Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állítólag amnéziás vagyok, de...

Állítólag amnéziás vagyok, de nem tudom. Van valaki, aki hasonló problémával küzd? Részleges amnéziával (anterográd és retrográd keverékével? ) Bárki akivel beszélhetek erről? Ha neked is van memória problémád, írj!

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, idén érettségiztem nagy nehézségekkel. Mindig is jó képességű gyereknek számítottam, azonban 3 éve történt valami - bár senki sem tudja mi, főleg nem én -, ami után egyszerűen képtelen vagyok emlékezni. Először csak a régebbi emlékek tűntek el, nem ismertem fel embereket a családomon kívül, ha nem találkoztam velük naponta. Azóta már a saját osztálytársaimat és a tanaraimat se ismerem fel, sokszor eltévedek a városban, ahol felnőttem. Félek. Nem tudom mi történik és miért. Állandóan elájultam az elején, naponta akár 10 alkalommal is, emiatt hosszú hónapokig kórházban voltam. Nem tudtak kideríteni semmit. Azóta eltelt 3 év, és én, aki mindig jó képességű, zseni gyereknek neveztek a környezetemben bajlódom még a hétköznapokkal is. Mindent amit írok a szüleimtől tudok. Érettségire egy nappal előtte készültem fel. Még mindig nagyon gyorsan tanulok, akár közel 100 oldalról is van szó, de pár nappal később már nem emlékszem rá vissza. Állítólag érzelmes gyerek voltam, magas érzelmi intelligenciával, de ez elveszett. KNem érzem át az érzelmi jeleneteket, szimplán csak értetlenül figyelem, hogy miért kell ezt, ha van helyette a logika. Nem értem a vicceket többé. Nem látom át a társadalmi normákat, fogalmam sincs az íratlan szabályokról, nem tudok beilleszkedni.

Masszóval amellett, hogy a múltamból csak foszlany maradtak meg, még a jelenben sem vagyok képes gond nélkül élni, mert egy "érzéketlen, cinikus" robot vagyok. A pszichológus nem tud velem mit kezdeni, mert "úgysem emlékszem semmire, min segítsen". Anyám sírva mondta, hogy most már szeretné visszakapni lányát. Mit tegyek? Én vagyok az, de mégsem? Mivel az újonnan tanultak megtartása is nehezen megy, ezért az anterográd és a retrográd amnéziára tippelek. A kartonomban csak a részleges amnézia szerepel állítólag.

A baleset óta aspergeres lettem, emiatt nehezebbnek tűnik minden (is).



#emlék #agy #mentális #amnezia #emlekezesizavarok
2019. febr. 13. 05:46
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Autoimmunitásra külön nem vizsgáltak, legalábbis semmi nincs róla itthon, csak azt mondták, hogy pl. a kóros szemszárazságot (nem termel könnyet a szemem) és abból fakadó erős fényérzékenységet is ez okozza. Anyagcsere zavar: teljes pajzsmirigy hiánnyal születtem, semmi sincs a helyén, csak lyuk. Szóval t3/t4-ér pótló készítményeken élek, ha elcseszik jön a hízás, a szív és cukorbaj (megtették, van) meg persze a memória romlását is okozhatja, de nem ilyen mértékben. Eleinte ők is ebben az irányban nyomoztak, de aztán elvetették (talán jó volt a labor). MRi-t nem csináltak, vagylegalábbis nem emlékszem rá egyáltalán, csak CT-t. Akkor a tumort zárták ki azt hiszem. Mivel a TB-mmel baj van és jelenleg nincs, egyelőre a dolog felfüggesztésre került ideiglenesen. Na meg mert szerintem anyu aggódik , hogy Azlheimer vagy vmi hasonló (erre utalgatott pár doki, de akkor felakasztom magam)A nyelvtanulással nincs igazán problémám, az angol kifejezetten jól megy, mióta elkezdtem. Szeretem a nyelvemet, szóval mellette koreait és japánt is tanulok. A magyarom kicsit rosszabbodott, a helyesírásom is, de inkább csak élő beszédben tűnik föl, így írásban nem
2019. febr. 15. 15:47
 22/39 anonim ***** válasza:
Ha jól megy a nyelvtanulás és nem felejted el a szavakat, akkor miért felejted el a többit? Jó tudom, te is szeretnéd tudni erre a választ, ez mindenképp egy komoly okra vezethető vissza. Szerintem kellene MRI-t mindenképpen kell csináltatnod, persze csa kazután ha megoldódi ka Tb-helyzeted. És mivel telnek a napjaid? Az szép teljesítmény ha ilyen helyzetben le tudtál érettségizni. Ehhez gratulálok!
2019. febr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Hát, mint kiderült régen rendszeresen írtam regényeket és verseket, volt amivel versenyt is nyertem. Szóval 1 hónapja nagyjából megpróbáltam nekiállni újra, néhány hibám van - főleg azok amiket az utóbbi időben változtattak meg a mi nagyszerű nyelvünkben -, de nagyjbáól ezzel. Éppen most kaptam vissza az egyik fejezetem javított kéziratát. Megpróbálok valami olyat csinálni, ami úgy néz ment.


