Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet orvoshoz kéne fordulnom...

Lehet orvoshoz kéne fordulnom vele? Nem merek aludni.

Figyelt kérdés
Az utobbi 2 hónapban kicsit több trauma illetve stressz ért mint kellett volna. Először meghalt nagybáttyám, utána nagymamám, osszevesztem édesanyámékkal, de úgy hogy nem is beszélünk, és elhagyott a párom. 3 hete kezdődött kB hogy egyfolytában rémálmaim vannak ha aludni próbálok, vagy exemmel illetve a mamával álmodok. És már félek aludni. Vállaltam már másodállást is, hogy még kevesebb időm legyen gondolkodni, és hátha kifáradok annyira, hogy tudjak aludni, de így sem megy. 3 naponta összesen ha alszok 8-9 órát kB. Valami megoldás? A pszichológusoktol nagyon félek. Rendszeres látogató voltam a pszichiátrián anno a szorongásos depresszióm végett, ami már kB 2 éve tünetmentes.. Segítsetek kérlek mit tudok tenni, vagy egyáltalán mi lehet ez. Köszönöm.
2019. júl. 4. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ebben az esetben szakember tud segíteni. A másik az, hogy fizikailag és szellemileg is lefárasztod magad.
2019. júl. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális amit érzel. Elvesztetted a hozzád közelállókat és megijedtél. Nem lehet a családoddal kibékülni? Sokat segítene. Ha nem megy akkor ne ess pánikba ez egy normalis érzés bármilyen rossz is. Próbálj emberek között lenni föleg olyan baratokkal akiket szeretsz és akikben bízol. Sportolj az lefáraszt, jobb hamgulatot csinál és talán el tudsz aludni. Idő kell ehhez sokminden történt....fel kell dolgozni. Legyél türelmes magaddal
2019. júl. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak azért félek, mert próbálok aludni, fáradt is vagyok. Mint mentálisan, mint testileg de egyszerűen már nem tudok elaludni. Ez aggaszt csak. Hogy nem megy akárhogy próbálom. Próbáltam hogy elmentem kocogni alvás előtt hogy kikapcsoljon de úgy se sikerült..
2019. júl. 4. 14:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Pszichés problémáknak a pszichoterapeuta a szakértője.
2019. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A lehető legroszabb megoldást választottad sajnos a problémád lekűzdésére. A szeretteid elvesztése valószínűleg nagy sebet okoztak benned az pedig egy természetesen rakció, hogy az álmaidban ezek a személyek megjelennek, azért, mert ők fontosak neked. A gyászolásnál legtöbbször ajánlott a gyász megtartása, nem ajánlott a munkába menekülés, nem ajánlott a gyászról való megfeledkezés, az elhunytról a méltő módón meg kell emlékezni. Sokan úgy tartják, hogy az elfolytott gyász az egy idő után kitört magából és akkor még roszabb lesz. Azt tudom neked tanácsolni, hogy szerezz magadnak szabadidőt, gondolj, beszélj az elhunyt szeretteidről, búcsúzz el tőlük, nézz róluk fotókat és, ha úgy érzed, hogy eljött a pillanat, akkor engedd el őket, de semmiképpen sem temetkezz a munkába. A családoddal való összeveszés valószínűleg a halólesetek miatt történhettek. A családodat is megviselték a történtek, nekik is szükségük van arra, hogy elbúcsúzzanak a szeretteiktől. Én az tanácsolom, hogy hagyj nekik időd, de semmiképp se tedd azt, hogy a kapcsolatot megszakítod! Amikor úgy érzed, hogy számodra eljött a pillanat vedd fel a kapcsolatot a szüleiddel. Nem kell vádaskodni, nem kell a régi sérelmeket felhozni, beszélgessetek, beszéljetek a gyászról, beszéljetek a jövőről, keressetek magatoknak közös programot, menjetek el sétálni! A második állást rossz ötletnek tartom. Sem testileg, sem lelkileg nem egészséges az, hogy kifárasztod magad, ez számos problémát okozhat! Ha nem a létfenntartásod miatt vállaltad a munkát és, ha teheted hagyd ott azt a munkát! Ha a problémáid nem javulnak minden képpen vedd fel a kapcsolatot egy szakemberrel! Nem kell tőlük félni, ők azért vannak, hogy segítsenek. A köznyelvben elterjedt, hogy oda fura emberek járnak, ez természetesen nem igaz, olyanok is járnak oda akiről nem is gondolnád! Nem kell tőlük félni csak nyílj meg nekük, hogy tudjanak segíteni! A gyászt pedig ne fojtsd el magadban!
2019. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!