Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A testvérem depressziós. A...

A testvérem depressziós. A szüleim engem okolnak főleg?

Figyelt kérdés

A testvérem 14 és lány. A szüleim elvitték a suli psihológushoz, azt látva, hogy mennyire lehangolt és "bánatos". Az eredmény szerint harmadfokú depressziós. A psihológus elmondása szerint nem látott még ilyen nehéz esetet.Én mégsem hiszek nekik. Szerintem ez nem depresszió, hanem csak egy esetleg változó korszak az életében. Egy szobában vagyunk és sokszor veszekszünk a rendetlenség miatt, emellett még napi apróságokat/nagyobb dolgokon is. Tudom néha én vagyok a hibás, amit nehéz elismerni a makacsságom miatt, de azért ő is sokat hisztizik jelentéktelen dolgokon, ami miatt a szüleim egyből engem okolnak. A szüleim félnek, hogy idegbajos lesz, és végezni fog az életével. Apum sosem bocsátaná meg nekem, mert szerinte legtöbbször én vagyok a testvérem "dühkitöréseinek" az oka.

Az az érzésem, hogy ezt ezért mondták el nekem, hogy figyeljek jobban oda rá, és valahogy megfélemlitsenek.

Lehet én nem látok bele a dolgokba jól, de ez szerintem semmi komojabb.

A testvérem jól tanul, első tanuló, amit nem "kényszeritve" ért el...szokott a barátnőivel kimenni, nem szigeteli el magát az élettől. Nemrég pedig elmentünk igy családosan és a közös legjobb barátnönkkel az aquaparkba....annyira boldog volt es élvezte az egészet, le is győzte egyik félelmét ami miatt nagyon büszke magára. Társaságban nagyon boldog és élettelteli, talán igy a családban nem annyira beszélős.

Azért szerintem egy deoressziós ember nem ilyen. Vagy lehetnek ilyen hangulatingadozások is?

Ugye nem én vagyok túlságosan optimista, a dolgokat nézve?



16/L


2019. jún. 28. 23:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Igen, simán felfogja hogy baj van, és kérhet segítséget. Nem szoktam a helyesíráson kötözködni, de kérlek, írd már pszichológusnak azt a szerencsétlen dokit. Bennem a mesike után amit előadtak neked, azért ott a kétkedés hogy volt-e bármiféle orvos itt a képben...
2019. jún. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A bipolárisok is a depressziócsaládba tartoznak, ott van bipoláris 3, azaz Cyclothymia.
2019. jún. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Akkor azt mondta volna a szakember.
2019. jún. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13-as: az orvos mondott valamit a laikus mamának, aki továbbadta a laikus gyereknek, aki ami ezen a két szűrő után megmaradt a buksijában begépelte nekünk. Próbálom kideríteni, hogy mi hangozhatott el. Az információ ennyi lépésben ilyen körülmények között nagyon szokott torzulni, pláne a laikus-szakember áttétel-lépcsőnél, meg aztán a 16 éves is mennyit és mennyire pontosan jegyez meg mindebből. - nem rosszként mondom rád vagy édesanyádra, de nem rendelkeztek a szakmai szókinccsel. A tiszta dolog a szakember által kiállított lelet alapjáni okoskodás lenne, az info szájhagyomány útján _torzul_.
2019. jún. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
És a laikus mamimban az maradt meg hogy basztassa meg okolja a másik gyerekét? Szép.
2019. júl. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, visszatérhetnél ide, hogy elmondd, hogy azóta rákérdeztél-e a húgodnál a pszichológusi beszélgetésre. 1 dolog biztos: hogy nem te okoztad a létező vagy nemlétező depresszióját a köztetek lévő veszekedésekkel!
2019. júl. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nem kérdeztem rá, és szerintem nem is fogok. Nem tudna annyira megnyilni elöttem, és lehet, hogy szégyenli is ezt a dolgot. Voltam én is hasonló helyzetben, és mindennél jobban utáltam azt, ha valaki egyfolytában ezzel b*asztat és hegyi beszèdeket mondd, azzal a remenyel, hogy majd megjavulok. Most meglátom egy ideig, hogy viselkedik és milyen, én is próbálok kedvesebb/megertöbb/türelmesebb lenni vele.

Lehet, hogy picit felreérthető volt, de nem egyfolytában ezzel tömik a fejem, hogy látod te vagy a hibás mindenért, hülyegyerek stb.Csak igyen veszekedésnel 90%ban en vagyok szerintük a hibás, nagyobb vagyok, tehát peldát kéne neki mutassak, meglátod, milyen rossz lesz, ha felnöttkorban a testvéred idegbajos lesz, és mindez miattad.

Amúgy, lehetséges ez egyáltalán? Hogy ez az elméletileg "depresszió"+veszekedések+sok sírás+dühkitörések miatt valaki idegbajos lesz?

2019. júl. 1. 20:10
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem értelmezhető az a szó, hogy "idegbajos". Nincs ilyen betegség. Ha meg hétköznapian fogalmazunk, akkor minden hisztis, zsémbes, sírós, depis "idegbajos".
2019. júl. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!