Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdhető le a szociális...

Hogyan küzdhető le a szociális fóbia?

Figyelt kérdés

Huszonéves egyetemista vagyok. Szorongok emberek között.

Félek, hogy ez végett nehezebben fogok munkát találni.

Pszichológus?

Gyógyszeres kezelés?

Terápia?

Van valakinek tapasztalata ezekről?



2019. jan. 9. 17:49
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kemény dolog a generalizált szoc.fóbia! Biztan állíthatom, hogy nekem is teljesen tönkretette az életemet a generalizált szorongásos szoc.fóbia sajnos. Olyan 18 évesen kezdődött durvábban. Mindennel, szó szerint minden módszerrel próbálkoztam a 20-as éveimben. Munka, párkapcsolat volt pár ugyan, de tényleg nagyon nehéz. Hogy valamennyire tudj 'élni', feloldódni, ahhoz gyógyszer kell sajnos. Nekem a Rivotril és az Aurorix váltak be. Az előbbire ugyan nagyon könnyen rá lehet szokni, de inkább szedem, minthogy újra elviseljem magát a szoc.fóbiát. Ez sajnos nem egy elismert úgymond betegség tényleg, mint pl. az Asperger- szindróma vagy az autizmus. Ők tényleg elvannak a saját kis zavarodott világukban, de aki ebben nincs benne, az el nem tudja képzelni, hogy min megyünk keresztül az élet minden terén nap mint nap.
2022. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

Hozzáteszem irígylem akinek csak 'specifikus' szociális szorongásos zavar-a van. Azaz csak egy-egy dologra terjed ki. Pl. bemutatkozás, evés-ivás nyilvános helyen.

Ez a betegség az amygdala (agyalapi mirígy)vagyis a félelem érzetért felelős agyi központban bizonyos kémiai folyadék nincs egyensúlyban, hibásan termelődik. Ez váltja ki a léynegében ok nélküli túlzott szorongást, félelmet.

2022. jan. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
42# sikerült leküzdeni gyógyszerrel, milyen változásokat tapasztaltál?
nov. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!