Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem látom értelmét élni,...

Ha nem látom értelmét élni, akkor mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Látszólag tökéletes életem van, szép vagyok, okos, sikeres, sokan szeretnek és szeretnének rám hasonlítani. Nincsenek anyagi problémáim, azt csinálom, amit elvileg szeretek, sikeres is vagyok benne. Sokáig sorolhatnám még, hogy mennyire kiváltságos helyzetben vagyok sok szempontból. Mégis azt érzem, hogy semmi nem tesz boldoggá. Több mint fél éve szakítottunk a volt barátommal, ő már azóta mással van, én mégsem tudom magam túltenni rajta. Nem merek nagyon erről másnak beszélni, mert szégyellem, hogy még mindig nem tudtam túltenni magam rajta, pedig nagyon csúnya vége lett, de 3,5 évig voltunk együtt. Többször voltam már pszichiáternél és mindig megállapítják, hogy nincs különösebben nagy bajom, most pszichológushoz kaptam időpontot. Legutóbb azt mondták borderlineom van, de az sem vészes, nem kell gyógyszerrel se kezelni. Nem tudom, mindig valahogy úgy sikerül előadnom magam, mintha nem lennék borzasztóan rosszul. Ehhez még hozzáadódik, hogy tényleg ránézésre minden tekintetben nagyon szerencsés vagyok, mások el se tudják képzelni, hogy ilyen élettel hogy lehet, hogy ne akarnék élni. Ehhez képest minden reggel sírva megyek dolgozni vagy iskolába, sírva alszom el és napközben is sokszor sírok. Ez megy több, mint fél éve. Ősszel volt egy öngyilkossági kísérletem, de sajnos nem jött össze. Nem is igazán értem minek maradtam meg, ha azóta egyszer sem voltam igazán boldog. Annyira boldogtalan vagyok, hogy fizikai fájdalomként élem meg, sőt sokkal jobban fáj, mint bármilyen testi fájdalom.

Nem tudom azonban azt eldönteni, hogy amit gondolok reális-e, hogy tényleg meg akarok-e halni, vagy van esélyem még arra, hogy egyszer újra boldog legyek. Mert ha sosem leszek az, akkor akármilyen csodás életem van, akármennyien is cserélnének velem, semmi értelme élnem, mert csak szenvedek. Azt érzem, hogy történhetne bármi az életemben, engem semmi nem tud már boldoggá tenni.

Eddig azt gondoltam, hogyha újra összejönnék a volt barátommal, akkor rendbejönnék, de már ebben sem vagyok biztos, mással viszont egyszerűen nem tudom elképzelni az életem, elborzadok a gondolattól is, hogy mással kelljen lennem.

Sok mindent próbáltam, passziváltam félévet, visszamentem egyetenre, dolgoztam, nem dolgoztam, egészségesen eszek, sportolok, alkotok, mentem bulizni, ittam sokat, drogoztam is, cigiztem, orvosnál is voltam többször, volt, hogy kaptam gyógyszert is, gyülibe is járok, bár nem vagyok nagyon vallásos, de szeretnék hinni. Kifogytam az ötletekből, de semmi nem segített. Semmi nem mulasztja el ezt a belső fájdalmat, nem akarom sajnáltatni magam, de nem tudom másképp mondani.

Van még valami teendőm, vagy már tényleg mindent megpróbáltam?


2019. márc. 24. 00:36
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Általában én vagy boldog vagyok, vagy rohadt szomorú, úgyhogy azért használtam ezt a szót, köztes állapot nagyon ritka nálam.

Környezetváltozást próbáltam, akkor tettem kísérletet az öngyilkosságra, úgyhogy manapság mindennemű környezetváltozástól irtózok.

2019. márc. 25. 18:36
 12/12 anonim válasza:
Ne keresd minden eroddel a boldogsagot es ne agyalj azon hogy mikor jon a “nagy Ő” mert akkor szinte tuti hogy boldogtalan leszel es maganyos rendezgesd az eleted legyen munkad hazad barataid stb a tobbi majd jon magatol en is eleg depi voltam az elmult idoszakban mert a parom akivel 3 evig egyutt voltam kiderult hogy fel eve csal az exevel + az is kiderult hogy 5 honapos terhes vagyok es mivel csak 18 vagyok igy elfordultak tolem a barataim de nem szabad fel adni mindenki mas en peldaul vettem egy szakallas agamat es egy madarpokot es igy tul sok dolgom van ahoz hogy depizzek estenkent nehez amikor mar alszik mindenki kesz vagyok a hazi munkaval de gondolj arra hogy lesz jobb is😊ha nagyon depi vagyok akkor fejben ‘leforgatok egy filmet” ami rolam szol es a boldog jovorol es akkor konnyen el alszok 😁 nem megoldas a problemakra de hasznos . Es hiaba mondhato mas szemszogebol tokeletesnek problema mentesnek az eleted mindenkinek a sajat problemaja a legnagyobb szoval ez nem on sajnaltatas hogy felsz hogy nem lesz kivel meg oregedni meg ilyenek😊 fel a fejjel
2019. márc. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!