Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdhető le a szociális...

Hogyan küzdhető le a szociális fóbia?

Figyelt kérdés

Huszonéves egyetemista vagyok. Szorongok emberek között.

Félek, hogy ez végett nehezebben fogok munkát találni.

Pszichológus?

Gyógyszeres kezelés?

Terápia?

Van valakinek tapasztalata ezekről?



2019. jan. 9. 17:49
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Egy szociális fóbiásnak önmagában kétszer olyan nehéz az élet.

A munkahelyen nem csak a munkahelyi stressz meghatározó,a félelem attól hogyan teljesít,boldogul-e.

Hanem az emberekkel való érintkezés is lehúzza.


És,amikor hazamész még vár rád egy másik ember,akivel össze vagy láncolva,és ott is teljesíteni kell.


Így folyton egy pihenés nélkül körforgás az élet.


Ha a munkahelyen és otthon is állandó készenléti állapotban/nyugtalanság élsz,akkor rámegy az egészséged.


Alapvetően úgy gondolom,hogy ez is egy adottság.Nevezhetjük betegségnek is,nyilván azért számít betegségnek,mert nem tud az ember "teljes életet élni"


Vannak ennek enyhébb változatai,ők a karrieristák,akik mondjuk nem akarnak családot,mert nem tudnak két helyen teljesíteni.

Akkor ők sem élnek "teljes életet"?

Igazából minden addig számít betegségnek,amíg nincs haszna belőle a világnak.


A karrieristák viszont többet dolgoznak,magasabb beosztásúak,több adót fizetnek,akkor ők most betegek vagy sem?


Ha elzártan,a világtól emberektől tudsz dolgozni,máris nem vagy beteg,mert akkor nem érdekel senkit.


Inkább úgy mondanám,nem előnyös tulajdonság az introvertáltság,kiteljesedettebb változata,a szociális fóbia.

Ha a világ viszont az extrovertáltaknak nem kedvezne,akkor arra mondanák,hogy betegség.

2019. febr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
21-es vagyok megint. Szerintem azért csak vannak olyan helyzetek mikor szocfóbiás is érezheti jól magát társaságban. Nálam pl nagyban attól függ, ki az illető. Szerencsémre a férjem legjobb barátjának a feleségével nagyon egy hullámhosszon vagyunk. Mondjuk neki is van pszichés baja, de nem szocfób. Róla tudom hogy semmiért sem ítél el, és sorstárs is valahol. Meg pár ismerős anyukával elbeszélgetek szívesen. Ha valaki társaságában maximálisan jól érzem magam, nem rángat ki a komfortzónámból, akkor nincs bajom. Emellett meg bizony néha gyomorideggel teszek dolgokat, hogy a férjemnek és a gyerekeimnek ne kelljen miattam bezárkóznia. De ennyit kibírok egy jó házasságért, a családért. Valamit valamiért. Szerintem minden szocfóbiás életében vannak olyan helyzetek, amit ki kell bírnia ha nem akar élő halott lenni. Pl fodrászhoz, orvoshoz el kell menni nem? Vagy hivatalba, bizonyos rokonsági összejövetelekre, pl esküvő (gyűlölöm!).
2019. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

Persze,ezt senki nem állította.


Viszont olyan gyakorisággal,mint a normális emberek,sok lenne bárki.


Na,és persze az sem mindegy kiről van szó.Mennyire értelmes,elfogadó emberről van szó.

2019. febr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Nem mindenkit egyformán érint a fóbia. Szerintem az megoldás ha szembe megyünk a félelemmel és nem elkerüljük.
2019. febr. 8. 00:17
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

Ez lehet valóban így van. Egyébként valamiért azt érzem hogy ezt a pszichológust látott ÉNed mondja. Sikerült azóta találnod egyet? Én is nagyon fontolóra vettem már évek óta, h elmegyek egyhez, de sosem sikerült. Pont az olyan nehézségek miatt, mint amikkel ti is küzdötök. Abból a megfontolásból mert nem haladok előre az életbe semmilyen területen, nem hogy stagnálok, de még visszafelé is fejlődök. Bnőm még nekem se volt, 20as éveim ¾edénél tartok, amit nagymértékben ennek az állapotnak a számlája írok.


Az igazat megvallva nem tudom h egy másik személy (pszichológus) hogy képes úgy átformálni - hogyha nem is 180fokban de - jelentős változást elérni.

2019. márc. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
17%

Őszintén?

Szerintem ezen 100%-ban nem lehet változtatni,mert valahol a személyiség része.


Leginkább a szorongáshoz köthető,ami szintén genetikai eredetű,hogy ki mennyire hajlamos rá.


30/f

2019. márc. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
81%

En is szoc.fobias vagyok es nekem is van parom!

En is mostanaban jottem ra, hogy nem normalis a szorongasom,izgulasom amikor emberek koze kell menjek,hivatalos dolgokat intezni stb..pedig mar eleg regota fennall ez a szorongasom, de csak most ertem meg ra, hogy elmenjek egy orvoshoz. Tudtam, hogy ez nem normalis dolog. Hát aztan irt fel gyogyszert. Antidepit

2019. márc. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
Csak gyógyszer, semmi terápia mellé?
2019. márc. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
54%
Bizony.. de nem is ertem en sem, hogy miert csak gyogyszer.. mikor magandoki is es semmivel sem volt massabb egy korzetisnel
2019. márc. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
54%

Fóbiák lekűzdhetőek expozicióval (angolul graduated exposure).

Ezt több mindenre lehet használni: lift fóbia, wc fóbia, tériszony stb. A lényeg, hogy ne kerüld el az adott nehéz helyzetet hanem nézz szembe vele. Legyél minden nap sokat emberek között sokat. Előbb utóbb enyhülni fog.

2019. ápr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!