Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon gyenge és instabil...

Nagyon gyenge és instabil vagyok lelkileg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok.

Önbizalmam kevés, apróságoktól, akár egy rosszabb megjegyzéstől is hirtelen nagyon rossz kedvem tud lenni, sokat sírok és könnyen sírva fakadok, a rossz dolgokat sokkal intenzívebben élem meg mint a jókat, sokat (talán túl sokat) adok mások véleményére.

Nincs sok barátom, nyugisabb lány vagyok, általában szeretek a családommal lenni, de ez nagyrészt nem zavar.

Van párom, akit szeretek és tudom, hogy ő is szeret,de van, hogy úgy érzem nem kapom meg tőle a kellő figyelmességet, bókokat, hogy kicsit növelje a magabiztosságomat, sőt inkább viccesen ugyan, de piszkálgatni szokott amit nem mindig tudok viccként elfogadni. Rosszul érzem magam ha kis dolgon is vitázunk, nyomaszt, ha nem beszélünk 1-2 napig, rettegek a szakítástól és attól, hogy nem vagyok elég jó neki.

Ráadásul a családom "alig várja" hogy szakítsunk és megtaláljam a mesebeli tökéletes férfit. Ez is rettentően elszomorít és nyomaszt.

Sokszor negatívan tekintek a jövőmre, de van célom az életben és nagyon jó egyetemre járok.

Nem tudom mit kezdjek ezzel a pesszimista hozzáállásommal az élethez, sokszor csak szeretnék örökre elaludni, feladni mindent.

Mit kéne tennem?



2019. jan. 14. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Például megbeszélhetnéd az illető személyekkel (pasid, szüleid), hogy mit szeretnél. Szülőkkel nehezebb, őket nem válogathatja meg az ember, azt viszont, hogy kivel él párkapcsolatban, azt nagyon is.
2019. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Téged biztatni kéne de jó sokat. Jó úton haladsz, minden rendben van. Családod, barátod szeret, de legyél nyitottabb, keresd a társasagot. Önbizalom belülről fakad, önmagához mérd a dolgokat, ne a külsőség szerint határozd meg a belsőd. Én is instabil voltam, akkoriban elmentem beszélgetni coachhoz, természet gyógyászhoz. Nekem sokat segített. Sajnos szüleimtől nem kaptam meg azt a lelki támogatást amire szükségem lett volna. Felnőtt fejjel sok mindent kell még magamon cdiszolnom hogy jobban legyek. Idővel igyekezz úgy felepíteni az életed hogy magadra számíts a legjobban és független legyél. Nekem az önbizalmamnak és az egzisztenciámnak sokat adott. Coach tudna segíteni abban hogyan lásd magad jobban hogy pozitívan tekints magadra.
2019. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teák!?!?! Ami ugyan nem gyógyszer szóval nem olyan erős a hatása, ellenben mellékhatása sem nagyon van az az alábbiak,


én első körben ezeket próbálnám ki a helyedben, ha nem válik be akkor marad az SSRI :( amit viszont csak a PSSD ( [link] tudatában kezdj el szedni!


- orbáncfű (ez a leginkább hatékony, klinikai vizsgálatokkal igazoltan)


- macskagyökér

- citromfű

- kamilla


- tejoltó galaj

- fehér akác

- borsmenta

- máriatövis

- galagonya termés

2019. jan. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!