Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állítólag amnéziás vagyok, de...

Állítólag amnéziás vagyok, de nem tudom. Van valaki, aki hasonló problémával küzd? Részleges amnéziával (anterográd és retrográd keverékével? ) Bárki akivel beszélhetek erről? Ha neked is van memória problémád, írj!

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, idén érettségiztem nagy nehézségekkel. Mindig is jó képességű gyereknek számítottam, azonban 3 éve történt valami - bár senki sem tudja mi, főleg nem én -, ami után egyszerűen képtelen vagyok emlékezni. Először csak a régebbi emlékek tűntek el, nem ismertem fel embereket a családomon kívül, ha nem találkoztam velük naponta. Azóta már a saját osztálytársaimat és a tanaraimat se ismerem fel, sokszor eltévedek a városban, ahol felnőttem. Félek. Nem tudom mi történik és miért. Állandóan elájultam az elején, naponta akár 10 alkalommal is, emiatt hosszú hónapokig kórházban voltam. Nem tudtak kideríteni semmit. Azóta eltelt 3 év, és én, aki mindig jó képességű, zseni gyereknek neveztek a környezetemben bajlódom még a hétköznapokkal is. Mindent amit írok a szüleimtől tudok. Érettségire egy nappal előtte készültem fel. Még mindig nagyon gyorsan tanulok, akár közel 100 oldalról is van szó, de pár nappal később már nem emlékszem rá vissza. Állítólag érzelmes gyerek voltam, magas érzelmi intelligenciával, de ez elveszett. KNem érzem át az érzelmi jeleneteket, szimplán csak értetlenül figyelem, hogy miért kell ezt, ha van helyette a logika. Nem értem a vicceket többé. Nem látom át a társadalmi normákat, fogalmam sincs az íratlan szabályokról, nem tudok beilleszkedni.

Masszóval amellett, hogy a múltamból csak foszlany maradtak meg, még a jelenben sem vagyok képes gond nélkül élni, mert egy "érzéketlen, cinikus" robot vagyok. A pszichológus nem tud velem mit kezdeni, mert "úgysem emlékszem semmire, min segítsen". Anyám sírva mondta, hogy most már szeretné visszakapni lányát. Mit tegyek? Én vagyok az, de mégsem? Mivel az újonnan tanultak megtartása is nehezen megy, ezért az anterográd és a retrográd amnéziára tippelek. A kartonomban csak a részleges amnézia szerepel állítólag.

A baleset óta aspergeres lettem, emiatt nehezebbnek tűnik minden (is).



#emlék #agy #mentális #amnezia #emlekezesizavarok
2019. febr. 13. 05:46
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

"Ebből ki lehetn ehozni egy jó kis pszichotrillert." - no igen


Tényleg nem akarok más baján élvezkedni meg poénkodni, de nekem spec a kedvenc műfajom a drámai és thriller filmekben az amnézia, emlékezetkiesés.

Láttam pár filmet ilyet, az egyik nagyon mélyen meg is maradt bennem, de már alig emlékszem rá, pedig úgy megnézném újra.

2019. febr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

"Láttam pár filmet ilyet, az egyik nagyon mélyen meg is maradt bennem, de már alig emlékszem rá, pedig úgy megnézném újra."


:D ez aljas volt

De most már tényleg érdekelne, hogy emlékszik-e még, hogy ma reggel feltett egy kérdést, ill., hogy be tud-e lépni a fiókjába.

2019. febr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Meglepő, de megtaláltam a kérdést. Mikor kórházban voltam, akkor hárman foglalkoztak velem; egy pszichoterepauta (asszem.. csoport terápiát is tartott, az megvan) egy pszichológus, és egy pszichiáter. Illetve elvittek neuropszichiatriara is, kizárták az epilepsziát (állítólag kicsiként is aggódtak emiatt). A neuropszicho szerint leválasztom az emlékeket vagy valami ilyesmi.


