Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Thalassa ház és evészavar?

Thalassa ház és evészavar?

Figyelt kérdés

Szeretnék befeküdni a Thalassába borderline és depresszió miatt. Viszont evészavarom is van, anorexia, ami átment túlevésbe, és sokat híztam. Most viszont újból tudom kontrollálni a falásrohamaimat, és fogyni akarok. De ugye mivel evészavaros vagyok így nyilván nem az egészséges módon képzelem el...viszont ezen nem akarok/tudok változtatni.

A Thalassában mennyire veszik komolyan az evészavarokat? Kapok majd bármilyen kikötést az étkezéssel kapcsolatban vagy addig "békén hagynak" amíg normális a súlyom?



2019. jan. 31. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nos a facebook csoportban még nem válaszoltam neked. Szándékoztam, de nem volt rá időm. Annyira gyakran nem használom a facebook-ot. Így inkább leírom itt:


Nem lesz vele problémád! :D

Természetesen be kell vallanod, és fognak vele foglalkozni. De nem olyan vészesen!

Teljes mértékben azért nem fognak "békén hagyni"! Kapsz egy diétás étrend féleséget. Inkább csak útmutatót, hogy milyen dolgokat kéne egyél, mennyi kalóriát egy nap, nagyjából milyen elosztásban, stb.

Annyit várnak el, hogy ezt betartsd. Ezt mindig egyénileg csinálják, tehát nem egy sablont kapsz ami egy 80kg-s embernek jó, de egy 120-asnak nem. Teljesen személyre szabva fogod kapni a papírt.

Ez nem lesz véresen komolyra véve, tehát néha el lehet csábulni, de amig bent vagy, addig be lesz tartatva a diéta.


Ne aggódj!

Mivel nagyon-nagyon messze vagy attól, hogy elhízott lennél, vagy akár csak szimplán kicsit túlsúlyos, így nem lesz probléma.

Össz-vissz annyi lesz, hogy a mostanihoz képest 10-20%-kal kevesebb kalóriabevitelt fognak kérni. Amíg bent vagy, ezt ellenőrzik, ha pedig kijöttél, akkor már a te döntésed lesz, hogy betartod-e vagy sem, bár érdemes, mert mindig úgy írják azt a papírt, hogy annyira ne legyen megterhelő a megszokott adag hiánya, viszont javulás mutatkozzon!


Szóval nem lesz gondod! :)

2019. febr. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hát nagyon biztosra akartam menni, így két csoportban is megkérdeztem. :D
2019. febr. 2. 09:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs mit! :)


De tényleg ne akadj fent a dolgon! Nyugodtan menj biztosra, kérdezd meg több helyen is! Igazából az a jó, ha előre utánanézel az ilyeneknek. :)

2019. febr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!