Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éjszakai felriadás és félelem...

Éjszakai felriadás és félelem a sötéttől?! Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kezdődött és azóta ha egyedül alszok akkor csak kislámpával

tudok. Mikor éjjel felriadok, ijedten nézek körbe a szobában,hogy nincs e ott valaki, ha pedig nagy nezehen elalszok kislámpa nelkül, akkor pedig amint felriadok,nyúlok a kapcsoló után. Megmagyarázhatatlan félelem tör ràm. Mintha félnék a sötètben, de ez nem teljesen igaz, mert ha pl a sötét konyhába megyek ki éjjel, akkor nem érzek semmiféle szorongást. A párom

mellett úgy alszok mint a bunda. Amint eljön egy olyan èjszaka amikor nem vagyunk együtt, előjön ez az éjszakai szorongás. Nagyon zavaró

már, mert van olyan éjszaka,hogy 3x is felriadok, és utána nagyon nehezen tudok csak vissza aludni. Már nem tudok másra gondolni, csak,hogy valami rossz szellem zaklat... Tudom,hogy hülyeségnek hangzik, de annyi ilyenről hallani..

Valaki volt már hasonló cipőben? Szivesen vennék pár tanácsot ez ügyben.


25 L



2019. júl. 9. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Niktofóbia a neve.
2019. júl. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mint irtam, nem a sötéttől félek, mert kimenni a konyhába vagy a wc-be az éjszaka közepén, tök sötetbe, az nem jelent problámát. Itt inkább arról van szó,hogy nem merek egyedül elaludni. Mint befekszik mellém valaki, egyből elalszom. Ha egyedül vagyok, nem tudok teljes sötétségben elaludni, SŐT! van,hogy kislámpa fénye mellett is felriadok. Nem szoktam horror filmeket nézni. Szerencsére abból a korszakomból már évekkel ezelőtt kinőttem.
2019. júl. 9. 12:17
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Én is ilyen vagyok. Nagy sokára megértettem, hogy mi nem betegek vagyunk, csak mi érzékenyebbek vagyunk arra a másik világra, amit sokan nem látnak, a szkeptikus emberek. Mi sem látjuk, de érezzük, hogy létezik. Nem ez a másik világ az ijesztő, hanem az, hogy mi ennyire erősen tudatában vagyunk a létezésének valahol mélyen.

Nem akar senki sem bántani, mert ha akarna, már megtette volna. Csak figyelnek minket, és őriznek bennünket.

Amikor kicsi voltam, dédmamám erősen vallásos tanítása mindig ott él a fejemben: Mindenkinek van egy őrangyala, aki vigyáz rá, és vannak olyan emberek, akik erősen érzik, hogy velük van.

Szóval no para, próbálj meg együtt élni a tudattal, én már 30 éve ezt teszem :)

2019. júl. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne csinálnod egy tértisztítást. Neten találsz rá több módszert is. Minimális idő és energiabefektetéssel könnyen lehet, hogy elmulasztható ez a félelem.
2019. júl. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én ha felriadok az árnyék p*csákra fogom.
2019. júl. 18. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Merkúr hibája hogy bssza meg
2019. júl. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!