a legdurvábbnak? Veled fordult már elő valamilyen mentális betegség?



Azthiszem pszichológusnak kéne mennem😅😅


2018. dec. 13. 14:54
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Így számomra a paranoia a legdurvább. Meg a mazochista. De ahhoz semmi közöm. Csak számomra felfoghatatlan
2018. dec. 13. 16:23
 12/14 anonim ***** válasza:

Milyen szempontból?


Mennyire köz- vagy önveszélyes az illető?

Mennyire képes gondoskodni magáról?

Mennyiben csökkenti a munkaképességét?


Ezt nem ilyen egyértelmű meghatározni.

2018. dec. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A legnyomorultabb érzés a depresszió. Nagyon nyomorult vagy, nincs kedved semmihez, csak ülni és sírni. Nem bízol önmagadban, önmagadat leértékeled a föld alá. Maga a pokol.

Ráadásul sokan nem hiszik el, hogy ez egy komoly betegség. A depressziós nem tudja összeszedni magát.

2018. dec. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik a mániákus depresszió, láttam már olyan beteget, aki konkrétan képes tönkre tenni magát emiatt. Vagy skizofréniának az a durva változata, mikor elkezdi az illető saját magát bántani és kb. öntudatlan. Láttam erről egy filmet, 4 év körül kislány elkezdi tépni a haját. Szülők teljesen tehetetlenek, egyetlen megoldás vinni a gyereket a kórházba és nyugtató, nagyon ijesztő és szomorú is egyben, azt látni, hogy valaki ezzel küzd.
2018. dec. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!