Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sok itt a függő. Nektek mi...

Sok itt a függő. Nektek mi segítene a család részéről?

Figyelt kérdés

Én épp a "másik" oldalon vagyok, együtt élek egy súlyosan függő emberrel (csaladtagom, nem a párom!). Teljesen kikészít már mindenkit maga körül, egyszerűen már nem tudunk mit csinálni, és az a baj, hogy teljesen ön-es közveszélyes a szer hatása alatt (99 százalékban a szer hatása alatt van). Nagyon félünk már, hogy valakinek baja esik. Túl van számtalan kórházi kezelésen.

Nem tudunk vele mit kezdeni! Mondjátok meg, Ti, akik szintén benne vagytok, hogy mi segítene? Hogy segítsünk neki? Mit tegyünk?

Mielőtt valakinek baja lesz...



2019. ápr. 29. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a sok kórházi kezelés nem segített neki, akkor szerintem a függősége elteszi őt láb alól. Csak addig nehogy bajt csináljon.
2019. ápr. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Legutóbb már csak bevitték, és egy éjszaka után kiengedték. De volt több 6-9 hónapos elvonón is régebben.

Most próbáljuk 0-24-ben őrízni, de ez meg képtelenség, mert mindannyian dolgozunk.

Arra is gondoltunk, hogy megpróbáljuk őt magára hagyni (mondjuk 1 hétre), hátha belátja...de félő, hogy tragédia lenne a vége.(Már kétszer felgyújtotta a lakást, de mindkétszer volt otthon valaki, így hála istennek nem terjedt át a tűz).

2019. ápr. 29. 22:35
 3/5 anonim ***** válasza:
(Nem tudom milyen függőségben szenvedhet, de van az-az idő mikor már csak Isten segíthet!) Mai világban már majdnem mindenre van gyógymód vagy kezelés. Szakorvost keressetek, akár menjetek másik városba, megyébe, országrészbe. Nekem is volt esetem, Pécsen nem tudtak segíteni, Szekszárdon meg igen. Akarat, motiváció, szeretet ezek legyenek meg!
2019. ápr. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Komplex... mindenféle gyógyszer+alkohol...


Mi szeretjük és féltjük, mégha néha idegesek is vagyunk rá. De pont azért vagyunk idegesek, mert félünk, hogy egyszer baja lesz, vagy másnak okoz bajt.


A motiváció is még megvan, csak az ő részéről hiányzik teljesen! Mi a világ végére is elvinnènk, ha valaki tudna segíteni.

2019. ápr. 29. 23:02
 5/5 anonim ***** válasza:
A kérdés az, ő akar e változtatni? Le akarja tenni a piát és a gyógyszereket? Ha a válasza erre a nem, akkor nem tudtok mit tenni. Írom ezt gyógyszerfüggőként. Be kell látni hogy egyedül nem fog neki sikerülni. Az se megoldás, ha 0-24-ben mellette vagytok. Fájó ezt kimondani, de ha ő nem akarja, akkor meg fog halni.
2019. ápr. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!