Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Az baj ha a zenébe menekülök?

19 éves fiú vagyok.

Az időm nagy részében mikor valami negatív vagy akár pozitív dolog történik velem, a zenehallgatást választom.

Úgy érzem ott tudom azokat a dolgokat átélni, amit a való életben nem tudok vagy csak szeretnék. Ez pedig megnyugtat és kicsit erősebbé tesz. Minden zenei stílusra nyitott vagyok. De ez természetes reakció?

Keress kérdéseket hasonló témákban: zene, egészség, cél, negatív

febr. 23. 07:10  Privát üzenet  

A válaszok
Nem tudom, nekem mindig furanak tuntek azok, akik fuleben allandoan ott log a fulhallgato, de en nem vagyok doki, hogy megallapitsak ebbol szakorvosilag barmit. Sajat velemenyem szerint „ nem normalis“.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont febr. 23. 07:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ezt csak otthon csinálom. Utcán soha nem lóg ki a fülemből semmi.

# 2/4Időpont febr. 23. 07:20 Privát üzenet
Inkább zenébe menekülj mint piába vagy bármi hasonló. Szerintem semmi baj nincs vele. Az egészségedre nem káros, és lelkileg jót tesz. Én is szinte mindig zenét hallgatok amúgy és semmi hátránya vagy következménye nincs. Szóval hajrá!

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont febr. 24. 16:08 Privát üzenet

Én is ezt csináltam világ életemben. Metálra szoktam elaludi egy rossz nap után. Azt képzelem, a voharos tenger közepén állok, egy sziklán, és a sötétzöld hullámok körbevesznek, szinte az égig érnek. Olyan, mintha egy üvegbúra védene engem, velem nem történhet semmi rossz.

28N

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont febr. 26. 22:54 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért van az, hogy minden elől menekülök?
Alkoholista vagyok? Depressziós vagyok évek óta, és már lassan 5 éve, hogy az alkoholba menekülök előle, Másfél éve pedig napi rendszerességgel iszom. 26/F
Miért menekülök a múltamba? Visszasírom az elmúlt éveket.
Félek az érintéstől. Mit tudok tenni? Pszichológusnál menekülök, ha hozzám ér. Minden óra végén van pár perc, amikor szó nélkül átölel és tart, húzom el magam, de nem enged....
Nem találom a valódi énemet, sokszor úgy érzem, hogy nem is ebben a világban élek, tompultak az érzéseim. Nincs kedvem semmihez, menekülök a világ elől. Mit csináljak?
Nincs kedvem semmihez, állandóan aludnék vagy egyedül lennék, szinte menekülök az emberektől. Mi a baj velem?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!