Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyedül - le lehet valahogy...

Egyedül - le lehet valahogy szokni a drogokról - és ha igen milyen feltételei vannak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy intravénás használó vagyok. Csoportokra eljárni jelenleg nincs pénzem (szüleim nem adnak) ha pedig elmegyek dolgozni - akkor biztosan újra drogozni is fogok. Most elvagyok itthon úgy hogy kb ki sem mozdulok, de ez nyilván nem tarthat örökké. A bentlakásos rehab nálam nem jöhet szóba, mert olyan szinten torz személyiségem van - hogy előbb kilépek az életből is, mint hogy oda bemenjek. ~ Tehát valahogy egyedül kell megoldanom.., de hogyan?

Talán inkább az a kérdés - hogy hogyan ne várjak kívülről semmiféle megerősítést? ..,és így ezáltal mégis irányba tudjam magam tartani...



2019. jan. 12. 17:04
1 2 3 4 5 6
 31/60 A kérdező kommentje:

Kicsit spirituális szemszögből megközelítve...


~ De amúgy már rájöttem hogy számomra nincs kiút.

Jobb ha végre beletörődök a sorsomba.


Köszönöm a válaszokat!

2019. jan. 13. 07:47
 32/60 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam az előző kérdést is... semmi különös nincs abban amit írsz. Nem vagy egyedi eset, hidd el. Ezek olyan életérzések amiken minden függő átmegy, mind azt hittük hogy nincs kiút hogy mi mások vagyunk hogy nekünk nem fog menni... Ez nem így van, nem vagy egyedül! Mi veled vagyunk és mindenben támogatunk, ha te is akarod. Én hiszek benned!


egy felépülő függő

2019. jan. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 A kérdező kommentje:

# 32

Ha ez így van.., és egyedül valóban nem lehet leszokni - akkor megkaptam a választ a kérdésemre!


Talán majd egyszer belátom.. Ki tudja.. Talán kevés volt még a szenvedés - számomra.


Köszönöm a válaszod, és további szép napot Neked ;)

2019. jan. 13. 08:57
 34/60 anonim ***** válasza:
100%
Kitartást és lelki erőt kívánok neked a továbbiakhoz! Ne felejtsd el, NEM VAGY EGYEDÜL! Minden jót!
2019. jan. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:

#29


sztem meg pont az ilyen látásmód ijeszt el sok embert, és nem is csoda. mi az h ők megtanítanak viselkedni a társadalomban? nem kutyákról beszélünk, akiket idomítani kellene, nem is fogyatékosokról, hanem sokszor bizony akár egészen magasan iskolázott emberekről is, akik köszönik, de nem nem kérnek az ilyenből, és ezzel egyúttal elveszik a szer abbahagyásának lehetősége is. szal a látásmódon kellene igen sokat javítani magyarországon, mert sztem vmi borzalmas.

adott pl egy egyetemet végzett fiatal, aki bele csúszott a drogba, és az istennek s etud kimászni belőle, szted az fog segíteni neki, h majd a szoiciális munkás megmondja h ő valójában milyen hülye és buta, de majd ő megmutatja, hogyan kell élni? nagyon téves ez a vonal ... és a gyakorlat igazolja is, hiszen nem túl hatékony, ha ténylegesen nézünk utánkövetéseket.

2019. jan. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 A kérdező kommentje:
A problémák halmazán ülve - melyeket magam építettem - csak sírni s nevetni tudok már - önön tehetetlenségemben.
2019. jan. 13. 13:28
 37/60 A kérdező kommentje:
*n :)
2019. jan. 13. 13:29
 38/60 anonim ***** válasza:
100%
Mi is onnan indultunk, ahol most te vagy, vagy lentebbről. Szerinted mi kell ahhoz hogy elég legyen, biztos hogy ennél is lejjebb akarsz süllyedni?
2019. jan. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
Nem ülhetsz örökké otthon,a függőséget én pl.csak úgy tudom legyőzni (illetve volt olyan,hogy sikerült egy időre),hogy elkezdtem mással foglalkozni,ami ugyanúgy kitöltötte az egész napomat.Nálam ez a szerelem volt,persze az nem jön parancsszóra,de elkezdhetnél ismerkedni,hátha összeakadsz valakivel,aki jó hatással lesz rád :)
2019. jan. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 A kérdező kommentje:

Gondolhattok makacsnak, vagy fafejűnek - és igazatok is van mert az vagyok.

Elvesztettem a célt, és a reményt az életemben, így pedig önmagam miatt nem fogok elindulni ezen az úton... Nemrég meg is próbáltam, és majdnem elkezdtem egy rehabot de a sors úgy hozta hogy nem vettek ott be. Ha kívülről egy bizonyos irányból kapnék egy megerősítés - most is bemennék, de erre nem várhatok. Magam miatt pedig biztosan nem fogok, mert nincs meg bennem az akarat hogy elinduljak egy ilyen nehéz úton... Tehát nem tudom hogy mi kell, és valószínű nekem minden szenvedés kevés lesz, mert direkt nem akarom látni ezt a megoldást.

Továbbra is reménykedem tehát hogy sikerül egyedül megoldanom, és kivétel leszek a szabályban (mert ugye ilyen is lehet) de ugyebár valószínűleg ez nem fog sikerülni - akkor elbújok amíg tudok, és készenlétben állok hogy végleg megoldjak minden problémát...

2019. jan. 13. 14:01
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!