Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan deríthetném ki hogy a...

Honnan deríthetném ki hogy a vészjósló jelek ellenére nem vagyok pszichopata? 16/f

Figyelt kérdés

Eszembe jutott ,hogy kiskoromban bosszúból mivel megharapott a hörcsögöm én ráütöttem és elpusztult akkor még megijedtem hogy nem kel fel.Később már nagyjából 9 lehettem puszta kiváncsiságból egy kiskutyát aki nagyjából 6-7 hónapos volt ledobtam a földre..."Félek" attól hogy nem tudom mi az az empátia érzete,illetve ha érzem is akkor azt érzem-e.Nem emlékszem momentumra amikor a saját bánatomon kívűl másért sírtam volna,egyedűl filmeken vagy animéken tudtam sírni a saját fájdalmomon kívűl.Nincs sok barátom,nagyon fel tud cseszni már az is hogy a föld nem úgy forog ahogy én akarom(Be tudom nehezen vallani ha valakinek igaza van ennek ellenére).Kiskoromban amikor mesét néztem és irritált egy gyerek karakter ,megbántottam volna testileg.Egyedül egy emberért magamon kívűl a nagymamám temetésén sírtam.Nagyrészt csak a saját gondjaimmal foglalkozok.A sok tanúlnivaló miatt bődületesen szidni tudok mindenkit aki a közelembe jön de többnyire minden dühömet magamba nyelem le és nem adom ki.A zene iránt érzek kellemes érzést,animéken,ritkábban filmeken,ha dícsérnek.Nyártól volt egy kissebb "pánikbetegségem(?)" halálfélelem miatt.Legutóbb tavaly előtt voltam szerelmes de elutasítottak.Azóta sokat nem beszélek emberekkel,nagyon sok időt töltök itthon.Szinte utálok embereket párban látni mert irígy vagyok a férfira aki egy helyes barátnőt felszedett,de nem hibáztatom a lányt mert a férfivel van mert biztos én meg túl unalmas lennék és éretlen egy kapcsolathoz.Nem szeretem azt ha egy barátom mellett (az iskolában) másodhegedűs vagyok.Annyira gyűlölöm hogy mondják hogy "hé xy!". Én meg ritkábban kerülök ilyesféle szociális helyzetbe hogy valamiről engem kérdezzenek mert " xy" jobban tudja,rendkívűl zavar.

Ha valaki idáig elolvasta annak egy gratuláció!



2019. ápr. 24. 02:07
 1/4 anonim ***** válasza:
14%
Ha pszichopata lennél akkor nem volnának érzelmeid ergo fel sem lehetne húzni , örülni sem tudnál. Sőt halálfélelmed sem lehetne se pánik sem gyűlölet egy pszichopata képtelen ilyen érzelmekre csak megjátszani tudják
2019. ápr. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mit tudjak tenni?Folyamatosan ezen kattog az agyam.Ritkán tudok megfeledkezni róla.Egyszere-egyszer ha gitározom.
2019. ápr. 24. 11:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy pszichopata az biztos. Egy pszichopatanak nincsenek panikrohamai mivel nem szorong. Nem sir filmeken, temetesen, mert erzesei sincsenek... stb. Inkabb szorongasos depresszios tuneteid vannak, az ejjeli agyalas is ilyen.
2019. ápr. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagy trauma vagy folyamatosan fenálló érzelmileg kimerítő környezetben az emberek képesek érzelmileg kiégni. Ilyenkor nem tudnak új érzelmeket befogadni, feldolgozni, vagyis úgy tűnik, mintha nem lenne empátiájuk. Az agresszió amit a trauma vagy a környezet nyomása miatt éreznek "kirobbanhat" belőlük időközönként, ilyenkor másokat bánthatnak vagy önmagukat.

A pszichopaták borzalmas unalomérzéssel küzdenek, gyakran ez vezet mások szadizásához. Nem tudják sem megérteni sem átérezni mások érzéseit, soha.

2019. máj. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!