Igen, mindent felírok, de nem füzetbe, mert abból legalább 10et már elhagytam és neha-neha beléjük botlok, de sok van, ami soha nem került elő. Szóval mindent a telefonom noteszába jegyzetelek, néha csak szavakat, amikrol beugrik a dolog (jelentem, ez nem válik be xd). Ezeket állandóan mentem a felhőbe, szóval nagyjából másfél év van meg így. Az egészségügyi részét anyu tartja fejben; ha mennem kell valahová orvoshoz, O intézi, visz el.

Valóban van anyagcsere problémám, okozhat is ilyet, de nem ilyen súlyos formában. Maximum 3-4 havonta kontroll vizsgálaton veszek részt miatta, szóval nem hinném, hogy az okozná - de utána nézek újra.

2019. febr. 15. 00:45
 14/39 A kérdező kommentje:

Bekapcsoltam, hogy küldjön értesítést, ha új válasz érkezik, bár eddig nem vált be. Az összes fiókomba bejelentkezve maradok, vagy pedig noteszba mentem el a bejelentkezési adatokat.

Van olyan jegyzet, amiben csak a közeli hozzátartozók kapcsolattartási adatai vannak stb. Illetve, hogyha velem történik valami, vagy valaki valahol megtalál, akkor tudjon kinek szólni. Próbálok figyelni ezekre, mert egyszer volt már belőle probléma. Egy másikban az összes egészségügyi adat benne van (pl gyógyszerek, allergiák, betegség pontos neve stb)

Próbálok mindenre válaszolni, csak vissza kell mennem ellenőrizni, hogy nem e hagyok ki valamit 😅

2019. febr. 15. 00:50
 15/39 A kérdező kommentje:

Szóval; mindenről jegyzetet készítek. Emberekről, helyekről stb.

Lassan alakult ki, ezért is nem vettük észre korábban, csak amíg nem lett elég rossz a helyzet ahhoz, hogy én, aki szinte mindent szóról szóra tudott napra, órára pontosan lebontva, nem tudtam visszaidézni, hogy mondjuk mi történt a 11 éves koromban (amúgy tényleg semmit nem tudnék róla megmondani). Ha mutatnak képeket, néhány dolog beugrik, de inkább tűnik deja vunek, vagy egy mesének, mint valódi emléknek. Mire kórházba kerültem az első 14 év lassan, de biztosan összefolyt. De ez egy nagyon hosszú folyamat volt, közben egy másik városban éltem kollégistaként, és csak a telefonon meg hétvégenkénti haza utazásokkor kerülhetett szóba ilyesmi. Mm biztos értitek, az ember nem szereti az ilyet bevallani. A dolgot nehezíti, hogyha olyanokkal vagyok, akikkel mindennap találkozom, akkor fel se tűnik, hogy valami hibádzik. Csak ha kérdezni kezdenek, vagy hiányozni. Főleg az emberekkel van baj; pl tudom, hogy járok x tantárgyra, de csak mert benne van az órarendben. Nem tudom, hogy ki tanítja, kik járnak oda, miről szól a tantárgy.

2019. febr. 15. 00:57
 16/39 A kérdező kommentje:

Nem szedtem sem drogokat, sem alkoholt, dohányt, gyógyszereket, szóval ez is kiesik.

Autizmus spektrumzavarra már korábban is vizsgáltak, de elvetették, mert túlságosan is magas volt az IQ-m, és nem csak egy dologra terjedt ki - szintén anyu és pár labor alapján. Aspergerre sosem néztek, csak később nézzem én utoljára. Ha jól látom, először 10 éve kerestem ennek utána, utána évről évre kitoltottem ugyanazokat a teszteket (pl RAADS) - vicces látni, hogy mindig megcsináltam, és mégsem emlékszem rá. Szemmel láthatóan 150-rol 196-ra nőtt ott a pontszám, ami ugye jóval határérték fölötti.