Az érettségi nem lett volna túlzottan nehéz, ha emlékszem mondjuk a 10. évemre. Javarészt ugyanis a töri írásbeli abból a rlszből állt, és azaz évem teljesen hiányzik. Írásbelikre amúgy sem készültem, mert úgy őszintén; mit lehet? Szóval főleg a szóbelire gyúrtam, mert arra volt tétel - én pedig, ha másban nem is, de a magolásban mindig is nagyon jó voltam. Még ha nem is emlékszem már arra, hogy mi volt benne, akkor is. Azzal szoktam viccelődni, hogy gyorsan tanulok, gyorsan felejtek. Szóval nem amnéziás vagyok, csak erősen szelektálok - nos, főleg az embereket, de akkor is. A tanult dolgokat valamilyen szinten, mondjuk egy 1-5-ig terjedő skálán 3-ig biztosan fel tudok idézni - sajnos nem 5/5, mint régen, de jobb, mint a semmi, nem? -, szóval új dolgokat tudok tanulni. Még ha ehhez vizsga előtt egy nappal kell megtanulnom azt a 150 oldalt, akkor is. A gond az, hogy az emberekre, vagy a tanult dolgok körülményeire nem emlékszem, pl, hogy hol volt, kivel, őt honnan ismerem, ki ő nekem. Még az arcvakságra is gondoltam, de ez rám nem igaz. Emlékszem az arcukra, vagy legalábbis ismerősnek tűnnek, csak nem tudom kik ők, és honnan ismerem őket. A tanárom minap szedett össze a tanterem elől, mert tudtam, hogy órám van, de azt nem, hogy kivel és mi. Szóval bemutatkoztam neki - mint kiderült harmadszorra vagy negyedszerre.

2019. febr. 15. 22:33
 24/39 anonim ***** válasza:
54%
Elég vicces helyzetekbe kerülhetsz. Ebből tök jó filmet lehetne készíteni. Ennek az amnéziána kazért komoly "előnye", hogy számodra minden nap új, semmit nem tudsz elrontani, mert mindíg elölről kezded az emberekkel a kapcsolatot, ismerkedést, nem tudod őket megutálni, nem tudsz befásulni, kigéni, mertm indíg minden az újdonság varázsával hat rád. De komolyan ebből tudnál írni egy jó kis regényt, vagy forgatókönyvet. És most milyen suliba jársz?
2019. febr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Elég vicces helyzetekbe kerülhetsz. - El sem tudod képzelni, persze ezek inkább kínosak, mint viccesek.

Ebből tök jó filmet lehetne készíteni. - sok ilyen van, mielőtt nálam is lett volna asszem még szerettem is őket, mert őgy voltam vele ilyen a valóságban úgysem történhet meg velem. Tanulság: sose mondd, hogy soha.

