Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állítólag amnéziás vagyok, de...

Állítólag amnéziás vagyok, de nem tudom. Van valaki, aki hasonló problémával küzd? Részleges amnéziával (anterográd és retrográd keverékével? ) Bárki akivel beszélhetek erről? Ha neked is van memória problémád, írj!

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, idén érettségiztem nagy nehézségekkel. Mindig is jó képességű gyereknek számítottam, azonban 3 éve történt valami - bár senki sem tudja mi, főleg nem én -, ami után egyszerűen képtelen vagyok emlékezni. Először csak a régebbi emlékek tűntek el, nem ismertem fel embereket a családomon kívül, ha nem találkoztam velük naponta. Azóta már a saját osztálytársaimat és a tanaraimat se ismerem fel, sokszor eltévedek a városban, ahol felnőttem. Félek. Nem tudom mi történik és miért. Állandóan elájultam az elején, naponta akár 10 alkalommal is, emiatt hosszú hónapokig kórházban voltam. Nem tudtak kideríteni semmit. Azóta eltelt 3 év, és én, aki mindig jó képességű, zseni gyereknek neveztek a környezetemben bajlódom még a hétköznapokkal is. Mindent amit írok a szüleimtől tudok. Érettségire egy nappal előtte készültem fel. Még mindig nagyon gyorsan tanulok, akár közel 100 oldalról is van szó, de pár nappal később már nem emlékszem rá vissza. Állítólag érzelmes gyerek voltam, magas érzelmi intelligenciával, de ez elveszett. KNem érzem át az érzelmi jeleneteket, szimplán csak értetlenül figyelem, hogy miért kell ezt, ha van helyette a logika. Nem értem a vicceket többé. Nem látom át a társadalmi normákat, fogalmam sincs az íratlan szabályokról, nem tudok beilleszkedni.

Masszóval amellett, hogy a múltamból csak foszlany maradtak meg, még a jelenben sem vagyok képes gond nélkül élni, mert egy "érzéketlen, cinikus" robot vagyok. A pszichológus nem tud velem mit kezdeni, mert "úgysem emlékszem semmire, min segítsen". Anyám sírva mondta, hogy most már szeretné visszakapni lányát. Mit tegyek? Én vagyok az, de mégsem? Mivel az újonnan tanultak megtartása is nehezen megy, ezért az anterográd és a retrográd amnéziára tippelek. A kartonomban csak a részleges amnézia szerepel állítólag.

A baleset óta aspergeres lettem, emiatt nehezebbnek tűnik minden (is).



#emlék #agy #mentális #amnezia #emlekezesizavarok
2019. febr. 13. 05:46
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
79%
Amiket leírtál az alapján komoly baj lehet. Más orvosokat kellene megkeresned, lehet nem jó irányba kutakodtak vagy nem megfelelő képzettségű orvosokhoz kerültél, az is lehet, hogy pszichiáterhez is el kellene menned. Az emlékezet hiányának komoly oka kell, hogy legyen, főleg, hogy egyik napról a másikra történt. Egyébként a gyakorira, hogy tudsz belépni, hogy jegyzed meg a felhasználóneved és a jelszót?
2019. febr. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam: jártál már pszichológusnál, szerintem pszichoterapeutát kellene felkeresni, aki jártas több pszichoterápiában is (pszichológus és pszichoterapeuta nem ugyanaz).
2019. febr. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
73%

Na ugyan hogy jegyzi meg?.... felirja , vagy belepve marad.

Egyebkent igen, keress felmas orvosikat is.

2019. febr. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

"Na ugyan hogy jegyzi meg?.... felirja , vagy belepve marad."


De ha egy nap múlva arra sem emlékszik, hogy felírta és miért írta fel és hová tette a cetlit? Vagy önmagának jegyzetet készít? Komolyan érdekel, mert így tényleg nem jó élni, ha az ember azt sem tudja, hogy előző nap mi történt, mit miért tett.

2019. febr. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Ez az állapot valami váratlan esemény hatására következett be, vagy lassan alakult ki?
2019. febr. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, hogy a balesetkor lettél Aspergeres, ugyanis az veleszületett állapot. Amit leírsz, nagyon súlyosnak tűnik.

Én azt mondom, menj el anyagcserevizsgálatokra, mert vannak bizonyos anyagcsere betegségek, amik az idegrendszert károsítják, úgy, ahogy leírtad. Személyesen érintve vagyok ebben, és ezért jutott azonnal ez az eszembe.

A másik ahová elmennék, az immunológia, autoimmunitást szűrni. ezerféle autoimmunitás van köztük az idegrendszert súlyosan érintő fajta is.

És természetesen neurológia.

2019. febr. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
57%
Vajon emlékszik még a kérdező, hogy feltette ezt a kérdését?
2019. febr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
Nem azt írta, hogy pár óra múlva már nem emlékszik kedves utolsó.
2019. febr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Lehet soha többé nem fog válaszolni :(


Aspergeres nem lehet valaki.


Ki kénebderíteni mi volt az a baleset ami a hosszútávú memóriád sérüléséhez vezetett

2019. febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is ettől tartok ,hogy már nem emlékszik. Belegondolva, lehet, hogy elolvassa a saját fel ne mismert kérdését, megdöbben ,hogy ugyanilyen élethelyzetben lévő sorstársra akadt és ír saját magának egy privát üzenetet, majd elkezd önmagával levelezni. Ebből ki lehetn ehozni egy jó kis pszichotrillert.
2019. febr. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!