Erről kérdeztem is (drága 'Sajat kerdeseid' fül:: httpsw.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__9618470-valaki-kitoltotte-ezt-a-tesztet-the-ritvo-autism-asperger-diagnostic-scale-rev

2019. febr. 15. 01:02
 17/39 A kérdező kommentje:

" Igen, én is ettől tartok ,hogy már nem emlékszik. Belegondolva, lehet, hogy elolvassa a saját fel ne mismert kérdését, megdöbben ,hogy ugyanilyen élethelyzetben lévő sorstársra akadt és ír saját magának egy privát üzenetet, majd elkezd önmagával levelezni."

Nem fogok megsértődni, mert szerintem már megtörtént. Többször válaszoltam valakinek, akinek ugyanolyan volt a "stílusa", mint az enyém, szóval nincs kizárva. Talán csak másik accountról írtam - ezt úgy oldom meg, hogy mindenhova ugyanazokat a neveket és jelszavakat adom meg, amit pedig feljegyzek.


"A másik ahová elmennék, az immunológia, autoimmunitást szűrni. ezerféle autoimmunitás van köztük az idegrendszert súlyosan érintő fajta is."

Immunológiai vizsgálaton azt hiszem voltam, az autoimmun betegség biztos (pl csak napszemüvegben mehetek bárhova egy ideje egy autoimmun miatt, mert beverzik a szemem a fénytől).


"Nem azt írta, hogy pár óra múlva már nem emlékszik kedves utolsó."

Nagyjából 2-3 napra meglehetősen pontosan vissza tudok emlékezni, ha kapok pl Bilobilt/notropilt, akkor jobb pillanataimban egy hétre is, vár az már szórványosabb.

"Vajon emlékszik még a kérdező, hogy feltette ezt a kérdését?" IGEN, csak azt hittem senki nem válaszolt.. nem kaptam értesítőt.

"Ki kénebderíteni mi volt az a baleset ami a hosszútávú memóriád sérüléséhez vezetett" néhány orvos szerint egy általános iskolai bántalmazásos ügyem lehetett. Tarkonal ütöttek le, serulhetett az amygdala vagy a hippocampus (az ilyenekben lehetetlen szavakra bezzeg emlékszem..)Szerintüki sérülés utóhatása lehet - sajnos, ha középiskolában történt, az sosem fog már kiderülni. Kórházba nem vittek, mert nincs papír. Csak nem hagytak ott valahol, ha tettek is valamit valakik?!

2019. febr. 15. 01:12
 18/39 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor jól értem hogy anyagcsere betegséged is van és autoimmunitásod is? Titok, hogy melyikből melyik? Pku? HPA? Ha nem szeretnéd nyilvánosra hozni, akkor privátban is megírhatod, segíteni szeretnék és lehet, hogy tudnék is.

Nem hiszek benne, hogy a problémád agyi eredetű és/vagy az autizmussal kapcsolható össze.

2019. febr. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy válaszoltál kedves kérdező. A leírásod alapján elképzelve így az életet döbbenetes és ijesztő. A vizsgálatok során volt MRI is? Teljesen kizárták az agy sérülését, agyi vérellátás zavarát, demenciát? A memóriádat semmivel sem lehet fejleszteni? A nyelvtanulás sem megy? Önmagadra azt írtad, hogy "érzéketlen, cinukis robot", ez azt jelenti, hogy a saját élethelyzeted esetében sem érzel szomorúságot, kétségbeesést? Volt pár ilyen film amiben a főhős nem emlékezett semmire, az egyikben magára tetováltatta fontosabb dolgokat, utána meg azt nyomozta, hogy mit jelentenek a tetovált számok, mondatok.
2019. febr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. :-(

Ki tudod próbálni, hogy étrendedből jópár hétre teljesen kihagyod a glutént, nem eszel lisztes dolgokat egyáltalán? Bizonyos megmagyarázhatatlan betegségek javulását- vagy eltűnését írták már le ennek hatására... Mivel ártani nem árthat, megérné kipróbálni szerintem.

2019. febr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!