Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiával küzdők ti...

Szociális fóbiával küzdők ti hogyan gyógyúltatok ki ebből?

Figyelt kérdés
Pszichológushoz járt köztetek valaki? Ott mit csináltak? Szedtetek gyógyszert ? Mennyi idő volt mire újra normálisak lettetek ?

2019. márc. 20. 17:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, mint az egyes hozzászóló. Sajnos én sem tudtam rajta változtatni, mindig ilyen voltam. Ezek a dolgok nagyon mélyen benne vannak a lélekben, a genetikában. Az egyes jól rátapintott ezekre a dolgokra.

Szerintem aki nem szenved ennek súlyosabb formájában, az megpróbálkozhat gyógyszerekkel vagy terápiával.

2019. márc. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Utolsó!1-es vagyok!


Ha tudnám,hogy a gyógyszerek megoldják a problémáimat,beszedném.


Nálam a szociális fóbia odáig terjed,hogy wc-re sem tudok menni,ha mások vannak a közelemben,vagy idegen helyen.Zavar a tudat,hogy nem az otthonomban vagyok,és nem lehetek ott korlátlan ideig.


Ezen nem segítenek a gyógyszerek,mert ez a fejemben van,és sajnos olyan gyógyszert még nem találtak ki,ami szűri a gondolatokat.


Erre mondom,hogy sokan az alkoholhoz nyúlnak,mert az tudatmódosító.

De sajnos a családomban sok volt az alkoholista,ezért engem ez mindig is taszított.

Na,meg a sör eléggé vízhajtó is.Az otthonomtól távol nem is mernék ilyesmit inni.


Meg úgy eleve taszítanak a részegek,még részeg sem voltam sosem,tini koromban sem,annyira taszít.

2019. márc. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
65%

#12, Dehogynem vannak!


Az alkohol mint drog mit csinál szerinted? Szűri a gondolatokat.


A Xanax mit csinál? Pont azon a GABA receptor rendszeren hat, ami a szorongásokért felel.

Akkor nem gondolkozol dolgokon, nem kerülsz gondolathurokba és rájössz, hogy ez csak a fejedben van, ez csak illúzió. Már egy segítség volt nekem, hogy tudtam hogy ez nem a valóság.


Az SSRI és SNRI pedig hosszú távon nyúl bele a rendszerbe. Egyes neurohormonok visszavételét gátolják így azok tovább maradnak a szinapszisok között.

Más hatásai is vannak, plasztikusabbá teszik a szinapszisokat, így az agy szó szerint újjáépítheti magát. A szinapszisokban lévő hosszútávú hatások bizonyos pályák megerősödését, bizonyos pályák gyengülését eredményezik. Így kódolódik a memória, és még sok egyéb rendszer.


A legújabb kutatások már elektromos stimulációval folynak. Transzkraniális mágneses ingerléssel koponyány keresztül javítható a depresszió az OCD. A jövő egyértelműen az agyi implantátumoké. Nagyon jó eredmények vannak a szorongások, depresszió kezelésében, agyba ültetett elektródokkal.


Azt kell megérteni, hogy az agy, a lélek egy nagyon finom gépezet. Kiegyensúlyozott neurokémiával, és funkciós kapcsolatokkal. Bármelyik felborul genetikailag vagy a környezet hatására, akkor nem szégyen ha beavatkozol a működésébe és finonhangolod.


A negatív gondokatok a fejedben csak egy illuzórikus működés eredménye. Befolyásolható, csak néha segítséget kell kérni.

2019. márc. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Alma0888 válasza:

Hozd magad kínos helyzetbe, tudom ettől nagyon rosszul érzed magad de utána kevésbé fogsz félni tőle.

Ez pszichológiai probléma ne szedje rá gyógyszert!

2019. ápr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#10 HAGYJÁL BÉKÉN, MEG ÉRTETTED!!

Engem ne piszláljál!

2019. ápr. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!