Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Neha bevillannak egy egy...

Neha bevillannak egy egy pillanatra "képek". Oké ez?

Figyelt kérdés

Néha nap közben van olyan hogy csinálok valamit, és bevillan egy kép, kvázi egy "alternatív lehetőség" és picit furcsa érzés, főleg hogy van hogy olyan dolgok amikről tudom hogy nem tenném meg.


Mondok pár példát.


Szeleteltem a kenyeret a konyhában, és az villant be hogy beleesek a késbe , nem direkt.



Vagy beszélek valakivel , pl haverommal , és bevillan egy kép hogy éppen lekapom és smarolok vele.

Nem teszem meg természetesen a valóságban, nem is akarom.


Vagy zebrán sétálok át éppen, nincs olyan közel egy autó sem, teljesen biztonságos, de amint át érek, az villan be hogy igazából elütöttek, és a földön fekszem az autó előtt.



És ilyenek .


Veletek is szokott hasonló lenni?


2019. febr. 16. 01:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10-es, #9-es vagyok:

Több, mint hét éve küzdök kényszerbetegséggel. Hidd el, volt időm és lehetőségem teljesen kiismerni a betegségemet és annak minden egyes apró pontját, tényezőjét.

A kényszergondolat egyáltalán nem csak arról szól, amit te írtál. A kényszergondolatoknak rengeteg csoportjuk van, a kérdező által megfogalmazott fajtát sajnos hirtelen nem tudom melyik csoportba lehetne sorolni. De mivel teljesen ráhúzható, hogy tőle idegenek, tolakodóak, feszültséget, diszkomfortot okoznak, valószínűleg be is ragadnak a gondolkodásba (hiszen ha nem így lenne, nem írna ki kérdést ezekről a gondolatokról), minden további nélkül feltételezhető, hogy ezek kényszergondolatok. Abban viszont egyetértek, hogy ennek valóban vannak súlyossági fokozatai, éppen ezért tanácsoltam, hogy keressen fel pszichológust, nehogy romoljon a helyzet. Természetesen a helyzet romlása nem garantált, de a lehetősége fenn áll. Mivel a kérdés februári, és most kérdező kiemeltté tetted, feltételezem, hogy még mindig fennáll a probléma.

2019. nov. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem néztem a dátumot. Nyilván ha tudom hogy ilyen régi ezért a kérdező rá se néz nem válaszolok rá. :) Amúgy mindenkire ráférne egy pszichológus néha de bolhából se kell elefántot csinálni. Ez csak az én véleményem.

Szép napot!

2019. nov. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

van esetleg TB támogatott pszichológus?

mert maszek árakat néztem, és diák pénzből elég húzós lenne :(

2019. nov. 15. 01:07
 14/16 anonim ***** válasza:
Én nem tudok ingyenes pszichológusról. A magán tényleg drága, de ha pl egy alkalommal elmennél, meg tudná mondani hogy van-e szükség egyáltalán terápiára, esetleg választ kapnál egy-két kérdésedre.
2019. nov. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez igaz.


Köszi mindenkinek

2019. nov. 18. 00:41
 16/16 anonim ***** válasza:
Mi volt abba a nem hasznos? Ilyen idiótákat.
2019. nov. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!