Ennek az amnéziána kazért komoly "előnye", hogy számodra minden nap új, semmit nem tudsz elrontani, mert mindíg elölről kezded az emberekkel a kapcsolatot, ismerkedést, nem tudod őket megutálni, nem tudsz befásulni, kigéni, mertm indíg minden az újdonság varázsával hat rád. - Ez így ne,teljesen igaz. A legtöbb "újdonság" azért egy deja vút kivált, bár tényleg em mindig. És hiába kezdeném újra a kapcsolataimat, ez csak és kizárólag rám igaz. A többi embernek megvannak rólam az emlékei, és nem is tudnak tőle elvonatkoztatni. Szál a negatív még negatívabb lesz, a potívak pedig elvesztik az örömteliségüket, mert csak ő emlékszik rájuk. Elég nehéz tartós kapcvsolatot létrehozni, ha nincsenek közös emlékeitek, amíg öaazwfűznének.

De komolyan ebből tudnál írni egy jó kis regényt, vagy forgatókönyvet. - Van egy halom ilyen. Sablon téma már. És most milyen suliba jársz? - esti suli, kisgyermekgondozást tanulok felnőttképzésen.

2019. febr. 17. 00:01
 26/39 anonim ***** válasza:
61%

Mondjuk pont a kisgyermekeket nem kéne rád bízni :I


Szerintem jelentkezz fizika szakra. Vagy valami olyanra ahol a megértés a lényeg. Néha elég a deja vu is.


Lehet kiváló kvantumfizikus lenne belőle.

2019. febr. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem autizmus, vagy aspergerhez kötődő problémád van.


Many autistics have a great memory. Matt has always had a wonderful ability to retain scientific facts and thousands of snippets from history. He can learn how to do something very quickly by recalling directions almost word for word. He has had this gift as long as I can remember. Unfortunately, his memory for people, places and events of his childhood are gone – completely gone. He has no memory of being a young child and cannot recall an instance of his life prior to the age of 10. Is this because Matt, my son, is moderate / severe on the autism spectrum?


Read more: [link]

2019. febr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
És a személyiséged változott, a kdvenc ételeid ugyanazok mint korábban?
2019. febr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

A kisgyermekekkel nem értem mi problémám lehetne. Könnyű őket kezelni, az anyagot pedig csak tudni kell. Teljesen betanulható szakma.

Mindig is jó voltam fizikából, de matekból meg végig bukdácsoltam az éveket. Szóval az egyik ötös, a másik alig 2es. Így sokra nem mennének velem fizikusként 😀

Matt ügye érdekesen hangzik! Mindjárt elolvasom az egész cikket, köszi. Bár szerintem nem autizmus a dolog, de majd kiderül.

Utolsó válaszoló: Dehogynem, pontosan az egyik válaszom erről szólt. Anyuék szerint teljesen másokat utálok vagy szeretek (de azért átfedés van néha) és pl olyan dolgokat utálok (spenót) amit állítólag szerettem, most meg a hányinger kerülget tőle. De pl a brokkolira, sárgarépára, gyömbéres, mustáros ételekre meg raszoktam (ezeket meg utáltam). Sok ilyen van. Anyuék szerint majdnem az ellentéte vagyok, mint ami régen voltam. De ez teljességgel lehetetlennek tűnik. Talán csak felnőttem közben, és nem tűnt fel nekik, mert kollégista voltam, vág nem tudom. Mindenesetre anyu pont emiatt aggódott a legjobban. A tanáraim szerint is teljesen más lettem, pedig pl a többiek viszonyított viselkedésem ugyanaz (semmilyen. Túl félénk voltam odamenni barkihez). Szóval van ami ugyanaz, de van ami teljesen megváltozott. A második a több.

2019. febr. 17. 19:21
 30/39 A kérdező kommentje:
Ismét én - megtaláltam a kérdésem. Egyik hozzászóló; igazad volt, tényleg válaszolni akartam magamnak, és tényleg megörültem neki :( A helyzet rosszabbodott amúgy, most már még kevesebbre emlékszem, és az ájulásos rohamok is visszajöttek. Kaptam munkát, de nem emlékszem rájuk, vagy a munkára. Se arra, hogy mi történt ott. Továbbra is jegyzetelek, de mindent elfeljtek, elhagyok, máshova rakok, eltűnök. Sok mindenre nem emlékszem már abból, amit ide írtam... Mivel a munka miatt újra van TB-m, ezért igyekszem majd elmenni egy Ct és MRI vizsgálatra..
2019. jún. 18. 20:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!